SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

CF + boks tego samego dnia?

Wysłana -
Witam,

Cwicze CF 5-6 razy w tygodniu rano, a do tego chcialbym dolozyc 2-3 razy w tygodniu boks wieczorami w dni ktore wypada mi CF - co sadzicie? czy przy odpowiedniej diecie, suplementacji i wypoczynku - jest to do ogarniecia? Czy tez zalecacie w owe dni odpuscic CF?

Dzieki i pozdrawiam!!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jest to do ogarnięcia.
Nie spróbujesz, nie będziesz wiedział (czy Twój organizm podoła).
Wysłana -
Nie za dużo tych treningów? Ogranicz CF do 3 sesji i wówczas bedziesz miał większe pole manewru. I pytanie, co robisz na tych treningach-czy są to typowe rzeźnie z ciężarami czy proste obwody w oparciu o ciężar ciała.
Wysłana -
Oczywiście zależy to od treningu, ale większość to rzeźnie z ciężarami... Czyli mówisz ze 3 CF w dni których nie robie wieczorem boksu?
Dlatego tak dużo tych treningów gdyż chcę również na CF robić postępy, a koledzy którzy chodzą 5-6 razy na CF będą mnie odstawiali w wynikach jeśli ja pozostanę przy 3 - nieprawdaż? A trochę z boksem też chcę mieć doczynienia... Kurde - tydzień jest za krótki! ;)

Pozdrawiam!
Wysłana -
A na crossfit chodzisz do BOXa czy sam układasz sobie treningi ? Ma to spore znaczenie, bo w boxach treningi tygodniowe są programowane w taki sposób, żeby w ciągu całego tygodnia odpowiednio zadziałać na całe ciało. Jeżeli układasz je sobie sam to są spore szanse, że przeorasz za bardzo jedne partie a zaniedbasz inne - również ma to znaczenie przy budowaniu równowagi pomiędzy siłą, wytrzymałością i sprawnością. Prawda jest taka, że bez odpowiedniej regeneracji daleko nie pociągniesz - niestety jest to niezbędny element tygodnia treningowego. Nie ma idealnego rozkładu treningów - najlepsza opcja to sprawdzić na sobie - zrób tydzień testowy i obserwuj swój organizm.
Wysłana -
Uczęszczam do boxa więc treningi są ułożone przez trenerów CF...
No nic - będę "się obserwował" i zobaczymy... Dzięki wszystkim za pomoc!!!
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź