SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuszej, talia, uda..i tyłeczek...pomocy!!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3675

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam ok 170cm, wymiary cienkie:( 81(a pod biustem77 ):81 :97 nie za ciekawą mam figurke, choc mozna by podejrzewac ze jak waga w normie to wszystko tez, ale tak nie jest.Waze 59 kg, czyli waga niby w normie, ale... ,moj brzuszek jest ochydny tak blee, za duzy i wogole z tłyszczyku :((( , talia... czy ja wogole ja mam? Mam bardzo małe wcięcie w talii(tłuszczyk tez sie nagromadził, a wkoncu jestem kobieta chce cos z tym robic..., uda troche tłusczyku sie nagromadziło szczególnie od wewnętrznej strony :( , a tyleczek.. hmm nie chce miec płaskiego, taki jak mam jest fajny, ale moglby byc minimalnie mnijeszy, a co wazniejsze by tak brzydko na dole nie wisial tylko byl taki kształtniutki... poza tym mam rozstępy i cellulit , pewnie dlatego ze jest za duzy... wkacje tuz tuz, a ja chce cos z tym zrobic...
Stosuje dietkie taka sobie, nic specjalnego, bo nie mam ku temu warunkow... poprostu zero słodyczy, konkretna ilosc posilków i niewielkie posilki,zadnego podjadania między... od soboty zaczynam aerobik (na ktory bede chodzila 1 raz w tyg:/ inaczej nie mam mozliwosci).

Proszę o jakies porady co do cwieczen(ale zrozumiałe:) jestem dłabokapująca co do jakis fachowych nazw, które mogłabym sama w domu robic na to bym z brzuszka stracila ten tłuszczyk i mogla cwiczyc miesnie w krateczke(bo słyszlalam ze nie pomogają nic brzuszki na tłyszczyk), na talie bym wkoncu ja miała...,na pupe by byla mniami mniami, i na uda by nie byly obtłuszczone a takie sliczne


i moze kilka kilo mniej ;) 1-2 :):):)


Czekam na porady sa mi bardzo potrzebne!!!!

Z Góry dzieki!!!!!!!!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 646 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15613
sex jest dobry

ch*j wie wszystko :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odp ale narazie nie mam z kim cwiczyc w ten sposób ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 4191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102834
aeroby brzuszki i dobra dieta to podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 419 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12996
wypelnij profil

"Tak jak na polu walki nie tego człowieka
Mam za najdzielniejszego, co najgłośniej szczeka,
Tak samo i pobożność szczerą w sercu kryje
Nie ten, co leżąc krzyżem, skręca sobie szyję".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na brzuch: spięcia,czyli lezysz na plecach,nogi ugiete,ręce za głową i unosisz lekko tułów,tak żeby poczuć napięcie mięśni brzucha.
unoszenie nóg do klatki piersiowej - siedzisz na brzegu np.łóżka(ale musi być twarde) lekko odhcylona do tyłu i unosisz nogi ugięte w kolanach do piersi. te cwiczenia wykonuj codziennie w 3 seriach po 20 powt.
na tyłek: przysiady z obciążeniem,jeśli nie masz ciężarków - plecak wypchany książkami na plecy i jazda. staraj się jak najniżej schodzić pupą do podlogi i uważaj na KOLANA - muszą być lekko na zewnątrz (stopy troche szerzej niż barki) i nie mogą wyłazić w przód przed linię stóp. TO BARDZO WAŻNE bo można stawy uszkodzić.
wchodzenie po schodach. SERIO.
uda: leżysz na kocyku bokiem i unosisz nogę 'górną'. pilnuj aby mięśnie były napięte. jak najwięcej powtórzeń,potem zmiana na drugi bok.

powodzenia w razie niejasności pytaj śmiało:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
a ja bym polecił taki trening , bardziej kondycyjno-aerobowy

- najpierw robisz truchcik w miejscu przez jakieś 5-10 minut
- potem odrazu padasz na glebe i pompeczki , 1 serie do przemęczenia
- odrazu wstajesz , i znów truchcik przez 5-10 minut
- gleba i spiecia brzucha do przemęczenia 1 seria
- wstajesz odrazu i truchcik
- gleba i unoszenie tyłka do góry , to wyglada tak ze kładziesz się na plecach , uginasz nogi w kolanach i do góry podnosisz tylko dolną częsć , tak jakby tyłeczek sam miał z całą miednicą pujść do góry , to też 1 seria do przemęczenia
- od razu wstajesz i truchcik 5-10 minut
- i odrazu do , unoszenia nóg do klatki piersiowej , tak jak Laura opisała - 1 seria do kompletnego przemęczenia
- znów truchcik w miejscu 5-10 minut
- znów gleba , i tak jak Laura opisała - leżysz na kocyku bokiem i unosisz nogę 'górną'. pilnuj aby mięśnie były napięte. jak najwięcej powtórzeń,potem zmiana na drugi bok - po 1 serii do przemęczenia na każdą stronę
- znów truchcik przez 5-10 minut
- potem odrazu przysiady ( bez niczego , zwykłe przysiady , tylko masz schodzic tyłeczkiem jak najnizej ) do przemeczenia 1 seria


wykonuj to 3 razy w tygodniu z odstepem 1 dnia pomiedzy , czyli np. poniedziałek , środa , piatek
z truchcikiem najpierw zacznij od 5 minut i z czasem po pół , po minucie dodawaj do tego - gdzy dojdziesz do 10 minut to staraj się ten truchcik robić w szybszym tępie , tzn. szybciej przebieraj nogami
co do ćwiczeń , kulturystką nie masz zamiaru być wiec nie sądze zeby takie serie i obciązenie było konieczne dlatego te wszystkie ćwiczenia rób bez żadnego sprzetu i dodatków tylko ty i cwiczenie
każde ćwiczenie 1 seria o przemeczenia , staraj sie poprostu robić je do końca , ile dasz radę , dla kontroli wyników dobrze było by jakbys sobie pisała ile udało ci się ostatnio i za każdym razem staraj sie pobic poprzedni rekord chociaż o jeden - ale nie martw się jak sie nie da bo nie chodzi tu o ilość ale o sama pracę

podstawowa zasada to taka zeyś była cały czas w ruchu , nie ma żadnych przerw pomiędzy truchtem a cwiczeniem , skończysz trucht to od razu bez przerwy na podłoge i cwiczenie ( dlatego żebyś na początku jakiś kocyk albo co sobie przygotowała , żeby nie było potem żadnych przerw ) , skończysz ćwiczenie to od razu na nogi i trucht
jak chcesz coś spalic to musisz cały czas byc w ruchu , bo tłuszcz zaczyna być spalany dopiero po ok 20 minutach umiarkowanych , nieprzerwanych cwiczeń , np. biegniecie przez 30 minut - to tylko przykład do zrozumienia konceptu
ten trening przewiduje też ćwiczenia a nie sam truch bo poza kondyca i spaleniem tuku jest ujedrnienie i pobudzenie miesni ążeby w ten sposób zwiekszyć równiez spozynkową przemianę materii i spalanie tłuszczu

co wyierzesz to już do ciebie należy , ale mówie odrazu ze jesli chcesz efektów to nie możes iść na łatwizne , musisz być wytrwała i dać z siebie wszystko , a nie robić cos takiego że dzis sobie pocwicze a innym razem , nie chce mi sie to oleje , musisz sobie ustalic jasny cel i go realizować z uporem a nie z kaprysami

narqua i powodzenia

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
Bardzo fajne rady. Przeczytałam odpowiedź i myśle,że się zastosuję, gdyż ćwiczę od wiosny, zrzuciłam zimowe pozostałości, ważę 52 kg, 162 wzrostu. i tak stanęło.Nie mogę pozbyć się tych dwóch kilogramów ( im jestem starsza tum trudniej chudnę - mam 32 lata), myślałam już o jakimś fat burnerze, ale odradzono mi na forum. To dobrze bo chyba nie tędty droga. Właśnie jak piszesz mam tendencje do folgowania sobie i jak mi się nie chce to sobie odpuszczm ćwiczenia, a pozatym ćwicząć nie włączałam w to areobów(jedynie 2 minuty skakanki). Wczoraj rozpoczęłam od skakanki 10 minut, potem ćwiczenia ipoczułam ,że troszkę więcej z siebie dałam. Teraz się zastosuję do Twojego planu - ćwiczenia na zmianę z truchtem( czy trucht mogę zastąpić skakanką?). POdoba mi się ta propozycja, bo umożliwia traning bez zadnego sprzętu, takowego nie posiadam. Na siłownię nie chodzę bo zbyt dużo czasy traciłabym na dojście i powrót, jednak myślę ,że byłaby lepsza motywacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
szczerze to odradzam skakanki bo nie dośc ze zbyt wielu miesni nie angażuje i zbyt aerobowym nie można to nazwać ćwiczeniem to takie skoki powodują ze na stawy skokowy i kolanowy wywierasz nacik od 4-6 razy taki jak przy normalnym chodzie albo biego , a to nie robi dobrze stawom , zważając na to że regeneracja w twoim przypadku jest troszke wolniejsza
ja bym raczej polecał pozostać przy truchciku i starć sie utrzymac stałe tempo tego truchtu na kazdym treningu ( tzn. przez cały trening ) a na nastepnym starać się je zwiekszyć - chociaz w tym wypadku chodziło by tu o budowaniu wytrzymałosci a w celu spalania wystarczy stały , umiarkowany i ciagły wysiłek

jesli miałabyś jakieś pytania jeszcze to prosze bardzo , chętnie pomoge

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 821 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6454
<<<<aeroby brzuszki i dobra dieta to podstawa>>>>.
pawerty

o qrwa....

i kto to mowi























Zmieniony przez - Robson69 w dniu 2004-06-27 18:49:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 4191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102834
to było dawno****u








ucze sie od najlepszych mistrzu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost!

Następny temat

Regularny trening a kulturystyka amatorska

Wiecej