SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Carbo i białko przy odchudzaniu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, aktualnie pracuję nad zrzuceniem kilku kg tłuszczu z siebie i mam takie pytanie czy dopuszczalne jest branie carbo przed i po treningu? Czy nie przeszkodzi to w spalaniu tłuszczu?

Drugie pytanie dotyczy białka: Białko biorę 3 razy dziennie: rano, po treningu i przed samym spaniem, czy nie daje mi to zbyt wielu kalorii a tym samym niweczy moje wysiłki co do spalenia tłuszczu?

Trenuje 3 razy w tygodniu po 1,5 h na siłowni i aeroby 2-3 razy w tygodniu z różną intensywnością.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
Witam,

Uruchamiam od nowa temat. Szczerze mówię nie przeszukałem forum.

Ja z podobnym problemem. Tylko u mnie treningi wyglądają trochę inaczej. 3x w tygodniu siłownia 1,5h. 3x w tygodniu bieganie w terenie teraz już po 10-12 km w około 1h. Zacząłem gubić tłuszcz ale chyba w dużej mierze również mięśnie (chodź siła powoli rośnie).

Moje pytanie brzmi czy brać carbo po bieganiu (nie po siłowni). Biegam zazwyczaj rano 90%. Przed bieganiem piję aminokwasy (ponoć placebo ale nie wiem czy w to wierzyć) od razu po bieganiu znów aminokwasy + białko (z wodą) i po jakimś czasie posiłek. No właśnie i z tym posiłkiem jest różnie (białko jednak zapycha). Zrzuciłem już w 4 miesiące ok 9 kg ale obawiam się, że dużo z tego to mięśnie. Ktoś mi doradził pić carbo po bieganiu do zniwelowania go, ale jak zauważyłem większość carbo ma dużo cukru, który prawie wyeliminowałem.

A co do siłowni to nic nie biorę jedynie jak mam rano trening to aminokwasy i po siłowni białko + posiłek.

Ogólnie białko piję dwa razy dziennie po treningu i na noc.

Pozdr i dzieki za pomoc
Cres

Zmieniony przez - Creslin w dniu 2014-11-14 08:21:43

Zmieniony przez - Creslin w dniu 2014-11-14 08:27:32

Zmieniony przez - Creslin w dniu 2014-11-14 08:30:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bialko ok , carbo daruj . jedz normalne posilki okolotreningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
z bialka duzo kcal nie masz
ale i tak za duzo go wcinasz
ogranicz mozliwie do minimum na rzecz normalnego zarcia
jedna porcja dziennie imo styka
przed tr lub rano w nietreningowe

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pytanie bardziej ile na porcje bierze bialka , nie musi byc za duzo jesli tylko doklada go do posilkow .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biorę około 40gr odżywki olimpu system protein 80.
Mam jeszcze jedną wątpliwość co do mieszania białka.
Jest jakaś różnica czy mieszam z chudym mlekiem 0,5% czy lepiej po prostu z wodą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
kilka g laktozy
mieszaj z woda lepiej
40 g w sumie tego prochu, czy 3 porcje po 40 g?

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
3 porcje po 40:) wiec jak? pewnie za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
problemem nie musi byc sama ilosc bialka ale to ze jest jego taka ilosc z odzywki . zarcie > odzywka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z jedzenia też staram się przyjmować białko: twaróg, tunczyk, jajka,kurczak.
No ale ogólnie to dzięki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
no o to mi wlasnie chodzilo
ze za duzo prochu, nie bialka ogolnie

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 360 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1892
Ale carbo od razu po treningu (tak 10min) przed bialkiem i tak sie nie powinno brac ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zacząć w takiej sytuacji?

Następny temat

Pomocy - chudnę z wszystkiego, tylko nie z brzucha

Wiecej