SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Być fit po porodzie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1258
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: NoFearLady
WIEK:34
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: W marcu urodzilam, wiec nieprzerwany to zero.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 82.7
WZROST: jutro sie pomierze rano
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Przede wszystkim chce zrzucic ten pociazowy bagaz i na poczatek wrocic do wagi, z ktora czuje sie najlepiej, czyli 60kg. Chcialabym rowniez wrocic do dawnej formy, czyli byc w stanie przebiec nascie kilometrow, oraz w ogolnym odczuciu czuc sie sprawna fizycznie. Na chwile obecna jestem ociezala, zastana i dostaje zadyszki po przejsciu 2km.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Hashimoto, na chwile obecna TSH w normie
PRZEBYTE KONTUZJE: Brak
WADY POSTAWY: Hyper lordoza, czy cos takiego. Nie jestem w stanie dotknac dlonmi stop, ani np. zrobic mostka.
ALERGIE: Przypuszczam lekka nietolerancje laktozy
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: problemy z wyproznianiem
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Na razie po porodzie nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak, na pociazowe nadcisnienie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO). Od 2008 cala mase, w wiekszosci glupia 1200 kcal plus mordercze treningi, na ktorej chudlam bardzo powoli, po pierwszej ciazy- niskoweglowodanowa 1500 kcal, na ktorej wrocilam do wagi sprzed ciazy w 9 miesiecy (23kg). Obecnie z racji karmienia piersia (i dokarmiania MM) jem 2300kcal i nie chudne.

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? Jeszcze nie mam zrzutu, ale jem okolo 2300 kcal. Jem wszystko. Mam problem z podjadaniem, bo jestem ciagle glodna. Nie jem czysto, wpada sporo wegli z dzemow, ktorym nie moge sie oprzec...
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Utrzymuje wage

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK/NIE Chwilowo nie, ale mam zamiar isc na cross fit jak tylko poczuje sie na silach po pologu.

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Zaden, tylko spacery.

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.
Jutro zrobie

Historia w wielkim skrocie ma sie nastepujaco.
Dzieckiem bylam baaardzo chudym, zaokraglac sie zaczelam w okresie dojrzewania. Nadwagi nie mialam az do 2008 roku, ale bylam zaokraglona. W 2008 roku drastycznie przytylam i zaczelam sie niemadrze odchudzac na 1200 kcal. Skrupulatnie wszystko podliczalam, do tego 5 razy w tygodniu po 1-2 godziny cwiczylam na silowni (cardio plus silowe) bez zadnego planu. Zaczelam biegac 1-4 razy w tygodniu, gralam w siatkowke 2 godziny tygodniowo, chodzilam na fitness, do tego pracowalam fizycznie. Chudlam bardzo powoli, zejscie z 70 do 60 zajelo mi kilka miesiecy. W 2012 diagnoza hashimoto. W 2013 pierwsza ciaza, a w miedzy czasie kilka jojo. W ciazy 23+ zgubione w 9 miesiecy treningami silowymi, areobikiem i bieganiem na diecie low carb 1500. Potem od 2015-2016 waga dobija do 70kg, zre jak swinia i nie cwicze. Marzec 2017 rodze drugie dziecko. Waga przy porodzie 93, tydziem po 82 i teraz juz nie spada nic. Chce schudnac do 60 i odzyskac forme, ale zupelnie sie pogubilam, nie wiem co i ile jesc i jak cwiczyc by zrzucic to w miare szybko, bo patrzec na siebie nie moge. Przy dwojce dzieci i pracy mam malo czasu na cwiczenia. Prosze o rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 20 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6522
Kochana autorko, przepraszam za off, ale wychodzę z założenia, że zdrowy duch to i zdrowe ciało...może zajrzyj na to forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,15128,_Brak_Seks_u_w_malzenstwie.html. Poczytaj starsze wątki, może napisz o swoich problemach. Jest tam sporo fajnych ludzi, z ogromną wiedzą i doświadczeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Cześć!
Raptem mija miesiąc (czy drugi) po porodzie, a Ty stawiasz sobie takie cele wagowe? ciało potrzebuje czasu, przecież wiesz, skoro to Twoje drugie dziecko.
Poczytaj dziennik Viki i Glodzilli to również mamy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tak jak Koleżanka wyżej. Teraz jest czas na regenerację organizmu. Tu się kiedyś na forum mawiało że skoro w ciazy jest się 9 miesiecy to i po ciązy do formy wraca się 9 miesiecy. Tu jest link do ćwiczeń dla kobiet w połogu https://www.sfd.pl/[art]_Ćwiczenia_w_ciąży_i_w_okresie_połogu-t451674.html Warto sprawdzić też jak wyglądają mieśnie brzucha - czy nie ma diastasis recti, a jeśli jest, to się tym zająć. Diete bez liczenia, produkty o dużej wartosci odżywczej - dzem w zakres tego pojęcia nie wchodzi - i na swoim przykładzie powiem - zjem dżem, czyli cukier z cukrem - naychmiast jestem głodna. Zamiast dzemu - owoce, i to niekoniecznie suszone, bo to też w większości cukier z cukrem i olejem dodatkowo.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1061 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18067
Po pierwsze nie pisz o sobie Tak brzydko!! Jesteś piękną kobietą!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Też nie wydaje mi się zbyt rozsądne zbyt szybko zaczynać po porodzie aktywność fizyczną - i jeszcze w dodatku crossfit. Moim zdaniem stawy po porodzie akurat taką formę aktywności bardzo źle będą znosiły. Raczej zacznij od spacerów, jakiejś gimnastyki w domu - ale to takiej bardziej relaksacyjnej niż tych modnych w necie "skakanek". Ciesz się macierzyństwem, jedz zdrowo jak najmniej przetworzoną żywność ale nie planuj od razu że teraz odpalasz trening i masz być już w tym roku docięta na żyletę. Uwierz mi - Twój organizm potrzebuje czasu. Poza tym nastawianie się na określoną wagę - jest moim zdaniem kardynalnym błędem. Lepiej patrzeń w lustro, mierzyć obwody, używać fałdomierza i brać pod uwagę ogólne samopoczucie, kondycję. Zafixowanie się na określoną wagę nie ma sensu - jeśli chcemy celować w zdrową i sprawną sylwetkę.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1305
Dziewczyny, wasze rade z pewnością są słuszne :) Sama bym tak napisała, żeby o siebie dbać i delikatnie wracać do formy, zobaczyć właśnie czy z mięśniami brzucha wszystko jest ok itp. Natomiast rozumiem NoFearLady, że chce jak najszybciej odzyskać dawną sylwetkę. Sama zaczynam teraz swoją pierwszą przygodę z ciążą i mimo, że to początek to już myślę, jak potem wrócić do swojej sylwetki :D. Póki co powoli żegnam mój 4tero-pak, na który tak ciężko pracowałam.
A perspektywa 9-ciu miesięcy ciąży + 9 miesięcy nie jest najłatwiejsza do przyjęcia, dla kogoś kto miał super wypracowaną fit sylwetkę ;).
No ale cóż :) ! Być kobietą, być kobietą... ;)


Zmieniony przez - ObcaAura w dniu 2017-04-27 14:54:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Można wszystko zrobić z głową. Ale najważniejsze jest zdrowie. Nic jego kosztem - przynajmniej takie jest moje zdanie.
3

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12931 Napisanych postów 20699 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607486
Ostatnio niestety panuje moda na jak najszybszy powrót do formy po ciąży Wiele dziewczyn chwali się zmianami w 2-3 miesiące, zaczynają ćwiczyć już w pierwszym miesiącu po porodzie, a w tym całym wyścigu zdrowie schodzi na drugi plan. Jak zostało napisane wyżej, organizm potrzebuje czasu, żeby wrócić do stanu początkowego. Chodzi o odzyskanie równowagi hormonalnej. Stawy po porodzie są rozluźnione i nieprzygotowane do intensywnego wysiłku, dlatego tez często po rozpoczęciu ćwiczeń pojawiają się bóle, np. kolan. To jak szybko uda się wrócić do stanu wyjściowego i do formy zależy od wielu czynników i jest kwestią indywidualną. Przy kp lepiej uważać, bo niektóre hormony nadal są na wysokim poziomie. Poza tym organizm różnie reaguje, niektóre dziewczyny chudną karmiąc piersią a u innych nic nawet nie drgnie, niezależnie od diety i treningów. Najlepiej robić wszystko powoli i z głową. Owszem, można próbować szybko, ale naprawdę szkoda zdrowia, szczególnie że niektóre problemy wychodzą dopiero po jakimś czasie.. Poza tym uważam, że przy karmieniu piersią, szczególnie przez pierwsze 3-6 miesięcy, nie ma sensu liczyć kcal, bo nikt nie jest w stanie określić Twojego zapotrzebowania. Najważniejsze to jeść różnorodnie i opierać się na produktach wartościowych i nieprzetworzonych. Organizm potrzebuje witamin i minerałów zarówno dla własnych potrzeb jak i na produkcję mleka. W dżemach raczej ich nie znajdziesz. Warto uwzględnić w diecie źródła wapnia, bo przy niedoborze wapń pobierany jest z kości, co w przyszłości możne powodować problemy zdrowotne. Posiłki powinny być zbilansowane, dzięki czemu będą sycące. Powinny zawierać zdrowe tłuszcze, białko i dobrej jakości węglowodany. A w kwestii treningu, jeśli dostajesz tak szybko zadyszki i dodatkowo masz problemy z nadciśnieniem, to naprawdę crossfit nie jest dobrym pomysłem. Najpierw przygotuj ciało do wysiłku i zacznij od lekkich ćwiczeń. Link do treningu po porodzie został już wyżej podany, naprawdę polecam przeczytać
A na koniec, z własnego doświadczenia mogę napisać, że dopóki karmiłam piersią nie byłam w stanie ani porządnie ćwiczyć, ani żadnych zmian w sylwetce nie było. W ciąży byłam aktywna, przed ciążą również, a po wszystko się poprzestawiało. Teraz powoli wracam sobie do formy, zdrowie najważniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W 100% podpisuję się pod tym co napisała Viki. Ja jestem 9 miesięcy po porodzie, odzywiam się zdrowo (nawet gdybym chciała zgrzeszyc to nie mogę bo karmię piersią małego alergika), ćwiczę w miare regularnie (nie licząc przerw kiedy jestem chora albo gdzieś wyjeżdżamy ) i mimo tego nie wróciłam jeszcze do super fit sylwetki sprzed ciąży. Centymetry spadają bardzo powoli ale poprawia się jakość ciała a ja dzięki ćwiczeniom mam więcej energii i radości z życia. Dla mnie to najważniejsze, a na porządną redukcję i liczenie kalorii przyjdzie czas jak odstawie Małego od piersi. Myślę, że musisz zmienić swoje nastawienie. Jak mawiają: co nagle to po diable. Liczy się efekt dlugofalowy czyli zdrowie, zmiana stylu życia, uporządkowanie kwestii jedzeniowych i ładna sylwetka na lata a nie utrata iluś tam kilogramów jak najszybciej po porodzie. To nie wyścig.

Dodam jeszcze, że po porodzie osłabione są mięśnie dna miednicy i nie powinno się ich za bardzo nadwyrezac, dlatego z dynamicznymi zajęciami powinnaś się na razie wstrzymać.

Naprawdę polecam zacząć od ćwiczeń przesłanych w artykule. Niepozorne a potrafią dac w kość; -)


Zmieniony przez - glodzilla w dniu 2017-04-27 20:25:35
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
No to myślę, że takie rzeczowe wpisy dziewczyn które same są mamami i wracają do formy ciesząc się macierzyństwem i zdrowiem przekonają Ciebie NoFearLady do zmiany odejścia do tematu. Powrót do formy to nie wyścig z czasem - to proces który przebiega dość indywidualnie a w dodatku przeprowadzony niewłaściwie może kosztować sporo zdrowia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1305
Podsumowując: na wszystko przyjdzie czas :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o Ocenę planu treningowego

Następny temat

Żagle w ciąży

Wiecej