Bycie zawodowym sportowcem kojarzone jest przez nas z wysportowaną, umięśnioną sylwetką, wysoką wydolnością fizyczną i małą ilością tkanki tłuszczowej. Prawie każdy artykuł w magazynie Perfect Body pisany jest tak, żeby pomóc Wam szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę poprzez odpowiedni trening, dietę oraz wybór jak najlepszych suplementów. Ostatnio dość często poruszany jest temat staków przedtreningowych, środków zwiększających termogenezę oraz suplementów zwiększających koncentrację na treningu. Doszło do tego, że co poniektórym nie wystarczają już środki, które są legalne wedle Unijnego Prawa Żywieniowego i sięgają po suplementy zawierające niebezpieczne dla zdrowia związki. Doznania treningowe po nielegalnych w Unii Europejskiej suplementach często bywają lepsze od doznań po środkach z Polski i Europy, jednak wszystko co dobre, może szybko się skończyć. Musisz pamiętać, że nikt nie jest niepokonany i niezniszczalny, a oprócz układu mięśniowego jest jeszcze ważniejszy - układ nerwowy, od którego tak naprawdę zależy, w jakiej kondycji będą Twoje mięśnie, a przede wszystkim zdrowie.
(...)
Z własnego doświadczenia wiem, że nadmierny wysiłek fizyczny, ciągłe powtarzanie tego samego ćwiczenia na siłowni, brak regeneracji mogą doprowadzić do uszkodzenia nerwu lub splotu nerwowego.
(...)
Prace nad znalezieniem substancji zdolnej do regeneracji komórek nerwowych zaprzątają uwagę niejednemu pracownikowi naukowemu, dlatego w publikacjach naukowych możemy znaleźć trochę przysłowiowych „rodzynków”, które mogą nam posłużyć do wyciągnięcia późniejszych wniosków.
Jednym z nich jest
(...)
PODSUMOWANIE
Mam nadzieję, że artykuł ten uświadomił niektórym z Was istotę funkcji, jakie pełni układ nerwowy. Uważam, że nie powinniśmy lekceważyć żadnych znaków płynących z naszego organizmu, zwłaszcza w okresie ciężkich treningów i jego osłabienia, ponieważ może to prowadzić do ciężkich, a czasem nawet nieodwracalnych kontuzji. Podejrzewam, że jeszcze wiele czasu musi upłynąć, żeby znaleźć jakieś skuteczne środki szybko regenerujące układ nerwowy. W tej chwili możemy profilaktycznie spożywać
(...)

http://www.perfectbody.pl/TRENING/3/825/Ciezkie-treningi-wykanczaja-Twoj-uklad-NERWOWA.html