SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Buty do biegania czy są koniecznie potrzebne?

Wysłana -
Mam pytanie czy koniecznie potrzebne są jakieś specjalistyczne buty do biegania, jeśli ktoś rekreacyjnie biega interwały tak z trzy razy w tygodniu po 30 minut po asfalcie. Całe życie biegam w zwykłych halówkach.

W piłkę czy w kosza też w takich biegałem za młodu. Nigdy w życiu nie miałem jakiś specjalnych butów do biegania i na razie wszystko jest ok, ale tak teraz wszędzie gadają itd. Czy rzeczywiście stawy itd. mogą być w znacznie gorszym stanie, jeśli będę biegał w halówkach. Czy jednak do interwałów wydać te dwie stówy na buty.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Z kiepskimi butami z czasem odczujesz, że jednak coś warto zmienić na lepsze. Szczególnie kiedy biegasz w terenie
Wysłana -
To poszukam czegoś taniego, ale jak widzę buty po 4-5 stów (karnet na pół roku na siłce mogę za to kupić) to mi się słabo robi. Może znajde cos za 150 zł.

Albo wiecie co walić to. Wykupie sobie karnet na siłke full na pół roku i bieżnia jest wystarczająco miękka i nie dość, że bieżnia do biegania to i siłka do dyspozycji.


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 09/08/2018 20:05:38
Wysłana -
ja dawno temu byłem zawsze przeciwnikiem wręcz stosowania specjalistycznego sprzętu do np. biegania uważałem to za wyciąganie kasy, jednak kiedyś po prostu kupiłem w decathlonie najtańsze buty do beigania i cały mój światopogląd się na ten temat zmienił, niebo a ziemia, warto zainwestować nawet w te teńsze, bo różnica jest kolosalna
Wysłana -
Zdecydowanie warto a jak już biegasz po twardym to praktycznie konieczne , nie musisz od razu kupić jakiś super najnowszego modelu ale nawet podstawowe w zupełności wystarczą, sam przy redukcji jak biegałem po ok 3 xtyg to kupiłem najzywklejsze nike z serii do biegania za bodajże 139 zł i spokojnie dawały rade.
Wysłana -
dokładnie, nie trzeba butów za miliony by się sprawdzały nawet przy bieganiu półmaratonów po asfalcie... co do samego biegania po bieżni to nie jest to takie miekkie podłoże jak Ci się wydaje i mocno obciąża stawy i piszczela ... nie wiem jakie masz założenia biegowe i ile masz zamiar biegać ale warto zainwestować w nawet podstawowe buty do biegania z amortyzacją ...koszt ok 150 zl.
Wysłana -
Jeśli biegałeś w halówkach, biegasz w halówkach i chcesz biegać w halówkach, to sobie w nich biegaj. Skoro nie odczuwasz żadnych dolegliwośći po tych 30 minutach interwałów, to możesz być pewien że nic się nie zmieni.
Zalecałbym natomiast zmianę nawierzchni,
Wysłana -
dokładnie bieżnia to nie jest idealna nawierzchnia do biegania ;) znam wiele osób które biegają i na o dzień chodzą na boso i w butach im niewygodnie więc wszystko zależy od Twojego komfortu ;)
Wysłana -
bieżnia taka fajna niue jest, zwłaszcza do interwałów, i nie jest wcale miękka.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź