SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cardio

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34
Witajcie! Miesiąc temu zacząłem swoją przygodę z odchudzaniem.Z 92 kg w miesiąc schudłem do 86 kg przy wzroście 172cm.Korzystałem przy Tym głównie z bieżni lub rowerka (codziennie ,45-60min).Zauważyłem już efekty ale dietetyczka przy wizycie zwróciła mi uwagę że mam sporo mięśni i żebym zapisał się na siłownię pod okiem jakiegoś dobrego trenera który pokaże mi co i jak aby efekty były jeszcze lepsze .Ja jednak tego szczerze nie chce ponieważ znam siebie i ćwiczenia stricte siłowe sprawiały że odpuszczałem bo byłem zupełnie wyczerpany.Chce po prostu być szczupły bo odkad pamietam zawsze bylem grubaskiem Mam do Was pytanie,
Chce pozostać przy moim cardio ale jak jednocześnie zadbać przed utratą mięśni? Cardio zamienić na interwały czy jakaś suplementacja? #heelp
Dzięki z góry!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ronie220
No uniwersal to droga firma. Z allnutrition mono pewnie jeszcze tańsze niż jabłczan.


Zgadza się. Pierwsze 2 mono to Creapure i stąd te ceny. Tu za firmę też pewnie trzeba dopłacać kilka(naście) złotówek. Mono AllNutrition jest najtańsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Ale to nie musi być siłownia w takim dosłownym znaczeniu. Próbowałeś innych aktywności jak na przykład crossfitu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34
Nieee ,chciałbym spalić tłuszczyk który mam jeszcze do spalenia 7-8 kg poprzez aeoroby ale chcę przy Tym zminimalizować utratę mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17702 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak chcesz zminimalizować utratę mięśni to się musisz pomęczyć, redukcję rozłożyć w czasie i dieta na delikatnym minusie, jak dasz spory defizyt to raz dwa polecą.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tomek980
Nieee ,chciałbym spalić tłuszczyk który mam jeszcze do spalenia 7-8 kg poprzez aeoroby ale chcę przy Tym zminimalizować utratę mięśni


Najlepszy do tego jest trening siłowy oraz właściwa dieta. Przynajmniej ja nie znam nic lepszego na utratę tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jakieś aeroby mogą być ale jako uzupełnienie treningu siłowego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do tych tradycyjnych cardio na siłowniach organizm b. szybko się przyzwyczaja i jest mało skuteczny. Jeżeli wierzyć słowom Knife, który niejednokrotnie przytaczał na ten temat różnej maści badania...


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-12-05 08:02:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A no przytaczał nie tylko on, choć według mnie zbyt mocno negują zwykłe cardio i to tylko dlatego, że pojawiło się jakieś badanie. Nie można w 100% zawierzać badaniom naukowym, gdyż one nigdy nie będą w pełni miarodajne.

Pewna ilość cardio może być pożyteczna, poprawić zdolności mięsni do absorbcji tlenu, zwiększyć ilośc mitochondriów i to zawsze jakiś dodatkowy ruch, który zwieksza wydatek energetyczny.

Ale pojawi się badanie, że aeroby podbijają kortyzol i wszyscy trenerzy nagle piszą, że ta forma wysiłku jest be. Nikt nie patrzy na to, że w badani wykonywali kosmiczne ilośi tego wysiłku i nie trenowali siłowo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Te badania sa takie ze co jakis czas ktos odkrywa jakis punkt zwrotny, tj. Bylo z kreatyna bylo mono powstal jabczan i te pozostale frakcie (typowy chwyt marketingowy) a teraz wiekszosc dobrych stakow po prostu opiera sie na 5g mono w porcji
Sluchaj dla rownowagi musisz wprowadzic jakis czynnik anaboliczny, bo jechac tylko na deficyt i straty mg to nie sztuka, organizm sie zacznie bronic w pewnym momencie, zasada nadkompresji, odpuscisz 2-3 dni i Ci wszystko sie zmagazynuje i pozniej znowu palenie do wyczerpania takie bledne kolo.
Stosuj tez amino bcaa przed cardio.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
MarcelQ
Te badania sa takie ze co jakis czas ktos odkrywa jakis punkt zwrotny, tj. Bylo z kreatyna bylo mono powstal jabczan i te pozostale frakcie (typowy chwyt marketingowy) a teraz wiekszosc dobrych stakow po prostu opiera sie na 5g mono w porcji
Sluchaj dla rownowagi musisz wprowadzic jakis czynnik anaboliczny, bo jechac tylko na deficyt i straty kg to nie sztuka, organizm sie zacznie bronic w pewnym momencie, zasada nadkompresji, odpuscisz 2-3 dni i Ci wszystko sie zmagazynuje i pozniej znowu palenie do wyczerpania takie bledne kolo.
Stosuj tez amino bcaa przed cardio.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Suplementy to już w ogóle inna bajka. Te wszystkie wymyslne stacki w najlepszym wypadku działają podobnie do mono.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia samymi hantlami

Następny temat

FBW na redukcje a długość przerwy między seriami.

WHEY premium