SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CF, wstępny plan treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 661
Cześć ; )

Jestem tutaj nowy, na siłownii ćwiczę już troszkę czasu lecz znudziło mi się zwykłe przerzucanie żelastwa...
Chciałbym uzyskać trochę siły/wytrzymałości/kondycji właśnie przez takie treningi. Ułożyłem sobie taki plan lecz nie wiem czy ma on sens, w razie błędów prosiłbym o małe korekty.
Trening A
Pon - wycisk na płaskiej/przysiad/podrzut 3x20 + brzuch
Wt - bieg 30 min po lesie
Śr - Martwy ciąg/pompki/ podciąganie 10/15/5 - 10 min AMRAP
Czw - wolne
Pt - Thrusers / podciąganie 3 serie 21/15/10
Sob - Bieg po lesie
Nd - wolne

Trening B
Pon - Complex bear - 10 min (na początek) + brzuch
Wt - bieg
Śr - Martwy ciąg 5x5 + WOD
Czw - bieg
Pt - burpees/push-press/ podciąganie 3x 10
Sb/Nd - wolne

Jestem totalnie zielony w CF prosze o wyrozumiałość i pomoc, chyba też skończę karnet na siłowni i całkowicie z niej zrezygnuję...do jakiegoś sprzetu typu (drążek,hantle,sztanga) dostęp bym miał więc chyba lepiej na tym wyjdę ? Dziękuję za pomoc ; )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
wolves2
Cześć ; )

Jestem tutaj nowy, na siłownii ćwiczę już troszkę czasu lecz znudziło mi się zwykłe przerzucanie żelastwa...
Chciałbym uzyskać trochę siły/wytrzymałości/kondycji właśnie przez takie treningi. Ułożyłem sobie taki plan lecz nie wiem czy ma on sens, w razie błędów prosiłbym o małe korekty.
Trening A
Pon - wycisk na płaskiej/przysiad/podrzut 3x20 + brzuch
Wt - bieg 30 min po lesie
Śr - Martwy ciąg/pompki/ podciąganie 10/15/5 - 10 min AMRAP
Czw - wolne
Pt - Thrusers / podciąganie 3 serie 21/15/10
Sob - Bieg po lesie
Nd - wolne

Trening B
Pon - Complex bear - 10 min (na początek) + brzuch
Wt - bieg
Śr - Martwy ciąg 5x5 + WOD
Czw - bieg
Pt - burpees/push-press/ podciąganie 3x 10
Sb/Nd - wolne



Podrzut 3x20 - oj chyba nie doceniasz tego ćwiczenia. Podejrzewam, że nie zrobiłbyś 20 repów bez jakiejś przerwy.
Osobiście polecałbym Ci wykonywać WOD'y z oficjalnego serwisu wtedy napewno nie będziesz sie nudził, a z tego co piszesz to wnioskuje,że tak bywa

Bear complex nie jest na czas, a na ilość rund. Po prostu zmniejsz ją z 5 na powiedzmy 3 na początek.

JEśli chcesz łączyć CF z siłką to 3 dni siłki + jeden dzień CF albo 2siłka + 2 CF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jesteś w stanie biegać po lesie więcej niż 30 minut? Zrób sobie godzinny trening, marszobieg. Z czasem skracaj czas marszów.
BTW, jakie wyniki siłowe? Ile w PP, przysiadzie i MC?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 661
Jeśli chodzi o wyniki siłowe to :
MC - 185kg
Przysiad - robiłem max do 80kg gdyż miałem poważną kontuzję kolana i od niedawna zacząłem robić
PP - średnio robiłem 40/50 kg

Co do biegania, masz racje to będzie lepsze rozwiązanie i tak właśnie zrobię + pompki (ew. podciągania na jakichś pniach)

Swoją drogą siedząc dzisiaj w pracy zastanawiałem się czy nie zrezygnować siłowni i iść całkowicie w stronę CF, mam w piwnicy hantle i sztangę. Zacząć trenować trochę podobnie do Ciebie, lecz dorzucić kilka ćwiczeń ze sztangą/hantalami (jak Ty masz) :)

Prosze o rady, do takich wniosków doszedłem gdyż szkoda by mi było wydawać te 50/60 zł na karnet na siłownie jak byłbym tam po 30 min niecałe : D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przysiad 80kg to tragedia i podejrzewam, że crossfit Cię zabije. Myślisz, że tu nie będziesz kolan obciążał? Większość ćwiczeń nie da się zrobić bez silnych nóg. PP też bardzo słabo. Jedynie mc dajesz radę. Jak dla mnie to są ogromne dysproporcje.
Rób jak uważasz, ale dla mnie to powinieneś zrobić trening z priorytetem na nogi. Jeśli teraz zabierzesz się za CF to za miesiąc będziesz kolana z ziemi zbierał.
BTW, widziałeś moje nogi na zdjęciach? Ja mam dość silne, a czasem po treningu czuję stawy dość mocno. Przemyśl sprawę.


Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2012-07-17 22:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 661
Dam radę...wcześniej prawie 8 lat w piłkę grałem, ostatnio byłem u lekarza na badaniach i jest wszystko w jak najlepszym porządku, rozmawiałem na temat ostrych treningów itp (lekarz sportowy/ortopeda) i powiedział że mogę zacząć. (co do samego przysiadu, czuje że moge wziąć więcej ale bałem się wcześniej...teraz po badaniach wiem że mogę)

Jeśli mógłbyś pomóż mi w rozpisce treningu. Bez siłowni, sztangę/hantle mam w piwnicy + obciążenie ok 150 kg.

Co do diety robię podobnie jak Ty (czytałem Twój dziennik) nie trzymam jakoś konkretnej diety ale jem tylko to co zrobione jest w domu i staram się jeść często.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pokaż nogi, chcę zobaczyć jak wyglądają uda. Daj jakieś wymiary i zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 661
Zdjęcia aktualnie nie mam czym zrobić zabardzo, z pomiarów wyszło
Łydka - 40
Udo - 68
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy jakim wzroście?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 661
170 cm, 74/75 kg - tragedii chyba nie ma : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja się nie podejmuję układania Ci treningu. Nie wiem, słabo widzę np man makera czy thrusters przy takim przysiadzie. Spróbuj zrobić coś z mojego zestawu i wrzuć tu opis ciężaru i czas w jakim się wyrabiasz, jakie robisz przerwy.
BTW, nie zabieraj się za misia, bo ani nogi ani barki nie są u Ciebie przygotowane. W zasadzie odradzałbym też thrusters, ale i tak nie posłuchasz pewnie. Jak dla mnie to największym problemem są Twoje nogi, a to niestety podstawa. Ja robię przysiad 160kg z zapasem. Czyli daję radę mniej-więcej 2x masa ciała. PP to 77,5kg. Czyli spokojnie wychodzi mi takie thrusters, gdzie wytrzymują obie grupy mięśniowe i obie równo dostają. Ja tego u Ciebie nie widzę. Ale spróbuj, skoro się upierasz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening uzupełniający piłkę nożną

Następny temat

BLOG KONKURSOWY: "Zabawa w stylu Crossfit" by Bahama

WHEY premium