SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CUDA NA KIJU Z TA MOJA DIETA, POMOCY!

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam i proszę o pomoc w przygotowaniu planu dieta+trening+suplementacja na redukcję. Od kilku dni (jak czas pozwala) siedze liczę kombinuje i chyba z marnym skutkiem. Na początek o mnie :
Waga: 70
Wzrost: 160
Wiek: 22
Pracuje po 8h dziennie 5 razy w tygodniu. Praca dość intensywna, na nogach.
Siłownia do tej pory 4 razy w tygodniu od 2 miesięcy i FBW generalnie 3sX15 z każdego. Ten trening został mi ułożony przez trenera na siłowni. Od miesiąca robię po nim również 20min cardio.
Pierwszym powodem mojego niepowodzenia jest kilka rożnych wzorów na zapotrzebowanie kaloryczne. Znalazłam przynajmniej 4 z każdego wyszło mi coś innego. Weźmy na przykład wzór: (((Waga x 24) x0,9) x1,3)=
0,9- poprawione dla kobiet
1,3- taki współczynnik aktywności przyjęła
70*24=1680*0,9~1500*1,3~1950
Na redukcji postanowiłam zacząć od 300kcl w dół = 1650kcl
Następnym problemem okazał się podział makroskładników.
BIAŁKA 2g na kilogram = 140g tj. 560kcl
WĘGLOWODANY 3g na kilogram = 210g tj. 840kcl
TŁUSZCZE 1650kcl-1400kcl=250kcl tj. ~ 28g
To tylko jeden z podziałów jaki wyliczyłam.
Ostatnim problemem jest dla mnie podział tych makroskładników na posiłki w ciągu dnia, których mam 6 oraz podział w dniach bez treningu. Gdziebym nie przeczytała, posluchala to inna szkoła, inne rady. W jakich proporcjach dzielić te składniki, jak to wygląda w posiłkach okołotreningowych, czego więcej na śniadanie a mniej na kolacje???
Kilka dodatkowych pytań:
Jakie macie sposoby na komponowanie jadłospisu? Jakiekolwiek danie nie przyszło by mi do glowy okazało się być koszmarem jeśli chodzi o obliczanie makro.
Czy powinnam zmienić trening, oddzielić cardio od treningu siłowego?
Jakie suplementy diety polecacie? Wydaje mi się, że osobie początkującej, takiej jak ja układanie bogatej w mikroelementy i różnorodnej diety może sprawić problemy a chcemy przecież żeby było zdrowo. Jakis czas temu kiedy miałam taki zryw na zdrowy tryb życia odchudzanie itp. Zakupilam suplement dziety „OLIMP VITA-PLEX Multi-witamin Complex” do pary z „CHELA-MIN sport formuła Full spectrus Chelated Minerals Complex “. Co o tym sądzicie? Jakieś inne suplementy?
Z góry dziękuje za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
to dział szybkie pytania proszę sie zarejestrować i pisać w odpowiednim dziale lub skorzystać z opcji http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suple na wakacje - cel masa

Następny temat

ergometr

WHEY premium