SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch/jelita bulogtanie/przelewanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 163 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1552
Jest taka sytuacja:
W środę tydzień temu (nie w tą co była) dostałem biegunki z takim dziwnym jakby bulgotaniem po lewej stronie brzucha. W czwartek rano wziąłem jedną tabletkę laremid i sraczka ustąpiła, ale ,,bulgotanie" i takie jakby przepełnienie w bruchu zostało.
W poniedziałek byłem u lekarza, doktorowa się g**** znała i strasznie obojętna. Poodtykała trochę brzucha i się pytała czy boli, skoro powiedziałem że nie to jest dobrze i dała mi leki. Konkretnie nospe i enterol i kazała brać raz dziennie przez kilka dni. Do dzisiaj było dobrze, po enterolu praktycznie objaw ustępował. Lecz dzisiaj mimo wzięcia eneterolu powrócił. Zresztą nie będę całe życie brał leku na sraczkę żeby mi jelitach nie bulgotało.
Jakby tu to opisać to bulgotanie:
Występuje po lewej stronie brzucha, zaczyna się na wysokości trochę pod żebrami do podbrzusza. Tak jakby coś się tam przelewało albo szybko popierniczało jelitami. I do tego ten cholerny odgłos. Czasem jak leżę i nacisnę mocniej ręką na lewą stronę brzucha to to występuje.
Co to może być ? Bo rodzinni lekarze to się znają na tym tyle co ja, baba przeczytała na ulotce że poprawia prace jelit to mi przepisała. Ale ile można brać leki, zwłaszcza jak przestają działać

Zmieniony przez - Exercreo w dniu 2009-04-03 14:57:48
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117

Ciągłe bulgotanie, uczucie przelewania w brzuchu, biegunki, zaparcia, wzdęcia, gazy, a także dyskomfort (ból) ze strony jelit, najczęściej są objawami zespołu jelita drażliwego (IBS). Powyższe dolegliwości powstają w wyniku mocniejszego i częstszego kurczenia się jelit po posiłku.

W celu złagodzenia dolegliwości stosuje się najczęściej leczenie farmakologiczne, jednak sama zmiana trybu życia i odżywiania dają już znaczącą poprawę, a niekiedy nawet eliminują problem.

Zmiana w sposobie odżywiania dotyczy głównie ograniczenia spożycia produktów zasobnych w FODMAP, czyli produktów zawierających fermentujące olgio-, di- i monosacharydy oraz poliole.

Do produktów zasobnych w FODMAP zalicza się:
nabiał: mleko (krowie, owcze, kozie), mleko skondensowane, jogurty, maślanka, twaróg, delikatne sery (mascarpone, ricotta), śmietana;
nasiona roślin strączkowych: ciecierzyca, soczewica, fasola, soja;
produkty zbożowe: żyto, pszenica;
orzechy: nerkowca, pistacje;
owoce: gruszki, jabłka, brzoskwinie, morele, mango, arbuzy, nektarynki, śliwki, owoce suszone oraz z puszki
warzywa: buraki ćwikłowe, kapusta, cebula, karczochy, szparagi, brukselka, brokuły, kalafior, patisony, soczewica, por, koper włoski, groszek zielony, czosnek;
substancje słodzące: miód, syrop z agawy, syrop glukozowo - fruktozowy, poliole (ksylitol, mannitol, sorbitol, maltitol)
oraz grzyby.

Produkty o niskiej zawartości FODMAP, to:
nabiał: ser (cheddar, szwajcarski, parmezan, mozzarella, brie, camembert), masło;
produkty zbożowe: orkisz, ryż, owies, komosa ryżowa;
orzechy: migdały, ziemne, pekan, włoskie, piniowe, makadamia,
ziarna, nasiona, pestki: sezamu, słonecznika, dyni;
owoce: truskawki, kiwi, mandarynki, pomarańcze, grejpfruty, winogrona, cytryny, ananasy, jagody;
warzywa: pomidory, ogórki, papryka, marchew, kapusta, seler, bakłażan, sałata, słodkie ziemniaki, szczypior, dynia, kukurydza;
substancje słodzące: cukier stołowy, syrop klonowy, stewia, aspartam
oraz jaja, mięso i tofu.

W związku z tym warto przeanalizować dotychczasowe odżywianie i wprowadzić zmiany, które skutecznie pomogą w pozbyciu się problemów ze strony przewodu pokarmowego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
zrób se badania na lamblie i pasozyty
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 347 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7518
Uczucie przelewania się w brzuchu, burczenia, któremu towarzyszą biegunki, to objawy występujące w zespole jelita drażliwego. Jest to częsta przyczyna zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Zespół jelita drażliwego jest chorobą psychosomatyczną, to znaczy taką, w której czynniki psychiczne odgrywają istotną rolę.
Jelita są otoczone cienkim pierścieniem mięśni, które kurczą się i rozkurczają, wywołując pasaż pokarmu. Ruch ten nazywany jest perystaltyką jelit. Ma charakter regularny i powodują przesuwanie pokarmu.
W zespole drażliwego jelita ruch ten jest zaburzony. Uważa się, że napięcie emocjonalne, stresy, napięcia lękowe prowadzą do nieskutecznych i wadliwych skurczów mięśni. Rozpoznanie tego zespołu wymaga wykluczenia innych schorzeń mogących powodować podobne objawy, np. nietolerancję laktozy, alergie pokarmowe, zakażenia pasożytnicze czy zaburzenia wydzielnicze trzustki.
Leczenie polega na unikaniu stresu, prowadzeniu higienicznego trybu życia oraz opracowaniu na zasadzie osobistych obserwacji diety, która wydaje się być najmniej drażniąca przewód pokarmowy. Unikać należy pokarmów wzdymających, takich jak: kapusta, bób, rośliny strączkowe. Pomocne mogą być leki rozkurczowe, uspokajające, leki o słabym działaniu przeciwdepresyjnym. Trzeba wspomnieć, że leczenie choroby jest trudne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.
zródło:http://www.resmedica.pl/zdfaqarch.html
9
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skurcze

Następny temat

Siłownia w trackie kuracji antybiotyków. Moge czy nie?

Wiecej