SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cel masa mięsniowa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 382
siemanko, obecnie mam na celu zbudowanie masy miesniowej, moze moglbym otrzymac klika cennych rad co do odżywiania, jestem raczej ektomorfikiem i mam problem z budową masy. Z wyliczeń wyszlo mi 4472 kcal, B182 T124 W657. Trenuje 4x/tydz siłownia i 2 x intensywny trening boksu. Co myślicie o boksie ? Czy nie przeszkadza on w budowaniu masy miesniowej?

cel : masa mięsniowa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 82
Wzrost : 187
Obwód klatki : 110
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 81
Obwód uda : 56
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5x w tygodniu siłownia,2x w tyg boks
Odżywianie :
Cel : czysta masa mięśniowa
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, boks
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kreatyna, bcaa , l glutamina
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : redukcyjna, zbilansowana





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Budowa masy mięśniowej to etap kształtowania sylwetki, kiedy to zależy nam na przyrostach mięśni, przy jak najmniejszym zwiększeniu się tkanki tłuszczowej. Aby nie doprowadzić do otłuszczenia organizmu, przede wszystkim powinieneś zacząć od poprawnego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Twój wynik na postawie obliczeń kalkulatora może być mocno błędny i zbyt wysoki. Dlatego też warto dokonać dokładnych obliczeń za pomocą wzoru: http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Do uzyskanego wyniku dodać należy około 400 kcal, aby bilans był dodatni.

Następnym etapem jest podział na makroskładniki. Zalecane ilości to 2 g/kg masy ciała białka, 1-1,5 g tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. Aby wiedzieć, z jakich źródeł dobierać składniki odżywcze, warto przeanalizować tematy:

1. Źródła białka: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
2. Źródła tłuszczów: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
3. Źródła węglowodanów: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

W źródłach, które spożywasz, warto wyeliminować te gorsze jakościowo: szynkę z indyka, jogurty owocowe, płatki kukurydziane, orzechy ziemne.

W przypadku suplementacji BCAA, lepiej będzie stosować je przed i w trakcie treningu, a nie po nim. Minimum 1 g/10 kg masy ciała.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Serio jesz 50g mięsa do 200g makaronu?
Generalnie przy tak sypkim zapotrzebowaniu na węgle warto też brać pod uwagę nie tylko by zgadzały się cyferki, ale i by na talerzu miało to ręce i nogi, więc siłą rzeczy ilość białka będzie tu wyższa niż „książkowe” 1,8-2g/kg.
Będzie nie tylko smaczniej ale i łatwiej będzie Ci komponować posiłki.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 382
czyli bez obaw mogę zwiększyć ilość mięsa ? jak wyjdzie mi białko 230 - 250g dziennie to bedzie dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Mieso to tak wdzieczny temat, ze nie nalezy sie go obawiac. Przy niemal polowe nizszym zapotrzebowaniu jem go 3 razy tyle co Ty.

Jak facet moze nie jesc miesa albo dwa gryzy?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Wklej tutaj wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Ile kcal jadałeś wcześniej i jakie były tego efekty? Obecna ilość wydaje się przesadzona.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
majdan123
czyli bez obaw mogę zwiększyć ilość mięsa ? jak wyjdzie mi białko 230 - 250g dziennie to bedzie dobrze?

Zdecydowanie ta ilość białka dla Cibie będzie za wysoka .
Wystarczy Ci 2 g białka / kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wątpię aby na starcie 4500kcal było dobrym rozwiązaniem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Istotne jest to ile jadł wcześniej. Jeżeli 4200kcal i obwody nie szły w górę, to taka zmiana ma sens. Inaczej na pewno bym nie wchodził na tak wysoką ilość kcal, gdy wcześniej mógł spożywać 3000.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 382
Kiedys już robiłem niby masę i jadłem okolo 3500 kcal tylko tez wtedy nie trenowałem boksu. Efektów za bardzo nie widziałem. Licząc teraz zapotrzebowanie brałem wszędzie górne granice. BMR = 1870 , TEA = 617 NEAT = 900 TEF= 339 suma 3727 kcal. Teraz juz nie wiem dlaczego dodałem do tego jescze 20% i wyszło 4472 kcal. Myslicie ze powinienem zaczac od np 3500 a potem ewentualnie zwiekszac ilos kalori? A co do mięsa to bardzo je lubie i jem je w kazdym posiłku ale chciałem zeby wyszlo tyle ile powinienem jesc dlatego takie male ilości ww diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Zacznij od 3500kcal i obserwuj obwody ciała. Na podstawie ich zmian ewentualnie będziesz zwiększał stopniowo kcal w diecie.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA REDUKCYJNA 83 KG CEL: 77

Wiecej