SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej, 48kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Cześć! Jestem nowy na forum, także przedstawię się tylko, jestem Mateusz, za miesiąc wybije mi 20 lat, mam 171 cm wzrostu.
Planuję ruszyć na siłownię, żeby trochę się zbudować. Nie zależy mi, żeby zrobić z siebie super pakera, ale po prostu chciałbym być trochę szerszy w barkach i na klacie, bo obecnie jest trochę suchoklates.. a jakiś rok temu był trochę tłuścioszek;] Waga obecnie jak widać jest mała i wychodzę z pytaniem, czy obecnie mogę jeść 'wszystko' i dopiero za parę kilo zacząć masę prawidłową, że tak powiem czy już od raz skupić się tylko na tym, żeby zrobić to wzorcowo i maksymalnie zdrowo. Jak szybko powinienem przyrastać w masę? Z wyliczeń kalkulatora wynika, że moje zapotrzebowanie to około 1700-1800 kcal. Poza tym, myślicie, że połączyć to od razu z siłownią czy dopiero ruszyć tam, kiedy będzie trochę większa masa? Może to głupie pytania ;P
Pozdrawiam i mam nadzieję, że będę tu częstym gościem, a zapowiada się tak (zwłaszcza dział kuchnia mnie zachęca ;>>) Cześć!


Zmieniony przez - loyalty97 w dniu 2017-08-05 13:26:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Od razu się skup i naucz się zdrowych nawyków, bo się moze okazać ze to co będziesz obecnie robił jedząc wsyztsko pójdzie niestety w tłuszcz a nie mięśnia.

Bez siłowni to Ci pójdzie masa tłuszczowa, trening na siłowni da Bodziec do wzrostu mięśni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Jeśli będziesz jadł wszystko co popadnie to będziesz obrastał w tłuszcz - nie ma tutaj filozofii. Trening siłowy jest koniecznością, tylko w ten sposób możemy ujędrnić, zmienić proporcję naszej sylwetki ( zbudować masę mięśniową ). Fakt tego, że jesteś chudy nie ma znaczenia.

Wstaw pełną ankietę działu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Ok, ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz.. może nie dotycząca mnie. Jeśli nie przekroczę dziennego zapotrzebowania, to nie przytyję, tak to mniej więcej działa? U WK widziałem coś takiego.. Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz, tak to brzmi? :D Dziwaczne trochę. Ale wracając do mojej osoby, ile kcal powinienem jeść więcej, żeby "zdrowo" tyć w masę mięśniową z ćwiczeniami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pozwól, że nie skomentuje tego wątku o WK gdyż nawet dziecko z przedszkola wie, że to nie jest prawdą.

Nie wiem ile powinieneś jeść.
Oblicz

http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-05 15:23:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jesteś wychudzony, masz niedowagę i podejrzewam, że stosowałeś skrajne głodówki. Wyczuwam też lęk przed przytyciem - czyli cos sie mogło w psychice poprzestawiać - warto może z psychologiem sie skonsultować (bo moim zdaniem doprowadzenie sie do takiej niedowagi stanowi problem natury psycholoicznej) zapotrzebowanie liczymy z tego wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html a nie kalkulatorem, bo to co podajesz, to na pewno nie jest zapotrzebowanie, tylko bmr, czyli podstawowa przemiana materii (tyle kcal potrzebuje organizm dla zachowania procesów życiowych). 1700-1800 kcal to kalorycznośc redukcyjna dla kobiety i to wcale nie wysoka. Jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz to raczej niekoniecznie się sprawdza, a juz na pewno nie u osoby skrajnie wychudzonej, pozbawionej masy mięsniowej.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Tyle wychodzi. Nie liczę póki co aktywności fizycznej. Hm, to co radzicie w mojej sytuacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wklej wyliczenia. Na 1700 kcal to ja głoduję.. A jestem kobietą, niższą i ciut starszą.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-08-05 15:42:23

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
BMR= (9.99 X 47 (kg)) + (6.25 X 171 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1627
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wkleiłeś wyliczenia BMR. WKlej całe wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Tak, wiem, wysłało się tylko to przez przypadek :p Nie wiem jak wcześniej BMR wychodziło mi na poziomie 1400 z kawałkiem.
BMR= (9.99 X 47 (kg)) + (6.25 X 171 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1627
NEAT = 200 czyli 1827
TEF = 183 czyli 2010
Coś musiałem źle wyliczyć wcześniej, mój błąd, ma Pani rację w takim razie.


Zmieniony przez - loyalty97 w dniu 2017-08-05 17:21:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dalsza redukcja, czy przerwa?

Wiecej