SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Budowanie dolnej części pleców

Wysłana -
Cześć!
Chciałbym Nabić bardziej dół pleców (dół najszerszego i prostowniki). Mam problem z martwym : mam po nim zmęczone plecy i się garbię.

Plery wygladają obecnie tak.

Plan (ćwiczę w domu):
poniedziałek:
ohp 3x10
pompki z obciążeniem 3x10
pompki na poręczach z obciążeniem 3x10
francuz 3x10
wznosy nóg na brzuch 3 serie aż trochę popiecze
allach 3 serie aż trochę popiecze

wtorek:
over head squat 3x10
wykroki 1x50
podciąganie z obciążeniem 3x10
wiosłowanie nachwytem 3x10
ściąganie linki górnego wyciągu do klatki (w moim przypadku gumy zawieszonej na drążku) 3x10
uginanie przedramion ze sztangą 3x10
uginanie przedramion ze sztangielkami z rotacją 1x10 (żeby trochę ruszyć na koniec jeszcze głowę krótką bicepsa)

środa: odpoczynek
czwartek: to samo co poniedziałek
piątek: to samo co wtorek
sobota: odpoczynek
niedziela: odpoczynek

Jakie ćwiczenia polecalibyście?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Plecy na zdjęciu wyglądają dobrze i proporcjonalnie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dołożenia martwego ciągu.
Plan ogólnie masz dobry ale jak dołożysz martwy ciąg to będzie kompletny.
Wysłana -
Polecałbym martwy ciąg chwytem rwaniowym z wydłużoną ekscentryką oprócz oczywiście wersji klasycznej w wariancie siłowym. Do tego róznego rodzaju trap raise oraz face pulle.
Wysłana -
Dobra dorzucę ten martwy ciąg, może po paru treningach plecy się przyzwyczają.
Wysłana -
Możesz nagrać technikę bo problem z ich zmęczeniem może wynikać z tego,że wykonują więcej pracy niż powinny.
Wysłana -
Raczej inaczej niż za pomocą MC prostowników nie zbudujesz
Cudów nie ma
Wysłana -
Pewnie ze zbuduje dol plecow bez MC MC nie musi nawet byc w planie ale sie tak utarlo ze to non plus ultra. Good mornig, sklony na lawce rzymskiej z obciazeniem, odwodzenia tulowia na maszynie, ciezkie wiosla w opadzie. Jsk juz ktos napisal plecy z fotki wygladaja dobrze i sa proporcjonalnie rozwiniete. Z czasem jak dolozysz miecha to beda napewno wygladac inaczej.
Wysłana -
Gugcio
Pewnie ze zbuduje dol plecow bez MC MC nie musi nawet byc w planie ale sie tak utarlo ze to non plus ultra. Good mornig, sklony na lawce rzymskiej z obciazeniem, odwodzenia tulowia na maszynie, ciezkie wiosla w opadzie. Jsk juz ktos napisal plecy z fotki wygladaja dobrze i sa proporcjonalnie rozwiniete. Z czasem jak dolozysz miecha to beda napewno wygladac inaczej.

Ty chyba nie widziałeś jak wyglądają plecy trójboistów. Ciężkie martwe ciągi pozwalają bardzo dobrze rozwinąć gęstość pleców. I tutaj nie chodzi tylko o prostowniki ale również o mięśnie czworoboczne oraz najszersze.
Wysłana -
Heliodor Cepa
Gugcio

Ty chyba nie widziałeś jak wyglądają plecy trójboistów. Ciężkie martwe ciągi pozwalają bardzo dobrze rozwinąć gęstość pleców. I tutaj nie chodzi tylko o prostowniki ale również o mięśnie czworoboczne oraz najszersze.

A ty chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem i nie widziales plecow kulturystow ktorzy MC nie robia wogole Nie mam ochoty na kolejne przepychanki wiec proponuje zluzowac. A wiekszosc trojboistow z wagi ciezkiej to przewrznie maja tak wysoki % BF ze malo co tam widac
Wysłana -
Gugcio

A ty chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem i nie widziales plecow kulturystow ktorzy MC nie robia wogole Nie mam ochoty na kolejne przepychanki wiec proponuje zluzowac. A wiekszosc trojboistow z wagi ciezkiej to przewrznie maja tak wysoki % BF ze malo co tam widac

Nie ma żadnych przepychanek . Po prostu sobie dyskutujemy jak na forum przystało. Jeśli jako wagę ciężką masz na myśl +120kg to sobie zobacz Larrego Wheelsa , co do wysokiego bf to już nie te czasy, teraz każdy chce startować w jak najniższej kategorii wagowej by mieć większe szanse na wygraną. Jedynie w +120kg można zobaczyć potwory powyżej 150kg.
Wysłana -
To sie ciesze. Ogolnie moim zdaniem MC nie jest potrzebny zeby zbudowac ladne i geste plecy. Sam jestem po operacji odcinka lędźwiowego i walcze z plecami zeby cos dolozyc. Aktualnie szykuje sie do pierwszego sezonu w kulturystce klasycznej i im mniej fatu tym lepsze plecy i mimo ze nie robie MC a rack pulls z wysokosci kolan wrzucilem dopiero 3tyg temu to jakies prostowniki sa. Nie interesuje sie trojbojem wiec pewnie dlatego mam bledny obraz aktulanie startujacych. Mimo to jesli komus zalezy na naprawde mocnym i poteznym grzbiecie mysle ze warto wrzucic MC. Autor wyglada na osobe poczatkujaca lub średniozaawansowana i jemu bym MC odradzal jesli nie ma mozliwosci wykonania go na porzadnym sprzecie i pod okiem osoby bardziej doswiadczonej. Inn kwestia to talerze, w domych silowniach sa czesto o mniejszej srednicy i trzeba by napewno lekko podwyzyc a autor dosc wysoki o stosunkowo malej wadze. Tyle ode mnie.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź