SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak spadku tkanki tłuszczowej (oponka) mimo deficytu kalorii i treningu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Cześć,
Mam pytanie do bardziej doświadczonych.
Ćwiczę około 4 miesięcy, na początku szło bardzo dobrze, waga spadła z 86 do 78 kg z tym, że od miesiąca stoi w miejscu. Wiem, że nie mogę się sugerować samą wagą, ale obwód pasa nie zmienił się od miesiąca jest 88 cm. (oponka)
Ćwiczę 3 razy w tygodniu, od około 2 tygodni klasyczny FBW 5x5, wcześniej SPLIT.
Dieta średnio 2200 kalorii, a wg kalkulatorów, żeby utrzymać wagę ma być coś koło 3000, a żeby spadła 2700. To jak to jest, że mam 2200 a oponka nie zmniejsza się :) ?


porównanie pomiarów:
03.09

OBWÓD BICEPSA - 37 cm
OBWÓD KLATKI - 106 cm
OBWÓD UDA - 60 cm
OBWÓD W PASIE - 88 cm
WAGA - 78 kg
OBWÓD PRZEDRAMIENIA - 31,5 cm
OBWÓD ŁYDKI - 42 cm

30.09

OBWÓD BICEPSA - 38,5 cm
OBWÓD KLATKI - 103 cm
OBWÓD UDA - 60,5 cm
OBWÓD W PASIE - 88 cm
WAGA - 78 kg
OBWÓD PRZEDRAMIENIA - 31,5 cm
OBWÓD ŁYDKI - 41,5 cm

Nie wiem czy się nie pomyliłem przy pomiarach klatki miesiąc temu bo było 106 cm, a teraz jest 103, a dźwigam większe ciężary :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
A no tak to jest, ze kalkulatory to teoria, a praktyka bywa rozbieżna
Osobiście wszedłbym na bilans zerowy na jakiś czas i później znów uciął aby dokończyć redu

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Bo 2200 to mało i organizm się buntuje, a tak bardziej profesjonalnie, to idziesz w kierunku załamania metabolicznego.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Czyli zwiększyć np do 2500?? bo w sumie nie czuje się źle i nie zmuszam się do takiej diety.
Jak już się zebrałem w sobie żeby zacząć ćwiczyć to postanowiłem się lepiej odżywiać, nawet nie liczyłem tych kalorii na początku. A jak obliczyłem to tak wychodziło 2200 około.


Zmieniony przez - Greg1984 w dniu 2017-09-30 20:56:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A jaki masz rozkład poszszczegolnych makroskladnikow ? Kcal wypadałoby podnieść.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Z tego co tak widzę to węglowodany 45%, białko 45, tłuszcze 10
monotonna dieta, ale mi to nie przeszkadza.
śniadanie - na ogół płatki owsiane górskie na mleku z odżywką białkową i jakiś owoc.
2 śniadanie - serek wiejski, jakieś dwie kanapki ciemnego chleba z szynką i warzywem, 2-3 godzinki po śniadaniu koktajl białkowy
obiad - pierś z kurczaka i ryż, warzywa
kolacja to różnie, czasem jajecznica, czasem serek wiejski, kanapka.

trening na ogół po obiedzie 1,5 h i po treningu koktajl białkowy jeszcze wpada.


Zmieniony przez - Greg1984 w dniu 2017-09-30 23:26:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jak to wyglada w liczbach jeśli chodzi o makro ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
np z jedngo dnia
W - 211g
B - 202g
T - 38g



Zmieniony przez - Greg1984 w dniu 2017-09-30 23:46:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Dołożyłbym tłuszczy do 70-80g zaś wegle 200g w dni wolne i 300 w treningowe. Od tej wartości zacznij kalibrację.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Dziękuje za pomoc, dam znać po jakimś czasie czy coś się zmieniło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
A jeszcze pytanko o posiłki, na ogół jadam 4 w ciągu dnia. Czy jeżeli np z jakichś powodów nie dam rady zjeść jednego np drugiego śniadania to czy zwiększyć porcje obiadu o kaloryczność 2 śniadania czy nic nie robić??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN FBW i dieta do oceny?!

Następny temat

Rosną mi nogi a ich nie ćwiczę

WHEY premium