SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CREATINE MEGA CAPS 1250 - 150 caps-dawkowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 118462

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3081
Witam serdecznie, zakupiłem własnie wczoraj Creatine mega caps 1250 - 150 caps. I moje pytanie jest co do dawkowania, słszałem różne zdania, i już mam lekką zamota. I was proszę o komentarz i o zdanie. Czy Takie dawkowanie

T 4 kapsy na czczo, 4 kapsy po treningu
N 4 kapso o tej poże co norlamnie po treningu

czy

T 4 kapsy po treningu ?
N 4 kapsy o tej poże co normanie po treningu.

Prosze o waszą fachową wypowiedź. pozdrawiam
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
Kreatyna czyli kwas β-metyloguanidynooctowy (chem. C4H9N3O2) jest organicznym związkiem chemicznym, który zawiera elementy strukturalne guanidyny i kwasu octowego, występujący głównie w mięśniach i ścięgnach.
Suplementacja kreatyną powoduje zwiększenie poziomu fosfokreatyny w mięśniach i tym samym zasila rezerwy energetyczne tkanki mięśniowej. Jednocześnie dochodzi do zwiększonego uwodnienia komórek, co z kolei zwiększa nasilenie tempa przebiegu syntezy białek, powodując przyrost masy mięśniowej, a także zahamowanie aktywności enzymów proteolitycznych – rozkładających białka mięśniowe. Kreatyna jest więc substancją działającą anabolicznie i ergogenicznie oraz antykatabolicznie.

Na rynku suplementów można znaleźć następujące formy kreatyny: jabłczan, monohydrat, cytrynian, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, α-ketoglutaran i orotan.
Powyższe formy różnią się między sobą zawartością czystej kreatyny.
Występują w formie kapsułek, proszku bądź płynu.

Najczęściej spotyka się następujące metody przyjmowania kreatyny:
-z fazą ładowania, przyjmując dziennie ok. 0,3g kreatyny na kg masy ciała przez 2-3 dni i następnie zmniejszyć dawkę do 2-5g na dobę (faza podtrzymania);
-stała dzienna dawka kreatyny, wynosząca od 5-10g.
Kreatynę stosuje się cyklicznie, a więc przez określony czas, po którym robi się przerwę w suplementacji. Przyjęło się, że optymalnym czasem stosowania kreatyny jest okres od 4 do 8 tygodni, po których następuje miesięczna przerwa.
Kreatynę warto przyjmować w mniejszych porcjach (dzienną dawkę należy podzielić) wraz z posiłkami węglowodanowymi i uznaje się, że najlepsza pora na przyjęcie suplementu to posiłki okołotreningowe. W dni nietreningowe - z obojętnie którym posiłkiem, w którym występują węglowodany.
W przypadku tego produktu dawka wynosi 4 kapsułki.
W dzień treningowy: 4 z posiłkiem przedtreningowym i 4 z potreningowym.
W dzień wolny o d treningów: 4 kapsułki z dowolnym posiłkiem z węglowodanami.

Ranking: https://www.sfd.pl/rankingSuplementow.html?category=112

Sklep SFD: https://sklep.sfd.pl/Kreatyny-k112.html

Do poczytania:

https://www.sfd.pl/Jaka_kreatyna_najlepsza_-t155324.html
https://www.sfd.pl/KREATYNA__wszystko_chyba_-t181016.html
https://www.sfd.pl/jak_dlugo_mozna_brac_kreatyne_-t12906.html


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
T kapsy przed i 4 po treningu
NT 4 kapsy na czczo
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
T 3naczczo + 3przed + 3po
N 3naczczo + 3 w godzinach T razem z weglami i tauryna

ja bym chyba tak bral.. ale biore cos lepszego
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 794 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16745
hm.. troche mało tych kapsów na cały cykl ^^
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
krótki bo krótki, ale zrobi...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 50 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3081
ziper69 : ale teraz już sam nie wiem, opakowaniu pisze żeby nie przkraczać dziennej dawki ( 4 tabsy ), także to ty na to ? treningi mam 3 razy w tygodniu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
mozesz brac po 4kaps/dz /5g dziennie/
i tez bedzie dobrze :)
3

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
w treningowe spokojnie mozesz brać 2x po 5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1303
Zależy jeszcze od twojej masy ciała, jeśli jest spora to oczywiście możesz zwiększyć dawki, a jeśli masz małą mase i jeśli ten cykl jest twoim pierwszym to stosuj się z zaleceniami producenta:) Pozdro.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
on chyba juz dawno skończył ten cykl
tym bardziej, że zaczął rok temu

no ale...
może poleciał stałą suplementację

OMFG


Zmieniony przez - ziper69 w dniu 2006-05-30 13:24:14
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 669
Ja biore 2 capsy przed treningiem 30 minut i bezposrednio po 4 capsy a w dni nie treningowe 2x po 2 capsy rano i po polodniu

za 10 dni koncze cykl a juz mam 5 kg w wycisku :):):)

Polecam !!!!!
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co tu kupić?

Następny temat

glukoza

Wiecej