SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Carb Cycling na redukcji - prośba o ocenę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 234
Witam,
Wiek - 32 lata, wzrost 176cm, waga 79kg .
od jakiegoś czasu jestem na redukcji, zrzuciłem kilka kg , jednak zostało jeszcze kilka kg do zrzucenia. W większości z brzucha.
Postanowiłem wejść na rotację węglami, jednak nigdy jeszcze tego nie robiłem, dlatego proszę o ocenę.

Zapotrzebowanie kcal - 2200kcal
białko - 181g - 727kcal (2,4g na kg)
tłuszcze - 79g - 711kcal (1g na kg)
węgle:
niskie - 140g (560kcal) = 2000
średnie - 190g (760kcal) = 2200
wysokie - 240g (960) = 2400 kcal total

trening:
Poniedzialek - klata + triceps - wysokie (240g ww)
wtorek - interwaly - średnie (190g ww)
sroda - barki + biceps - średnie (190g ww)
czwartek - wolne - niskie (140g ww)
piatek - plecy + nogi - wysokie (240g ww)
sobota - brzuch + interwały - średnie (190g ww)
niedziela - wolne - niskie (140g ww)

Czyli wysokie ww w dni ciężkiego treningu (2 w tyg) / niskie w dni wolne (2 w tyg) / oraz średnie w dni w których zamierzam robić interwały lub tabate (3x tyg)
Czy ta rozpiska jest ok? Co myślicie? Co byście zmienili?
Aktualnie redukuję od 6tyg i po każdym treningu siłowym robie 35min cardio. Niestety strasznie zmęczony jestem po tym i nie mam na nic siły, dlatego zamierzam zrezygnować całkowicie z cardio po treningu siłowym na rzecz interwałów w dni nietreningowe. Czy to dobry pomysł?
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
W jakim celu właściwie ta rotacja u Ciebie i dlaczego akurat w taki sposób to ustawiłeś?
Trochę się ciężko odnieść jeśli się nie zna założeń. To nie są nawet bardzo duże wa

Interwały w dni wolne zamiast płaskiego cardio po ciężarach to dobry pomysł.


Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-05-12 22:14:21

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Kalorii niewiele. W jaki sposób liczyłeś zapotrzebowanie i jak zmieniają się obwody. ciała przez te 6 tygodni?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 234
W ciągu tych 6tyg zeszło mi 4cm w brzuchu i może 1kg z wagi, jednak obwód brzucha to wciąż 93cm i aktualnie mam zastój, dlatego chciałem wprowadzić rotację, żeby więcej kcal nie ucinać. Treningu dokładać nie mogę, bo aktualny trening mnie wykańcza, dlatego myślałem o rotacji. Wg wszystkich kalkulatorów wychodzi że moje zapotrzebowanie to ok 2800kcal , początkowo uciąłem 400, pózniej kolejne 200 więc aktualnie jestem na 2200kcal. Jakieś rady? Oczywiście chcę przyciąć brzuch jeszcze chociaż z 4cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Ilość kcal już na końcówkę redukcji, więc nie wiem czy dasz jeszcze radę zredukować te 4cm. Możesz próbować rotacji.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Należy nadmienić, że Twój podział treningowy nie jest optymalny. Połączenie typu nogi z plecami lub barki z bicepsem nie należą do najlepszych.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
nogi z plecami to rozumiem, ale barki z bickiem niby dlaczego zle polaczenie?

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nieodpowiednie na tle całokształtu rozkładu.
Nie widzę potrzeby odseparowywania treningu na tak małe partię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
aaa sorry Duude, bo Ty odniosles sie do rozpiski autora, a ja nie zerknalem i odnioslem sie ogolnie do polaczenia barki biceps. ale jak dla mnie klatka z triceps tez niekoniecznie razem

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 234
Domer, nie rozumiem. Dlaczego uważasz, że moje kcal są już jak na koniec redukcji? Przecież 2200kcal to wcale nie tak mało, docelowo chciałem uciąć do 2000 kcal albo nawet mniej - już na sam koniec. Moje zero kcal to niecałe 2800kcal więc wcale dużo nie uciąłem. 176cm / 79kg a mój tryb życia jest raczej siedzący poza siłownią.
Co do treningu. Czy klatka z bicepsem / barki z tricepsem / nogi z brzuchem / plecy osobno będzie okej połączeniem? Do tego w DNT 2x interwały?
Co myślicie?


Zmieniony przez - Krzysieek12345 w dniu 2018-05-15 19:02:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Jeżeli redukcja trwa krótko, to można sobie pozwolić na takie ucinanie. Rozkład dni treningowych wygląda sensownie/

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - dieta do oceny

Następny temat

co na ''mase'' ?

WHEY premium