SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZY POLICJA MOZE MNIE BEZLKARNIE ZATRZYMAC NA MIESC IE???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20
MAM PYTANIE IDAC Z DZIEWCZYNA CZY POLICJA MOZE MNIE ZATRZYMAC I PRZESZUKAC?? CZY MUSI MIEC NAKAZ?? JESLI BD MIAL PRZY SOBIE PALKE TELESKOPOWA CO MI MOGA ZROBIC ???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
OwnaGe otoz moga cie sprawdzic nazywa sie to Kontrola osobista ale mozesz poprosic by dali ci z niej protokoł...


O co chodzi z tym protokołem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Zatrzymac cie moga, sprawdzic telefon i spisac , sprawdzic tozsamowsc. Nie maja prawa zagladac w twoje kieszenie bez Twojego pozwolenia.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8963
Zatrzymać cie zawsze moga dla rutynowej chociazby kontroli (spisania) gdyz musza miec dowód z obchodu po danej dzielnicy, za pałke teleskopowa dostaniesz dostaniesz mandat jak za wszystkie przedmioty zabronione a zapisane w rejestrze krajowym do przedmiotów o naziwe Broń ,być moze nie bedzie tam zapisanej typowo pałki teleskopowej aczkolwiek wiem ze jest ona zabroniona tak wiec pewnie dostalbys jakis mandat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8963
OwnaGe otoz moga cie sprawdzic nazywa sie to Kontrola osobista ale mozesz poprosic by dali ci z niej protokoł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8963
sprawdzic-zagladnac do kieszeni* (mała poprawka do mej wypowiedzi)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20
ale jak naprzyklad powiem prosze nakazik to sa moje kieszenie i moj problem co w nich nosze a ze nosze w nich palke to .... sie troche cykam

ale nie powiinni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Powiesz im czy maja jakis powod by cie przeszukac bez jakiegos wyraznego nie moga tego zrobic. Co do palki to wiadomo niby powinien byc przypal ,ale nie ma mnie sprawdzali pokazalem im nawet kastet i powiedziałem ,ze nie czuje sie pewnie noca samemu. Puscili mnie ,ale wiadomo rozni ludzie pracuja w policji wiec tego juz nie praktykuje.

Zmieniony przez - OwnaGe w dniu 2007-12-05 22:23:10

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8963
Moga nawet bez przyczny cie wytrzypac po kapsach jak wzyej pisałem okreslono to nazwa kontroli osobistej i maja do tego prawo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
https://www.sfd.pl/Co_może_Policjant_zrobić_zwykłemu_przechodniowi_-t352133.html

co do teleskopa,zależy to od policjanta.Jeden moze sie o to doczepić inny juz nie.Samo użycie teleskopa jest karalne(oczywiscie tu znów się kłania interpretacja tego przez dane organa)wiec jak widzisz wiecej z tym zachodu niż można sie spodziewać...
Kastet jest nielegalny wiec za to nie powinni nikogo puszczać bez konsekwencji.

Co do przeszukania:
Art. 219. § 1.KPK: W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują.
§ 2. W celu znalezienia rzeczy wymienionych w § 1 i pod warunkiem określonym w tym przepisie można też dokonać przeszukania osoby, jej odzieży i podręcznych przedmiotów.

Art. 220. § 1.KPK: Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.
§ 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone.
§ 3. (123) W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.


szczegóły tu: http://www.policja.swinoujscie.pl/pomocnik/data/kr/przeszukanie/index.html

i jeszcze jedno
kamilson90: kontrola osobista a przeszukanie to nie to samo.
Przeszukanie osoby=przeszukanie tylko tej osoby
kontrola osobista=przeszukanie osoby+rzeczy które posiada przy sobie(odzież,torebka,plecak itp) najlepiej w miejscy niedostępnym dla postronnych osób(typowa kontrolka osobista ma miejsce na komendzie/posterunku policji.)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8963
Tak zgadzam sie, w ma wypowiedz wkradła sie mała niezcisłośc Dzieki za uzupełnienie ...poleciałby Sog ale nie mam abona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6216
hehe panowie to co można nosić w kieszeniach :D ? Kastet nie, pałke też nie, scyzoryk też pewnie nie hehehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam pytanie :>

Następny temat

kombinacje

WHEY premium