SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CIEKAWY TRENING NA PLECY- sprawdź

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Witam
Przypomniał mi się właśnie jeden trening na plecy który wykonywałem kiedyś. Po każdym treningu zakwasy na kilka dni. Długo już nim nie ćwiczyłem. Chciałbym się z wami nim podzielić. Może komuś się przyda.

1. Unoszenie tułowia z opadu 3x 12-15+obciązenie - Przerwy ok 1-1,5 min
2. Swobodne zwisy na drązku- 3x 30 sek- przerwy ok 1 min.
3. wiosłowanie sztangielki w opadzie 3x 12-8- przerwy nie dłuższe niż 1 min.
4. Wiosłowanie sztangą do brzucha nachwytem 3x 12-8- przerwy 1 min
5 Podciąganie na drązku- w razie kłopotów pomagać sobie nogami(można krzesło podstawić i lekko "dźwigać się "- 3 x max - przerwy ok 2 min.


Trening krótki ale intensywny. Mi całość zajmowała ok 35-45 minut. Jak widać całkowite odwrócenie schematu. Prostowniki na początku, później wstępne zmęczenie sztangielkami i sztangą. W ramach problemów z podciąganiem można ewentualnie zamienić na "ściąganie linki wyciągu górnego"


Pozdrawia DOn Garcia
Joł

Zmieniony przez - Don garcia w dniu 2006-03-02 17:11:41

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3592
po 1 minutowych przerwach ladnie sie pompuje ale dobrze by szla sila? 1 tyg tylko takie krotkie przerwy robilem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Czy te zwisy mają za zadanie dać złapać prostownikom oddech przed wiosłowaniami ?

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
mają kilka zadan:
- rozciągnąć maksymalnie ciało
- dać odetchnąc kręgosłupowi przed następnymi seriami- bo jak wiadomo podczas zwisów kręgosłup odpoczywa

ja w ogole polecam swobodne zwisy po każdym treningu- nie zaszkodzą a niektórym mogą nawet pomóc.

Co o tym myślisz ?
Nie wg schematów
joł.


Zmieniony przez - Don garcia w dniu 2006-03-02 17:30:18

Zmieniony przez - Don garcia w dniu 2006-03-02 19:29:15

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 253 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17353
Niedawno pisalem o tym w dziale zdrowie ale nikt mi nie pomogl wiec tu zapytam, po wiszeniu na drazku podciaganiu sie lub jakimkolwiek cwiczeniu na nim zaraz po zejsciu bola mnie palce w miejscu polaczenia z dlonia przerwa od drazka niestety nie pomogla mial ktos z was moze cos takiego ? niby da sie z tym cwiczyc ale lepiej jakby nie bolalo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajnie fajnie...:)
a z tymi bolacymi palcami to zglos sie do lekaza ,kolega ktory cwiczyl ze mna mial cos takiego i poszedl wkoncu do lekaza,,,i cos mu tam przepisal(jakas masc) i jest dopsze:)
a z tymi zwisami to spoko:)
przydaja sie:_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
jak ktos wypróbuje to proszę o opinie.
joł.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 745
Podoba mi się ten rozpis Garcia, najbardziej z tego względu, że nie wymaga nakładów sprzętowych, więc wielu ludzi może śmiało korzystać, którzy boją się jeszcze MC i nie mają dostępudo wyciągów.

Brawo

"Systematyczność - fundamentem efektów"

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni, doda sił jak dobre słowo od wyroczni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Popieram :)

Jak zwykle kawał dobrej roboty Don ;)

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
robiłem go bodajże w wakacje- z tego co pamiętam.
Intensywność duża oj duża ważne by trzymać się reguł czasowych.
No i cięzary będą trochę mniejsze na wioslowanie sztangą-wiadomo czemu.
joł.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8
Świetny trening Don, całkowicie go popieram. Trwa może krótko i nie wymaga większego nakładu fizycznego (chyba- bo robiłem to z małymi ciężarami, nie wiem czy dobże możesz mi odpowiedzieć z góry dzięx. joł

spermoludek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1785
ale to raczej nie jest typowo na mase?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby?bieg?

Następny temat

Zwalczanie "mięśnia piwnego" ;)

Wiecej