SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Całkowicie "zielony" prosi o pomoc. Pierwsze kroki na siłowni.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9
Witam.
Podjąłem decyzję, iż zaczne chodzić na siłownie. Wcześnie praktycznie nie miałem z nią styczności (zdarzały się jakieś krótko-okresowe próby podjęcia treningu ale szybko się kończyły). Zainteresowałem się treningiem Full Body Workout. Poczytałem na forum na jego temat i wydaje mnie się, iż będzie on dla mnie odpowiedni.

Chciałbym ćwiczyć 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) i ewentualne w wolne dni jakieś aeroby i ćwiczenia na brzuch.

Ułożyłem wstępnie taki plan treningowy:

Rozgrzewka: 10-15 miut.

Nogi: Wypychanie cięzaru na sównicy- 4 serie po 10 powtórzeń
Plecy: Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem- 4 serie po 10 powtórzeń
Klatka: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej- 4 serie po 10
powtórzeń
Barki: Wyciskanie sztangielek- 3 serie po 10 powtórzeń
Biceps: Uginanie ramion ze sztangą- 3 serie po 10 powtórzeń
Triceps: Wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki siedząc- 3
serie po 10 powtórzeń

+ na konieć treningu bieżnia 20-30 minut.

CHciałbym prosić bardziej doświadczone osoby odemnie, aby zweryfikowały w/w plan treningowy. Nie wiem czy wybrane przeze mnie ćwiczenia na konkretne partie ciała są odpowiednie w treningu FBW.
WYczytałem również, iż ciężar dobierany do ćwiczen powinien być stopniowo zwiększany tylko mam pytanie czy zwiekszany w kolejnych seriach, w kolejnych dniach treningowych czy może w kolejnych tygodniach?
Bardzo proszę o ocenienie mojego planu treningowego i odpowiedzi na pytania, a także o różnego rodzaju uwagi nawet jeżeli będą krytyczne. Będa bardzo wdzieczy na pomoc.

P.S. Zaznacze jezcze, iż niedawno zrzuciłem 25 kilo wagi. chciałbym "powiększyć" a także delikatnie wyrzeźbić mięśnie mam nadzieje że wybrałem do tego odpowiedni typ treningu czyli FBW.


Pozdrawiam.
V.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 351 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3676
Rozpisz sobie na trening AB, ajeśli chodzi o ciężar to zwiększasz go razem z siłą tak jakczujesz, żebyś nie miał stagnacji.

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9
Czy przez pierwszych kilka tygodni nie mogę stosować jednego rodzaju treningu, a dopiero po jakiś 6 tygodniach przejść na trening A B. Czy to złe rozwiązanie? jeżeli tak to proszę napisać dlaczego powinienen zacząć od samego początku ćwiczyć dwoma rodzajami treningu.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Ilość zestawów ćwiczeń, jaka jest nam potrzebna?
Każdy ma swoje upodobania. Można ćwiczyć jednym zestawem (dokładnie taki sam trening na każdej sesji treningowej), dwoma zestawami (Dwa różne zestawy ćwiczeń, którymi trenuje się na przemiennie. Jedna sesja zestaw A, druga sesja zestaw B, kolejna sesja zestaw A itd.). Można ćwiczyć nawet trzema zestawami, lecz jest to dosyć mało popularne.

Jak rozłożyć sobie zestawy?
1. Jeden zestaw:
Na każdej sesji wykonujemy ten sam trening

2. Dwa zestawy:
a) Dwa razy w tygodniu:
I sesja- A
II sesja- B
b) Trzy razy w tygodniu:
Tygodnie parzyste:
I sesja- A
II sesja- B
III sesja- A
Tygodnie nieparzyste:
I sesja- B
II sesja- A
III sesja- B
c) Cztery razy w tygodniu:
I sesja- A
II sesja- B
III sesja- A
IV sesja- B

Z artykułu : https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9
Rozumiem. CHciałem tylko wiedzieć, dlaczego niektórzy polecają ułożyć dwa treningi A i B i ćwiczyć naprzemian zamiast jednego treningu A. Czy między tymi treningami jest jakaś różnica, typu że stosując dwa rodzaje treningu uzyskuje się lepsze efekty aniżeli stosując cały czas ten sam zestaw ćwiczen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Myślę, że zastosowanie planu dzielonego na A i B pozwala uderzyć w mięśnie z innego kąta i w inne aktony

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9
To napewno ze względu na różnego rodzaju ćwiczenia. Ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi typu : nie rób treningu tylko A bo jest gorszy dla początkującego i lepszym wyjściem było by odrazu zacząc trenować dwoma treningami A i B. A o to mi chodzi. No i jeżeli nikt nie napisał, że ćwiczenia dobrane przezemnie na konkretne partie mięśni są złe, wnioskuje iż spokojnie moge tym teeningiem działać. :)

Pozdrawiam.
V.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Dorzuć ćwiczenie na plecy typu : martwy ciąg, a na mniejsze partie wykonuj po 2 s zamiast 3

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 351 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3676
małe partie 3 serie, a duże partie 4 serie.

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat

Dzień bez diety?

WHEY premium