SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Całkowity brak apetytu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 106775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 203
Całkowity brak apetytu

Mam pytanie bo zaczynam się już bać. Najpierw coś o sobie 190cm wzrostu i 67-70kg wagi i 23 lata! w ciągu dwóch dni waga potrafi się zmieniać o 3,4 lub 5 kg. W czym problem chodzi o to że nie mam zupełnie apetytu najgorzej jest rano po przebudzeniu robię sobie kanapki i zbiera mnie na wymioty, takie śniadanko składające się z 3 kromek chleba potrafię jeść nawet 40 minut i to wciskam w siebie na siłę bo wiem że muszę zjeść ale jest jakaś blokada.

Problem jest w tym że nie chce mi się praktycznie jeść, nie przypominam sobie czegoś takiego jak mocne uczucie głodu po którym normlany człowiek rzuca się na jedzenie i je ile się da :/ u mnie czegoś takiego nie ma.

Bardzo mi to przeszkadza bo wyglądam okropnie policzki zapadnięte.


Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa otóż studiuje zaocznie czyli sobota , niedziela i w piątek wieczorem się ważyłem było jakieś 70kg dzisiaj wróciłem niedziela godzina 19:00 staje na wagę i pokazuje 66kg :/ nie chodziłem specjalnie głody zrobiłem sobie 5 dużych kanapek wypiłem 2 litry kubusia ogólnie podjadałem na przerwach, sprawa może być taka że mogłem się odwodnić jakoś bo często do łazienki chodziłem, może dlatego że zimno w szkole i jakoś tak dziwnie wpływało to. I ten spadek na wadze to może mniej wody w organiźmie ?

W czwartek wybieram się do lekarza rodzinnego zapytać się czy przypadkiem nie mam anoreksji i co mam robić niech mi coś da na apetyt ale przed tym chciałem się poradzić na forum może ktoś coś wie co powinienem brać jakieś lekarstwa na receptę które mocno pobudzają łaknienie ?
Podobno jest jakiś lek ,steryd ? który podają ludziom po ciężkim leczeniu który bardzo pobudza łaknienie nazywa się enkorton może ktoś coś wie o nim?


Chciałbym jeszcze nadmienić że jakiś rok temu zmusiłem się i nałożyłem na siebie diete 4500kcal odpowiednio dobrane białka,węgle itp oraz siłownia itd efekt był oczywisty w ciągu 30 dni przytyłem 9kg i ważyłem już nawet 83kg ale co z tego skoro w ciągu 6 miesięcy całość spadła do zera i znowu wróciłem do wagi poniżej 70kg. Na samym początku tej diety również nie wyrabiałem z pierwszym posiłkiem to dałem sobie 500g mleka i 100g płatków jako płyn nawet szło.

Trochę się załamałem bo jak widzę jak inni jedzą bułkę i biorą ją na 5 razy do buzi a ja jem 30 minut to coś mnie trafia :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Apetyt jest to fizjologiczna chęć zaspokajania głodu. Jest to rodzaj instynktu, który opiera się na indywidualnym stosunku do smakowitości danego pokarmu. Wśród osób początkujących zaobserwować można dość często problemy z apetytem. Z reguły powody tego są następujące:

1. Duży przeskok kcal w diecie.

Osoba szczupła zaczynająca swoją przygodę z budowaniem masy mięśniowej przez całe życie jadła niewiele. Nagle chcąc budować mięśnie, zwiększa znacznie ilość spożywanych kcal w diecie i pojawia się problem z brakiem apetytu na zjedzenie takich ilości. Niestety trzeba czasu i cierpliwości, żeby układ trawienny przyzwyczaił się do większej ilości pożywienia oraz do regularności. Poza tym warto zwiększać kcal stopniowo, a nie od razu o 1000.

2. Jałowe posiłki.


Jest to częsty powód braku apetytu. Trenujący przykładają uwagę do tego, co jedzą, ale nieszczególnie do smakowitości posiłku. Jedzenie suchego ryżu i gotowaną piersią, czy twarogu z oliwą każdemu zbrzydnie po tygodniu. W zbilansowanej diecie niezbędne jest to, aby posiłki były smaczne. Powinniśmy czekać na nie z ochotą, a nie jeść z przymusu. W ten sposób niestety nic nie osiągniemy. Aby zapoznać się z ciekawymi przepisami, zapraszam do działu kuchnia sfd: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html oraz kuchnia potreningu.pl: http://potreningu.pl/kitchen/list

3. Stres.

Niestety stres potrafi całkowicie odebrać nam apetyt i chęć na jedzenie. W wyniku stresujących sytuacji żołądek nasz ulega skurczeniu, w wyniku czego ciężko jest cokolwiek zjeść, nie mówiąc o sporym posiłku. Warto unikać niepotrzebnych i stresujących sytuacji. Spać optymalną ilość 8 godzin dziennie i zrelaksować się od czasu do czasu w spa lub spacerując w lesie. Można również pomyśleć o suplementacji ashwagandhą: https://sklep.sfd.pl/SFD_Ashwagandha-opis37102.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
O enkortonie na twoim miejscu bym zapomniał.

Zwiększ podaż witaminy B12, ona podwyższą łaknienie. Poza tym nic nie tak nie podwyższą apetytu jak ruch na swierzym powietrzu i wysilek. Musisz zacząć solidnie albo cwiczyc na silowni albo biegać, jeździc na rowerze(z racji pory roku polecam bieganie albo jeszcze lepiej BASEN).

PS:W aptece, cena chyba 13zl nie pamietam w kazdym razie niewiele, CITROPEPSIN, roztrów kwasu cytrynowego z dodatkiem naturalnego enzumy(pepsyny).

TO co napisalem musi ci troche chociarz pomódz a jak nie to radze isc do lekarza. (Taki brak apetytu niechce straszyc, ale czasami leczy psychiatra...)

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2005-12-11 21:10:35
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
a ia jedzenie możesz spożywać w koktajlach jak CI nie idzie gryzienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
To juz metoda hardcore według mnie. Bo jak bedzie chcial zjesc porządny posiłek(pełnowartasciowy) i zmiksuje np. mięso,zmieniaki i warzywa razem to na samą mysl straci apetyt na dwa tygodnie

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2005-12-11 21:22:47
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 203
Ogolnie nie jest mi do smiechu i nie chce jesc tylko plynnych posilkow chce jesc jak normalny czlowiek, juz 4 godziny latam po wyszukiwarce sfd i czytam stare posty. Czy B12 jest bardzo drogie czy mozna jakies tansze kupic ? bo znalazlem tylko za ponad 20zł .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
20zł to duzo? No jesli dla ciebie to duzo, po prostu zapytaj farmaceutkę o tańszą wersje B12. Napewno cos dla ciebie znajdzie. Najlepiej kupic b12 firmy naturell, tania nie jest ale styknie na długo bo dawki ma spore. Poza tym naprawde zastanow sie nad tym citropepsinem ludzie chwalą a i sam bałem. Poza tym mysle ze nic ci nie pomoze puki nie zaczniesz aktywnie żyć(sport,ruch,wysiłek, najlepiej tlenowy)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
b12 na apetyt ? nie zauważyłem zmian w apetycie ( naturell 1 dziennie + multipack treca )


a czy ja wiem ja jak mi sie nei chciało raz jeść wogóle to ryż + mleko + dżem + oliwa z oliwek + woda

jakoś dałem rade


Bahu jak to co pwoiem jest złe to usuń mi wypowiedź --> a MegaCe ? czy w ten deseń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
...dubel

PS:Megace to zbyt radykalne srodki wedlug mnie. Nie usune bo nie jestem moderatorem %) .

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2005-12-11 22:04:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
kurdesz Ojciec zapomniałem no


no dobra to megace odpada


dla mnie pomysł ( na początku ) z szejkami + resztą diety + ruchem na rozchulanie matabolizmu dobry pomysł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Megace?
ktoś tu ma za dużo pieniędzy, czy może chorobę nowotworową czy moze AIDS?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32053
chłopaki zapomnieliscie o legendarnym suplemencie bogów : Megabol Dibencozide Magnum. :] Powaga, dobrze podwyzsza apetyt. Radze sprobwac. Na 1,5 miecha to koszt okolo 30 zl.
3

Keep ya head up

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam Problem! ścięgna?? pomocy

Następny temat

odchudzanie (jak?)

WHEY premium