SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZY POLICJA MOZE MNIE BEZLKARNIE ZATRZYMAC NA MIESC IE???

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15895

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Czyli wychodzi,że po roku prawie odświeżasz temat nic do niego nie wnosząc.

Poza tym policjant nie potrzebuje nakazu,żeby Ciebie przeszukać.Zawsze może powiedzieć,że dostali cynk i odpowiadasz rysopisowi osoby poszukiwanej lub podejrzewanej o coś.Może Cię wylegitymować,kazać wywalić kieszenie na zewnątrz i będziesz musiał pokazać co masz w torbie,czy plecaku.Jeśli się będziesz buntował mogą Ciebie zawieźć na komisariat i tam dokonać bardziej szczegółowego przszukania,gdzie będziesz stać w samych gaciach i skarpetkach.Dlatego szkoda czsu na wycieczki i nerwów.Lepiej pokazać co chcą na miejscu.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-11-04 23:10:17

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
tomet91ojj...roczny temat odświeżyłeś...

co do meritum. Musisz rozróżnić przeszukanie od kontroli osobistej.
Przeszukanie jest czynnościa procesową. Wymagany jest do jego przeprowadzenia nakaz.
Kontrola osobista nie jest czynnościa procesową to i nie potrzeba nakazu.

Sprawdzenie kieszeni,sprawdzenie telefonu itp jest kontrolą osobistą!!!

Teraz donośnie tego co dolar wkleił:

Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:

5) dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunku w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego, w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary;


Z tego wyraźnie wynika ze do kontroli osobistej nie moze sie wliczać przeszukanie na ulicy torebki,plecaka czy torby treningowej bo nie znajdujemy się w porcie,na dworcu ani w środku transportu lądowego.
Wg mnie to już podpada pod przeszukanie i na to wymagany jest nakaz!!!
Oczywiscie wiekszośc policjantów w/w przepis podciąga do zwykłej kontroli i śmiało bez skrępowania przeszukują co im się podoba.

Jeśli mój tok myśleniowy jest błędny to niech mnie jakiś przedstawiciel prawa lub prawnik poprawi(ale oczywiscie będę bronił swego stanowiska).

Tyle ze teoria teorią,w praktyce jak Słaby pisał z korzyścia dla nas będzie dać sobie spokój i lepiej wykorzystac najbliższe 48h

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-11-05 00:13:44

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53
Prezerwatywy......hahaha!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53
TO BYLO DO KICHY92 Z PIERWSZEJ STRONY.....SPROSTOWALAM !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
madula, patrz na daty postów i prośba,edytuj posty(taka funkcjaa oznaczona żółtym ołówkiem i kartką)

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-11-09 00:25:14

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 53
oooooooo TAM!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
OwnaGe otoz moga cie sprawdzic nazywa sie to Kontrola osobista ale mozesz poprosic by dali ci z niej protokoł...


O co chodzi z tym protokołem??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam pytanie :>

Następny temat

kombinacje

WHEY premium