SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7644

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

Mężczyzna

Cel

Masa

Waga

45

Wzrost

161

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Pracuję praca czasem stojąca czasem siedząca to zależy ale nie przemęczam sie za bardzo,pracuję na dwie zmiany od 14 do 22( 23 jestem w domu) i od 6 do 14 podróż trwa nieco ponad godzine

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

mógłbym chodzić 3-4 razy w tygodniu na siłownie myślę

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

nie stosowałem nigdy diety chciałbym dopiero zaczać

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ektomorfik,niedoczynność tarczycyc

Stosowana lub planowana suplementacja

planuje kupno jakiś białek bądz węglowodanów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja bym tego nie rozbijała na tyle posiłków, bo skoro waga jest tak niska, to Ty nie będziesz w stanie zapewnić progu leucynowego, stąd też może pojawić się uczucie głodu.

Nie wiem, ja tutaj dałabym około 120g białka, by tego mięsa coś na talerzu było. W momencie tak skrajnie niskiej wagi, można tego białka nieco więcej dać, bo jak ustalisz 90g, to przy takiej ilości ww, podbijesz wszystko roślinnym białkiem.

A wracając do tarczycy, radziłabym iść prywatnie. Pół roku to sporo czasu, zbabrać możesz nie tylko tarczycę, ale może być w takim czasie problem z hormonami nadnerczy etc. Więc...tutaj nie ma co czekać. Coś o tym wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
a ocenilibyście mi dietę jakbym jakąś sobie ułożył taką na start? a i skoro nie tyle posiłków to na ile to rozbić wtedy. troche a nawet bardzo niesprawiedliwe jest to że jak ktoś jest np takim Mezomorfikiem to nie musi ani dobrze się odżywiać w sumie ćwiczyć też nie a i tak będzie wyglądał lepiej od ćwiczącego trzymającego diete ektomorfika (no chyba że ekto by ćwiczył conajmniej kilka lat) jestem chudy no i to bardzo dopiero odkąd znalazlem prace pomyślałem by o siebie zadbać i mam nadzieje że jest jakieś światełko w moim tunelu
a niżej podsyłam zdjęcia z kamerki (sorki za jakość)











Zmieniony przez - szarum w dniu 2017-06-09 20:38:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zostaw w tyle somatotyp. Ma w tym momencie małe znaczenie. Dostałeś sporo linków, więc uwzględnij rady w diecie i wrzuć do wglądu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
a jeszcze jedno ile mniej więcej może kosztować na tydzień/miesiąc taka dieta? moja jest chyba bardziej wymagająca troche skoro tyle kcal i to już na start mam też limity pieniężne ale jakby na miesiąc nie przekroczyło tych 300zł to byłoby dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Raczej nie da się żyć mając 300zł miesięcznie na pożywienie. 400zł minimum pod warunkiem bazowania na najtańszych źródłach i promocjach. Np wątróbka, żołądki, serca.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
no ale np taka pierś z kurczaka 14zł kilogram no to dla jednej osoby wystarczy na no nawet i ten tydzień,twarogi,sery,makarony,ryż,jajka tam w domu zazyczaj są więc nie musiałbym kupywać i z 1litr mleka co drugi dzień paczka ryżu za 3-4zł starczy na 2 dni bo są 4 porcje 100g,pieczywa pełnoziarniste.no dobra to nawet te 350zł coś by zmieniło ? w tym miesiącu wyplaty nie było aż tak dużo więc fajnie byłoby tak chociaż większość poobliczać żeby sie potem nie okazało że zabraknie



Zmieniony przez - szarum w dniu 2017-06-10 09:18:12

Zmieniony przez - szarum w dniu 2017-06-10 09:20:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1871
domer
Raczej nie da się żyć mając 300zł miesięcznie na pożywienie. 400zł minimum pod warunkiem bazowania na najtańszych źródłach i promocjach. Np wątróbka, żołądki, serca.
no okej czyli podsumowując odpuścic sobie wszystkie białka,gainery i inne suple i jak najwięcej wydać w wartościowe pożywienie tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Zdecydowanie. Skoro masz mały budżet, to nie widzę sensu wydawać go na odżywki i suplementy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Twoja masa ciała jest na tyle mała, że nie będziesz miał problemów, by białka dostarczyć z jedzenia.
Kurczak 14zł za kilo, a udka 4,99zł za kilo, wątróbka, czy inne podroby to samo.
Schab, karkówka 9,99zł także kurczak nie jest tani, jest zdecydowanie jednym z droższych

Do tego owoce (są sezonowe), węgle ryż (staraj się częściej zamiast białego jeść basmatii, parabolied, czy jaśminowy - bywają w promocji). Makarony pełnoziarniste, chleb żytni na zakwasie (zawsze można zamrozić). Do tego płatki jaglane (ja akurat w Auchanie kupuje na wagę, dobra cena jest). Ziemniaki,warzywa wiadomo
No i orzechy, czy nasiona jakieś też bywają w promocjach, to samo ryby.
Olej kokosowy jest za jakieś 10zł w biedronce, masz go na długo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 100kg

Wiecej