SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CHUDE ŁYDKI POMOCY!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 163
Witam. Jestem młody na forum ale nie wiekiem. Mam problem z chudymi łydkami. Co bym nie robił, to nie rosną i trwa to baaardzo długo bo ćwiczę (z przerwami) ze dwadzieścia lat (bez dopingów!!!) i choć miałem i mam sporo siły to nigdy nie udało mi się zrobić mięśni adekwatnych do tejże siły. Specjalnie przytyłem żeby "podbić" łydki i ważę teraz 92Kg, 183cm a łydki 35cm i to po wysiłku!!! Wyglądam jak beczka na zapałkach a kiedy byłem szczupły to łydki były oczywiście chudsze i wyglądały jak wykałaczki :/ !!! Lekarze mnie olali twierdząc że są ludzie w gorszym stanie, żyją i cieszą się życiem a nie marudzą tak jak ja! A ja, w lato jak w zimie, chodzę w długich spodniach żeby nie narazić się na drwiny ludzi. Kiedy wszyscy moi znajomi chodzą na baseny, jeżdżą nad wodę, spływy kajakowe, na wczasy i żyją pełnią życia bez kompleksów ja zawsze muszę sobie wszystkiego odmawiać. Mam tego dość! Chcę jeszcze te parę lat życia przeżyć jak człowiek i nie będę owijał w bawełnę! Trenowałem i trenuję na sucho i wiem że tak niczego nie osiągnę! Wiem jak trenować i po latach wiem że na pewno nie mam i nie będę miał progresu na sucho. Moje pytanie jest następujące; Co mi pomoże, jaki specyfik byście polecili? A jeśli tak, to czy jak załaduję to bezpośrednio w łydki będzie dawało lepsze rezultaty? To akt desperacji ale wiem że nie mam innej drogi. Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776802

Ludzi trenujących na siłowni można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to tacy, którzy z treningiem i rozbudową łydek nie mają żadnego problemu, niejednokrotnie mają mięśnie łydek naturalnie rozbudowane i nawet większej uwagi czy staranności do ich treningu nie przykładają.
Z prostego powodu, ich wygląd i rozmiar łydek najczęściej nie wymaga jakieś solidnej ingerencji bo ich masa mięśniowa jest odpowiednia i noga wygląda symetrycznie.

Natomiast druga grupa to osoby, które maja naturalnie mały obwód i masę mięśniową łydek (najczęściej w parze z małymi przedramionami) i muszą solidnie się nakombinować żeby łydki zmusić do wytężonej pracy, a jednocześnie do wzrostu.

Zatem jak podejść do treningu łydek?

1) Różne zakresy powtórzeń - należy stosować różne zakresy powtórzeń od bardzo niskich po bardzo wysokie. Łydki lubią różnorodność i warto je atakować w różnorodny sposób

2) Różnicuj ciężary - to poniekąd wynika z punktu pierwszego. Jak zakresy powtórzeń będą niskie to trzeba dołożyć ciężary na sztangę, gdy ciężary będą mniejsze lecimy w ilość powtórzeń.

3) Baw się tempem - to kolejna metoda, można pobawić się tempem fazy pozytywnej, negatywnej, można pobawić się pauzami na szczycie w pełnym spięciu mięśnie lub w pełnym rozciągnięciu.

4) Używaj różnych narzędzie - możesz pobawić się sztangą, hantlami, stosować wersje ćwiczeń siedząc lub stojąc. Stosować ćwiczenia kontrolowane powolne jak wspięcia, a także ćwiczenia dynamiczne jak wybicia w górę.

Polecamy również: 4 dobre ćwiczenia na łydki, ciekawe i mniej znane




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-04-15 19:07:49

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
5/10 jeśli troll

Jeśli nie, to rozpisz swój trening łydek i wrzuć ich zdjęcia.
Jak Ci tak zależy, to trenuj je codziennie - wnosy z prostymi i ugiętymi kolanami + ćwiczenie na mięśnie piszczelowe.

Jeśli by to nie zadziałało, to chyba pozostają operacja plastyczna lub wstrzyknięcie syntholu/czegoś podobnego.


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/3/2018 6:28:57 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
jezlei lydki maja pewne oggraniczenia enetyczne, to zaden lek nie pomoze w ich rozbudowie
tutaj wszystko wymaga podejscia holistycznego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Tak agenetyka do łydek, przez tyla lat nic nie zrobiłeś to i teraz nic nie zrobisz, ot takie zycie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 163
xorton. Trenuję nogi co dziennie tylko że jednego dnia z naciskiem na łydki a następnego na uda. Co dziennie najpierw godzina rowerka treningowego na rozgrzewkę a potem stepper hydrauliczny przodem 500 depnięć i tyłem 500 depnięć po czym wspięcia na palcach na progu 10x12 na obu nogach(wspięcia na progu z hantlami po 20kg na łape) i po 5x10 na każdej nodze z osobna (bez dodatkowych ciężarów), do tego wspięcia w pozycji siedzącej z osobą 70 kg na kolanach 10x20 Po czym przysiady od 6x10 - do 8x10. Od dość długiego już czasu trenuję w domu, wstydzę się między ludźmi :/ Da się do posta dodać zdjęcie? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Zdjęcie dodajesz za pomocą niebieskiego "dymka" "Wyślij odpowiedz"

I ja Cię bardzo przepraszam, ale normalni ludzie (mniemam, że jestem normalna, bo norma jest szeroka) nie interesują się cudzymi łydkami. Zdarzało mi się być i na siłowni i na basenie i raczej nigdy nie zdarzyło mi się koncentrować uwagi na cudzych łydkach..

Popatrz w dziennikach ronnie220 - on walczył z łydkami

A.. No i last but not least - mięsnie rosną nie w czasie treningu, tylko w czasie wolnym.. Kiedy mają rosnąć, jak je non stop katujesz?


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-05-04 19:42:04

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 163
Zdjęcie trochę marne ale niech będzie...
Lipa 3D :/





Zmieniony przez - makawity w dniu 2018-05-04 22:49:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11964 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
no tpowa "lydka biegacza" waski i wysoko osadzony brzusiec miesnia trojglowego lydki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push&Pull na redukcji po Fbw5x5

Wiecej