SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buty do wspinaczki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2327
Jakie buty do wspinaczki polecacie dla początkującego, interesuje mnie przede wszystkim bouldering. Cena tak do 250 zł. Jaki nr buta powinienem wybrać jeśli w normalnych adidasach mam 45. Bardzo mnie to interesuje ponieważ z braku sklepów w okolicy mam zamiar zamówić buty w necie.

Zmieniony przez - WhiteBB w dniu 2009-06-10 21:16:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
buty to albo bergson, campus lub hi-mountain. Do tego okulary glassini, kurtka z membrana, spodnie z odpinanymi nogawkami od kolan i kazdy szczyt staje otworem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Pierwsza i najważniejsza sprawa:) Nie kupuj przez internet:) Niektóre numery są zawyżone niektóre są zaniżone więc nigdy pewności nie masz.Druga sprawa to buty do wspinaczki powinny być o 1-1,5 rozmiaru mniejsze niż te co nosisz:) Jak mówię najlepiej iść do sklepu i mierzyć bo na ślepo przez internet to nie da rady:) Buty będą Cię z początku cisnąć bardzo ale nie przejmuj się rozbiją się.No ale nie kupuj butów co Cie tak krytycznie cisną ,że nie możesz nawet 5 minut w nich pochodzić:) Jeśli chodzi o konkretne marki butów to jestem trochę do tyłu bo buty już dawno kupowałem ale myślę ,że w sklepie Ci doradzą dobrze w tym przedziale cenowym jaki im powiesz:)

W profilu widzę ,że jesteś z małopolski.Jak mieszkasz blisko krakowa to się wybierz do Polar Sportu w krakowie.Tam Ci napewno dobrze doradzą i mają tam też duży wybór.

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Jeśli zamierzasz kupić buty bez ich zmierzania to w grę wchodzi jedynie firma 5.10. Niestety jest to najdroższy wybór ale i najlepszy. Te buty kup w rozmiarze jaki nosisz. Są w większości na bardzo dobrej gumie tj. C4 i są produkowane tak by pasowały do Twego normalnego rozmiaru. Rewelacyjnie się dopasowują do stopy. W twoim przypadku polecam zapinanie na rzep a skoro nie jesteś doświadczony, jak sam piszesz, to nie kupuj butów wyprofilowanych! Te są dla doświadczonych wspinaczy i będziesz się w nich źle czuł (wyprofilowanych tzn. lekko zakrzywionych lub o wygiętym kształcie stopy). Wyprofilowane polecam po co najmniej 1 - 2 lat wspinaczki, jak będziesz z techniką za pan brat. W zasadzie jeśli wziąć do tego cenę to wybór wydaje się jeden 5.10 model Coyote. Fajne są 5.10 Galileo ale nie polecam na początek. Każde inne tj. z innej firmy jak np. Rock Pillar powinieneś przymierzyć. Pamiętaj przy tym, że buty mają być dopasowane a nie ciasne!!! Nie słuchaj idiotów, którzy radzą kupno dwóch rozmiarów mniejszych, bo wyrzucisz kasę w błoto. But powinien tak leżeć aby pięta Ci się nie przesuwała a duży palec idealnie dochodził do końca obuwia abyś mógł na nim stanąć przenosząc na niego cały ciężar ciała. Sam używam 5.10 ale wiązanych i innego modelu niż ten jaki Ci polecam, bo wspinam się z reguły w skale i te mi akurat dobrze leżą. Ceny butów są zróżnicowane z uwagi na gumę z jakiej wykonano podeszwę i producenta oraz inne drobnostki jak wykonanie i wygoda. Te jakie Ci polecam są produkowane w Stanach Zjednoczonych. Mimo wszystko uważam, że buty wspinaczkowe powinno się przymierzyć ale jeśli nie masz wyboru... Jeśli pomogłem, to proszę o SOG'a

Dante

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Jeszcze propos wcześniejszej wypowiedzi GhostRecona, której wcześniej nie widziałem. To prawda inne niż 5.10 musisz przymierzyć, bo z reguły pasują o numer mniejsze i jak masz możliwość to jednak kup w sklepie. Dobre sklepy wspinaczkowe mają malutkie sztuczne panele, na których możesz stanąć aby zobaczyć czy but dobrze trzyma a stopa się nie męczy, inaczej duży paluch będzie Cię potwornie boleć.

Zmieniony przez - Dante39 w dniu 2009-06-10 22:40:03

Dante

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Mała korekta do Dantego:) Buty wspinaczkowe muszą być trochę za małe bo się rozbijają podczas wspinania i jak kupi dopasowane to będzie po jakimś czasie miał z nich kapcie:) Także muszą trochę cisnąć.

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2327
Dzięki za odp. Chyba wybiorę się jednak do tego Alpinus Sport w Krakowie, lepiej nie ryzykować i potem bawić się w reklamację i zamiany nr przez pocztę. SOG'a niestety tylko duchowego mogę dać:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2327
Byłem w Hi Mountain w Krakowie, doradzili mi, żebym wziął Rock Pillars Moab Gym na początek. Co myślicie o tych butach? Chodzi mi się w nich przyjemnie mimo, że wziąłem nr 43 a w normalnych mam 45. Jeszcze się na nich nie wspinałem. Podjąłem dobrą decyzję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Moja koleżanka ich używa. Grunt, że dobrze się w nich czujesz. To niewątpliwie jeden z tańszych wyborów. Sam z czasem ocenisz. Będziesz mógł stwierdzić jak będziesz robił drogi o trudnościach VI o małych i wyślizganych krawądkach. Zobaczysz czy możesz ustać na dużym palcu lub zaklinować końcówki palców stopy w szczelinie bez konieczności znoszenia dużego bólu i ześlizgiwania się. Myślę jednak, że tak czy inaczej przyzwyczaisz się.

Dante

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2327
Ewentualnie mogę jeszcze zamienić na La Sportiva Mantis, byłby to lepszy wybór?

Zmieniony przez - WhiteBB w dniu 2009-06-15 23:04:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Nie wiem, nie znam tych butów i nigdy się w nich nie wspinałem. Zobacz, które mają twardszą podeszwę, te z twardszą powinny być lepsze. Nie będą Ci się tak męczyć palce, bo stopa będzie się mniej uginać pod Twoim ciężarem. Na pewno mogę polecić 5.10 model Galileo na podeszwie Onyx ale to wydatek rzędu 380 - 420 zł (zależy od sklepu). Przymierz tylko tak na próbę jakieś 5.10 i zobacz, czy widzisz różnicę. Ocenisz sam i dokonasz wyboru.

Dante

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2327
Zamieniłem na Mantis, podeszwa jest sztywna i są bardzo wygodne(nr 43). Jak się rozkręcę może w przyszłości wezmę coś bardziej zaawansowanego. Były też 5.10 Slipper ale niestety za duże.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poszukuje sali do akrobatyki w Olsztynie

Następny temat

Trykanie tylnej przerzutki i wibracje w pedałach MTB

WHEY premium