SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa sylwetki - spalenie tkanki tłuszczowej.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7232

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58
Zależy mi na redukcji tkanki tłuszczowej w celu poprawienia sylwetki. Jestem gotowy na ciężką pracę, bez żadnych cudów i czarów. W końcu trzeba zacząć dbać o swój wygląd. Głównie interesuje mnie odchudzenie brzucha i klatki piersiowej, gdyż przeszkadzają (estetycznie) "wałki" tłuszczu. Jednocześnie chciałbym zamienić owy zbędny balast na masę mięsniową (przynajmniej w jakimś stopniu).

Jakie ćwiczenia proponujecie? W jakim układzie i stopniu natężenia?
Rozumiem, że do osiągnięcia zamirzonego celu potrzebna i niezbędna jest dieta. Czytałem dużo na SFD o różnych sposobach redukcji i przejrzałem tematy dotyczące tematu, lecz nie wiem co wybrać i jak ułożyć odpowiedni plan (nie znam się na tym zupełnie, jest to coś czego nie mogę pojąć), więc proszę Was o pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, w sumie wiążące się z tematem. Czy niejedzenie kolacji (ostatni posiłek około godziny 15:30-16:00 w postaci objadu) jest korzystne czy wręcz przeciwnie?

Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 80 kg

Wzrost: 193 cm

Obwód klatki: 98 cm

Obwód ramienia: 38 cm

Obwód talii: 88 cm

Obwód uda: 57 cm

Obwód łydki: 36 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ok 17,43 - 18%

Aktywność w ciągu dnia:
- około 8 godzin codziennie w szkole
- wieczorem około 1 godziny średnio zajęć


Uprawiany sport lub inne formy aktywności:
- często i dużo jeżdżę na rowerze
- ćwiczenia w domu (atlas + sztanga + hantle)
- koszykówka i unihock amatorsko około 2x w tygodniu


Odżywianie:
Zbytnio nie zwracam uwagi na to co jem. Staram się jeść dosyć mało (Czy niejedzenie kolacji jest pozytywne czy negatywne?) - może nie tyle co się staram co nie lubie jeść dużo (ale przy tym nie licze zbytnio ile zjadłem). Czasami zdarza się zjeść coś "na mieście" - pizza, hamburger lub inne niezdrowe produkty. Słodyczy raczej unikam, sporadycznie jak na coś najdzie mnie ochota.

Cel: redukcja tkanki tłuszczowej i poprawa sylwetki (odchudzenie)

Ograniczenia żywieniowe:
Brak ograniczeń. W sumie moge jeść wszystko.

Stan zdrowia:
Brak stwierdzonych ograniczeń zdrowotnych.

Preferowane formy aktywności fizycznej:
Nie mam możliwości korzystania z profesjonalnej siłowni więc urządziłem sobie ją w domu - atlas, 2x ławeczka, sztanga, hantle. Maksymalny czas jaki w ciągu dnia mogę poświęcić na trening to od 30 do 40 minut dziennie wieczorem w tygodniu i do 2 godzin w czasie weekendu.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty:
Nie używam i nie używałem.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów:
Jeżeli jest to konieczne to zawsze można spróbować, ale wolałbym ograniczyć to do minimum.

Stosowane wcześniej diety:
Jak określiliby to anglicy - diety typu DIY lub homemade. Nigdy nie przykładałem się do tego w sposób profesjonalny, gdyż nigdy nie znajdowałem motywacji do liczenia wszelkich kalorii, tłuszczów, białek itd. Nie oznacza to, że nie mogę zacząć tego robić.

Zmieniony przez - Infin4t7 w dniu 2006-11-18 18:23:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Jakbyś jadł mało to byś miał niedowagę, a jest inaczej Napisz dokładnie jak wygląda Twoja aktualna dieta, przykł.

"
godz 7.00

1 posiłek:
cztery kromki chleba pszennego
2 plastry sera żółtego
2 plastry szynki
pomidor

między posiłkami snickers

godz 11.00

2 posiłek:
.........."

Co do Twojego posiłku o 16, to jeżeli kładziesz się spać o 18 to jest ok, w innym przypadku nie. Jeżeli jeszcze ćwiczysz w godzinach wieczornych, bez posiłków, to wtedy to jest tragedia. Napisz też kiedy masz treningi i jak wygląda dokładnie Twoja aktywność fizyczna. Na razie tyle, później będziemy myśleć jak połączyć dietę i wysiłek w sensowną całość.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58
Jak już wcześniej mówiłem niekiedy zdarza mi sie jesć o godzinie 16:00, a koło 22 wziąść się za ćwiczenia. Dlaczego jest to "tragiczne"? Jak powinno wyglądać prawidłowe podejśćie do tej sprawy?

Prosiłeś bym opisał co aktualnie jem, trochę trudno będzie to ujednolicić, ale postaram się.

I posiłek - około 7:00
- Nie jestem w stanie sprecyzować co dokładnie, gdyż wygląda to zazwyczaj bardzo różnie. Jednak najczęściej 2 kromki białego pieczywa lub bułkę z serem lub wędliną, czasami jakieś parówki.

II posiłek - około 12:00-13:00
- Jest to po prostu kanapka zjadana w szkole na przerwie.

III posiłek - około 16:00 - 17:00
- Obiad: tutaj urozmaicenie jest piekielne. Zazwyczaj z mięs jadam tylko drób pod różnymi postaciami. Już tak mam, że zjem tylko to co jest dobrze zrobione, odpadają wszelki pseudo-żywności, które oprócz wątpliwej jakości nie dają także smaku.

Zazwyczaj IV posiłek około godziny 21:00 (nie zawsze jem kolację)
- 2 kromki pieczywa
- 2 plasterki sera / wędliny
- może zamiast punktu powyżej jogurt
- zdarzają się bardziej wyszukane potrawy ale to nie miejsce i czas by je opisywać (jeżeli jest to potrzebne proszę zaznaczyć)

Czasami (ale żadko) jak już napisałem jem coś "na mieście" z powodu braku czasu. W szkole pomiędzy zajęciami (lekcje / fakultety) od czasu do czasu najdzie mnie ochota na zjedzenie czegoś niezdrowego.

Jak widać diety jako takiej nie mam. Mój jadłospis nie jest jakoś usystematyzowany.

Jak napisał mój przedmówca, teraz pomyślimy co dalej.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Zgodnie z tym co napisałeś nie spożywasz dużej ilości kalorii i nie powinieneś mieć problemów z tłuszczem. W związku z tym, są dwie możliwości:

-jesz więcej niż myślisz i o czymś zapomniałeś tu napisać
-masz mocno obniżony metabolizm

Inna sprawa, że może masz mniej tłuszczu niż myślisz, ale odkłada się on u Ciebie nierównomiernie, najbardziej w okolicach najmniej przez nas/Ciebie pożądanych. Jak zawsze przydałyby się zdjęcia, by ocenić sylwetkę.

Z racji Twojej deklarowanej wysokiej aktywności, proponuję dietę zbilansowaną, którą ułożysz wg tego postu https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna_-_nowe_spojrzenie...-t231127.html Jeżeli czegoś nie będziesz rozumiał, pisz w tym temacie, pomożemy Ci.

Będziesz musiał mocno zmienić swój dotychczasowy plan żywieniowy.
Trening bez posiłku jest tragedią, ponieważ właśnie w tym okresie, organizm najbardziej potrzebuje węglowodanów i białka, byś miał siłę wykonywać ćwiczenia i żeby miał materiał budulcowy do regeneracji zniszczonych włókien mięśniowych. Posiłek przedtreningowy powinien być taki jak reszta, ale z większą ilością białka. Posiłek po treningu - bez tłuszczu.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58
Uaktualnienie poprzedniej wiadomości:

Z powodu nieusystematyzowania spożywanych potraw opisze przykładowy rozkład dnia z uwzglądnieniem wszystkich posiłków.

Podam dzień ekstremalny - czyli taki w którym zjadam najwięcej:

I posiłek - 7:00
- 3 kromki białego chleba z masłem
- 3 plasterki wędliny z indyka
- herbata / 2 łyżeczki cukru niepełne - jeżeli to ważne /

II posiłek - 12:00-14:00
- bułka (białe pieczywo) z masłem
- plasterek np. sera żółtego

Pomiędzy obiadem a drugim śniadaniem dajmy na to Hotdog, Lipton IceTea x2 (średnio tyle wypijam w szkole albo wody albo coli albo jakiegoś innego napoju).

III posiłek - 16:00 (objad)
- zupa pomidorowa (3/4 średniego tależa)
- udko z kurczaka + ziemniaki (mała ilość, gdyż za nimi nie przepadam)
- herbata / kompot lub coś podobnego

Jako, że to dzień ekstremalny to zjem jeszcze załóżmy snickersa / ciastko albo jakiegoś pączka, a co mi tam. Do tego troche wody mineralnej niegazowanej, którą popijam w ciągu dnia.

IV posiłek - 20:00-21:00 (kolacja)
- 3 kromki białego pieczywa / bułki + masło
- pasztet / wędlina / ser / jogurt (do wyboru - nie umiem sprecyzować, oczywiście nie wszystko razem)
- herbata

Przedstawiłem przykładowy plan żywnościowy na dany dzień, może jest to obraz przesadzony, gdyż nie zawsze jem owe hotdogi tudzież inne tego typu rzeczy, nie podjadam zwykle snickersów, marsów i innych batonów, ciastek, pączków (okazyjnie). Za to śniadanie i obiad wyglądają w ten sposób często, czasami nie jem kolacji jak mi się coś przywidzi jak już pisałem wcześniej (nadal nie wiem dlaczego jest to niedobre? wyjaśni ktoś?). W szkole dużo piję płynów - woda, cola, jakiś sok (albo, albo - staram się nie łączyć ale różnie wychodzi). Może teraz całość postawiłem w nieco innym świetle - poprzedni plan dnia, jak go teraz analizuje jest trochę zbyt skromny, ale zdarzają się też dni, w których jem jak w poprzednim opisie.

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Infin4t7 w dniu 2006-11-19 18:53:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
czesc
/sory za wtracenie/

I posiłek - 7:00
- 3 kromki białego chleba z masłem
- 3 plasterki wędliny z indyka
- herbata / 2 łyżeczki cukru niepełne - jeżeli to ważne /
unikaj bialego pieczywa, zastepu razowym lub komponuj posilek np. z platkami owsianymi
postaraj sie zrezygnowac z wszelkich postaci cukru, na poczatek moze Ci w tym pomoc slodzik-bez aspartamu


II posiłek - 12:00-14:00
- bułka (białe pieczywo) z masłem o pieczywie j.w.
- plasterek np. sera żółtego
doloz do tego warzywa, staraj sie uzywac malo masla

Pomiędzy obiadem a drugim śniadaniem dajmy na to Hotdog, Lipton IceTea x2 (średnio tyle wypijam w szkole albo wody albo coli albo jakiegoś innego napoju).
unikaj tego typu produktow, jesli wiesz, ze bedzie taki dzien z hot dogiem, to przygotuj sobie dzien wczesniej jedzenie do szkoly np. pojemniku
jesli nie jestes w stanie tego przewidziec -dobrym rozwiazaniem moze byc noszenie do szkoly odzywki w plynie lub jakiegos batona bialkowego wlasnej produkcji -charon co myslisz?


III posiłek - 16:00 (objad)
- zupa pomidorowa (3/4 średniego tależa)
- udko z kurczaka + ziemniaki (mała ilość, gdyż za nimi nie przepadam)
- herbata / kompot lub coś podobnego
zamiast ziemniakow jedz kasze/ryz brazowy, udko najlepiej gotowane/pieczone i na pewno bez skory

Jako, że to dzień ekstremalny to zjem jeszcze załóżmy snickersa / ciastko albo jakiegoś pączka, a co mi tam. Do tego troche wody mineralnej niegazowanej, którą popijam w ciągu dnia.
hehe 'a co mi tam' nie tedy droga, staraj sobie wyznaczyc jakis dzien co rydzien lub dwa, kiedy pozwolisz sobie wlasnie na porcje jakiegos niezdrowego jedzenia

IV posiłek - 20:00-21:00 (kolacja)
- 3 kromki białego pieczywa / bułki + masło
- pasztet / wędlina / ser / jogurt (do wyboru - nie umiem sprecyzować, oczywiście nie wszystko razem)
- herbata
w kolacji staraj sie unikac weglowodanow, a zwlaszcza bialego pieczywo- zreszta o tym juz pisalam
wszelkie pasztety i inne podroby odpadaja
dobrze byloby gdybys jako ostatni posilek jadl tylko bialko -np. twarog z odrobina warzyw lub na slodko -z cynamonem i slodzikiem
albo inne zrodlo bialka -np. jaja



czasami nie jem kolacji jak mi się coś przywidzi jak już pisałem wcześniej
jedz kolacje, wszystko w ramach bilansu

W szkole dużo piję płynów - woda, cola, jakiś sok
pij przede wszystkim wode, unikaj slodzonych napojow

wylicz sobie dzienne zapotrzebowanie kcaloryczne i staraj sie go nie przekraczac
pomocne narzedzie do kontroli ilosci posilkow i zjadanych kalorii sciagniesz z tej strony www.darkthorn.republika.pl -plik w excellu

pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58
Jeszcze jakieś propozycje? Proszę o kolejne komentarze.


Do mojego przedmówcy: ściągnąłem ten program i jestem w trakcie układania czegoś odpowiedniego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
uluz cos bardziej sensownego bo to sie nie trzyma kupy

szablon to :jaja/ser/mieso/ryby+warzywa<glownei zielone>+zdrowe tluszcze oliwa z owliek/olej lniany/avocado/orzechy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o cotygodniową ocenę diety i odp na najprzeróżniejsze pytania:)

Następny temat

pomoc w odchudzaniu [duży zjazd wagowy :>]

Wiecej