SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CELLULIT - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3231 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18623


Kosmetyki antycellulitowe, które także ujędrniają skórę:

1. Krem AgeLogic Minceur (Guinot, 200 ml: 182 zł).
2. Pianka w spreju Retinol Anti-Cellulite (RoC, 150 ml: 88 zł).
3. Body Expertise PerfectSlim (L’Oréal Paris, 200 ml: 59 zł).
4. Krem Cellu-Sculpt (Avon, 200 ml: 59,90 zł).
5. Krem No Complex (Givenchy, 200 ml: 254 zł).
6. Serum Thalgogive Minceur (Thalgo,150 ml: 207 zł). Ogranicza odkładanie się cukrów, co ułatwia redukcję złogów tłuszczowych.
7. Żel Shape-up Anti-Cellulite (Oriflame, 200 ml: 64 zł).
8. Żel Samtea Cellulite Special Complex (Dr. Belter, 100 ml: ok. 100 zł).


-----------------------------------------------------------------------

- Kupując krem na cellulit-
...sprawdź, czy zawiera składniki znane ze swych właściwości antycellulitowych.
- czarny bez: usuwa nadmiar wody z tkanek
- nostrzyk: wzmacnia naczynka limfatyczne, pobudza przepływ krwi, udrażnia żyły
- bluszcz, miłorząb japoński, ostrokrzew: usprawniają krążenie krwi
- wąkrotka indyjska (Centella asiatica), skrzyp polny, arnika, rutyna: wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, działają przeciwzapalnie
- kofeina, teofilina, niektóre aminokwasy (np. L-karnityna): wspomagają procesy spalania tłuszczu w komórkach
- algi: zmniejszają tendencje do zastoju płynów, poprawiają krążenie limfatyczne; kwas alginowy ma zdolność wiązania toksyn.


Zmieniony przez - SHALALA w dniu 2006-01-20 21:53:01

LET'S PLAY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3231 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18623


Wiadomo,że samymi kremami nic się nie zdziała,trzeba du także dużo chęci z kobiecej strony


ĆWICZENIA

Ćwiczenia przy okazji
Wchodząc po schodach - naciskaj mocno nogami na stopnie, tak aby poczuć naprężanie się mięśni pośladków. Nie korzystaj z windy.
Czekając na przystanku - nie stój w bezruchu, lecz przenoś ciężar ciała z jednej stopy na drugą, mocno naciskając na ziemię. Ćwiczenie powtórz 30 razy.
Zmywając naczynia - ściągaj pośladki: na przemian naprężaj i rozluźniaj mięśnie. Taką gimnastykę uprawiaj przy każdej nadarzającej się okazji.
Pamiętaj! Efekty wszystkich ćwiczeń zależą od twojej wytrwałości i systematyczności.

Pora na gimnastykę
W domu - ćwiczenia te rób kilka razy w tygodniu
- Wykonaj pozycję jak do chodzenia na czworaka. Każdą nogę wypychaj jak najwyżej 20 razy. Chwilę odpocznij i powtórz ćwiczenie.
- Połóż się, wyciągnij ręce do góry, a nogi zegnij w kolanach. Unoś pupę do góry ok. 15 razy w 3 seriach.
- Najlepiej wykonywać to ćwiczenie na zajęciach step-aerobiku - instruktorzy proponują tam różne ujędrniające ciało konfiguracje. Możesz je również wykonać w domu. Wystarczy ci jeden rekwizyt - niewysoki stołek lub schodek. Wchodź na niego i schodź w szybkim tempie, np. słuchając rytmicznej muzyki, przez ok. 10 min w 3 seriach.


Zmieniony przez - SHALALA w dniu 2006-01-20 22:03:03

LET'S PLAY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3231 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18623
Domowe sposoby

Naturalny krem
3 łyżki wosku pszczelego podgrzej w naczyniu z podwójnym dnem i wymieszaj z 4 łyżkami ciepłego olejku migdałowego.
Ubijając, wlewaj powoli 4 łyżki mocnego odwaru z bluszczu, przyspieszającego spalanie tłuszczu i pojędrniającego tkankę.

Cytrynowy eliksir
Skórę pośladków przecieraj kilka razy w tygodniu po kilka minut sokiem cytrynowym - najlepiej naturalnym. Zawarty w nim kwas owocowy delikatnie złuszcza martwy naskórek, rozjaśnia go i odświeża. Po takiej kuracji skóra staje się gładsza, elastyczna, lepiej ukrwiona.
Jeśli jednak masz skłonność do podrażnień, bezpieczniej będzie rozcieńczyć sok przegotowaną wodą w proporcji 1:1.

Skuteczny masaż
Uchwyć palcami fałdkę skóry, unieś ją ku górze, lekko uszczypnij i puść. Rozdzielisz grudki cellulitu i poruszysz tkanki, w których gromadzą się toksyny. Masaż powinien trwać około 10 minut, aż skóra zaróżowi się i rozgrzeje.

W gabinecie
Na zabieg musisz przeznaczyć minimum 30 minut.
- Elektromasaż - prąd o małej częstotliwości powoduje lekkie skurcze mięśni. Polepsza to ich ukrwienie i zwiększa sprężystość (ok. 40 zł)
- Masaż izometryczny - wykonuje się go przy napiętych mięśniach, dlatego może być trochę bolesny. Masażysta rozciera je, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i uaktywnia mikrokrążenie (ok. 50-70 zł).
- Masaż klasyczny - to naprzemienne głaskanie i ugniatanie ciała przez masażystę. Zwalcza cellulit, poprawia wygląd gąbczastej, źle ukrwionej skóry (ok. 50-70 zł)
- Masaż pompą ssącą - urządzenie działa na zasadzie podciśnienia: za pomocą specjalnych tub skóra jest wielokrotnie wciągana i wypychana. Seria 10 zabiegów wyraźnie ją pojędrnia. Jeden kosztuje 90-120 zł.

W ośrodku odnowy biologicznej
Masaż wodny - to kąpiel w specjalnej wannie z zastosowaniem biczów wodnych o zmiennej temperaturze. Krew żywiej krąży i skóra robi się elastyczna (20-40 zł).



Stringi pomogą?
Majtki wyszczuplające nie zmniejszą zbyt pulchnej pupy - nadmiar tłuszczyku uwidoczni się nad gumką na biodrach i przy wycięciu nogawek. Taka bielizna utrudnia też mikrokrążenie. Polecamy za to majtki unoszące pośladki w górę, ze wzmocnioną i pogrubioną tkaniną w dolnej części. Szczególnie wymodelują pupę o kształcie gruszki. Przekonaj się też do stringów. Ten fason gwarantuje, że pośladków nie zniekształci wrzynająca się gumka.


LET'S PLAY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84


Przyczyną celulitu jest żywność przetwożona,modyfikowana ,która zawiera konserwanty,tłuszcze nienasycone tj,oleje :rzepakowy i słonecznikowy oraz węglowodany złożone jedzone w nadmiarze. Od tego się tyje,stąd też się biorą choroby cywilizacyjne.
Shelala, czerpiemy z innych źródeł wiedze:)
Żeby nie być gołosłowną, od pół roku zmieniłam dietę i to wystarczyło, aby nie mieć żadnych kłopotów z celulitem.Dodam,że owszem ruchu miałam nawet aż nadto, nie mówiąc już o " zdrowym " żywieniu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46
ja jestem facetem i tez mam celulitis na tylku, dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3231 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18623
to nie jest zależne od płci
kobiety sa na to bardziej podatne,ale każdemu okłada się tłuszczyk gdzieniegdzie

LET'S PLAY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
moja wiedza na ten temat jest taka ze cellulit to nie rownomiernie rozlozona tkanka tluszczowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33
Jestem bardzo szczupła , a mimo to mam ogromny cellulitis na udach. Jak się go pozbyć żeby jeszcze bardziej nie schudnąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 67
wszystkie te kremy sa o dupe rozBic lepiej zastosujcie LIPOTERAPIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28641
bamburek
zacznij ćwiczyć

też mam koleżanke BAARDZO chuydą normalnie tyczka
bylem z nią na wakacjach tzn za cała paczką no i widzalem ja w kostium itd/p ... tzn chodzi o to ze sama skóra i kości no i tłuszcz 0000 mięśnia. sam nie wiem jak ona chodzi

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kompresyjne zlamanie trzonow kregoslupa

Następny temat

Stabilizator stawu skokowego

WHEY premium