SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Brzuszej, talia, uda..i tyłeczek...pomocy!!!!

Wysłana -
Mam ok 170cm, wymiary cienkie:( 81(a pod biustem77 ):81 :97 nie za ciekawą mam figurke, choc mozna by podejrzewac ze jak waga w normie to wszystko tez, ale tak nie jest.Waze 59 kg, czyli waga niby w normie, ale... ,moj brzuszek jest ochydny tak blee, za duzy i wogole z tłyszczyku :((( , talia... czy ja wogole ja mam? Mam bardzo małe wcięcie w talii(tłuszczyk tez sie nagromadził, a wkoncu jestem kobieta chce cos z tym robic..., uda troche tłusczyku sie nagromadziło szczególnie od wewnętrznej strony :( , a tyleczek.. hmm nie chce miec płaskiego, taki jak mam jest fajny, ale moglby byc minimalnie mnijeszy, a co wazniejsze by tak brzydko na dole nie wisial tylko byl taki kształtniutki... poza tym mam rozstępy i cellulit , pewnie dlatego ze jest za duzy... wkacje tuz tuz, a ja chce cos z tym zrobic...
Stosuje dietkie taka sobie, nic specjalnego, bo nie mam ku temu warunkow... poprostu zero słodyczy, konkretna ilosc posilków i niewielkie posilki,zadnego podjadania między... od soboty zaczynam aerobik (na ktory bede chodzila 1 raz w tyg:/ inaczej nie mam mozliwosci).

Proszę o jakies porady co do cwieczen(ale zrozumiałe:) jestem dłabokapująca co do jakis fachowych nazw, które mogłabym sama w domu robic na to bym z brzuszka stracila ten tłuszczyk i mogla cwiczyc miesnie w krateczke(bo słyszlalam ze nie pomogają nic brzuszki na tłyszczyk), na talie bym wkoncu ja miała...,na pupe by byla mniami mniami, i na uda by nie byly obtłuszczone a takie sliczne

i moze kilka kilo mniej ;) 1-2 :):):)

Czekam na porady sa mi bardzo potrzebne!!!!

Z Góry dzieki!!!!!!!!!!

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
sex jest dobry
Wysłana -
Dzieki za odp ale narazie nie mam z kim cwiczyc w ten sposób ;)
Wysłana -
aeroby brzuszki i dobra dieta to podstawa
Wysłana -
wypelnij profil
Wysłana -
na brzuch: spięcia,czyli lezysz na plecach,nogi ugiete,ręce za głową i unosisz lekko tułów,tak żeby poczuć napięcie mięśni brzucha.
unoszenie nóg do klatki piersiowej - siedzisz na brzegu np.łóżka(ale musi być twarde) lekko odhcylona do tyłu i unosisz nogi ugięte w kolanach do piersi. te cwiczenia wykonuj codziennie w 3 seriach po 20 powt.
na tyłek: przysiady z obciążeniem,jeśli nie masz ciężarków - plecak wypchany książkami na plecy i jazda. staraj się jak najniżej schodzić pupą do podlogi i uważaj na KOLANA - muszą być lekko na zewnątrz (stopy troche szerzej niż barki) i nie mogą wyłazić w przód przed linię stóp. TO BARDZO WAŻNE bo można stawy uszkodzić.
wchodzenie po schodach. SERIO.
uda: leżysz na kocyku bokiem i unosisz nogę 'górną'. pilnuj aby mięśnie były napięte. jak najwięcej powtórzeń,potem zmiana na drugi bok.

powodzenia w razie niejasności pytaj śmiało:)
Wysłana -
a ja bym polecił taki trening , bardziej kondycyjno-aerobowy

- najpierw robisz truchcik w miejscu przez jakieś 5-10 minut
- potem odrazu padasz na glebe i pompeczki , 1 serie do przemęczenia
- odrazu wstajesz , i znów truchcik przez 5-10 minut
- gleba i spiecia brzucha do przemęczenia 1 seria
- wstajesz odrazu i truchcik
- gleba i unoszenie tyłka do góry , to wyglada tak ze kładziesz się na plecach , uginasz nogi w kolanach i do góry podnosisz tylko dolną częsć , tak jakby tyłeczek sam miał z całą miednicą pujść do góry , to też 1 seria do przemęczenia
- od razu wstajesz i truchcik 5-10 minut
- i odrazu do , unoszenia nóg do klatki piersiowej , tak jak Laura opisała - 1 seria do kompletnego przemęczenia
- znów truchcik w miejscu 5-10 minut
- znów gleba , i tak jak Laura opisała - leżysz na kocyku bokiem i unosisz nogę 'górną'. pilnuj aby mięśnie były napięte. jak najwięcej powtórzeń,potem zmiana na drugi bok - po 1 serii do przemęczenia na każdą stronę
- znów truchcik przez 5-10 minut
- potem odrazu przysiady ( bez niczego , zwykłe przysiady , tylko masz schodzic tyłeczkiem jak najnizej ) do przemeczenia 1 seria

wykonuj to 3 razy w tygodniu z odstepem 1 dnia pomiedzy , czyli np. poniedziałek , środa , piatek
z truchcikiem najpierw zacznij od 5 minut i z czasem po pół , po minucie dodawaj do tego - gdzy dojdziesz do 10 minut to staraj się ten truchcik robić w szybszym tępie , tzn. szybciej przebieraj nogami
co do ćwiczeń , kulturystką nie masz zamiaru być wiec nie sądze zeby takie serie i obciązenie było konieczne dlatego te wszystkie ćwiczenia rób bez żadnego sprzetu i dodatków tylko ty i cwiczenie
każde ćwiczenie 1 seria o przemeczenia , staraj sie poprostu robić je do końca , ile dasz radę , dla kontroli wyników dobrze było by jakbys sobie pisała ile udało ci się ostatnio i za każdym razem staraj sie pobic poprzedni rekord chociaż o jeden - ale nie martw się jak sie nie da bo nie chodzi tu o ilość ale o sama pracę

podstawowa zasada to taka zeyś była cały czas w ruchu , nie ma żadnych przerw pomiędzy truchtem a cwiczeniem , skończysz trucht to od razu bez przerwy na podłoge i cwiczenie ( dlatego żebyś na początku jakiś kocyk albo co sobie przygotowała , żeby nie było potem żadnych przerw ) , skończysz ćwiczenie to od razu na nogi i trucht
jak chcesz coś spalic to musisz cały czas byc w ruchu , bo tłuszcz zaczyna być spalany dopiero po ok 20 minutach umiarkowanych , nieprzerwanych cwiczeń , np. biegniecie przez 30 minut - to tylko przykład do zrozumienia konceptu
ten trening przewiduje też ćwiczenia a nie sam truch bo poza kondyca i spaleniem tuku jest ujedrnienie i pobudzenie miesni ążeby w ten sposób zwiekszyć równiez spozynkową przemianę materii i spalanie tłuszczu

co wyierzesz to już do ciebie należy , ale mówie odrazu ze jesli chcesz efektów to nie możes iść na łatwizne , musisz być wytrwała i dać z siebie wszystko , a nie robić cos takiego że dzis sobie pocwicze a innym razem , nie chce mi sie to oleje , musisz sobie ustalic jasny cel i go realizować z uporem a nie z kaprysami

narqua i powodzenia
Wysłana -
Cześć,
Bardzo fajne rady. Przeczytałam odpowiedź i myśle,że się zastosuję, gdyż ćwiczę od wiosny, zrzuciłam zimowe pozostałości, ważę 52 kg, 162 wzrostu. i tak stanęło.Nie mogę pozbyć się tych dwóch kilogramów ( im jestem starsza tum trudniej chudnę - mam 32 lata), myślałam już o jakimś fat burnerze, ale odradzono mi na forum. To dobrze bo chyba nie tędty droga. Właśnie jak piszesz mam tendencje do folgowania sobie i jak mi się nie chce to sobie odpuszczm ćwiczenia, a pozatym ćwicząć nie włączałam w to areobów(jedynie 2 minuty skakanki). Wczoraj rozpoczęłam od skakanki 10 minut, potem ćwiczenia ipoczułam ,że troszkę więcej z siebie dałam. Teraz się zastosuję do Twojego planu - ćwiczenia na zmianę z truchtem( czy trucht mogę zastąpić skakanką?). POdoba mi się ta propozycja, bo umożliwia traning bez zadnego sprzętu, takowego nie posiadam. Na siłownię nie chodzę bo zbyt dużo czasy traciłabym na dojście i powrót, jednak myślę ,że byłaby lepsza motywacja.
Wysłana -
szczerze to odradzam skakanki bo nie dośc ze zbyt wielu miesni nie angażuje i zbyt aerobowym nie można to nazwać ćwiczeniem to takie skoki powodują ze na stawy skokowy i kolanowy wywierasz nacik od 4-6 razy taki jak przy normalnym chodzie albo biego , a to nie robi dobrze stawom , zważając na to że regeneracja w twoim przypadku jest troszke wolniejsza
ja bym raczej polecał pozostać przy truchciku i starć sie utrzymac stałe tempo tego truchtu na kazdym treningu ( tzn. przez cały trening ) a na nastepnym starać się je zwiekszyć - chociaz w tym wypadku chodziło by tu o budowaniu wytrzymałosci a w celu spalania wystarczy stały , umiarkowany i ciagły wysiłek

jesli miałabyś jakieś pytania jeszcze to prosze bardzo , chętnie pomoge

narqua
Wysłana -
<<<<aeroby brzuszki i dobra dieta to podstawa>>>>.
pawerty

o qrwa....

i kto to mowi

Zmieniony przez - Robson69 w dniu 2004-06-27 18:49:27
Wysłana -
to było dawno****u

ucze sie od najlepszych mistrzu
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź