SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak rownowagi przy lowkicku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 402 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2783
Witam, ze sportami walki mialem kiedys stycznosc. Dzis ponownie zaczalem trenowac tym razem MT. Mielismy lowkicki, trener mowi, ze widac ze trenowalem, iz wykonuje je bardziej ladnie lecz trace rownowage. Mowil cos o biodrach wyzej lecz nie wiem o co chodzi. Jaka moze byc przyczyna utraty rownowagi? Sa jakies domowe cwiczenia gdzie bede mogl sobie to potrenowac? Niecierpliwie sie i caly czas mi sie wydaje, ze mam juz taki nawyk i nie naucze sie inaczej .. chce cwiczyc no !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9689
Weź i porozmawiaj z trenerem.Nalepszym rozwiązaniem bedzie jeśli on sam Ci to zademonstruje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 402 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2783
chyba bede musial tak zrobic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Skoro dopiero zaczynasz, to wszystko da się skorygować

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 402 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2783
Tzn no dopiero nie zaczynam bo juz kiedys troche trenowalem MT i MMA, lecz bardzo krotko. Jak sam trener powiedzial, mam bardzo ladne te lowy i widac ze trenowalem, lecz to wykonczenie nie jest do konca dobre i sam widze ze mnie przewraca na jedna strone. Wiem ze z middle i high kickami nie mam problemu.





Tu na tym filmiku on nie dokreca tak stopy jak mnie uczyli : u nas dokrecamy stope 180 stopni, ze pieta az jest skierowana do przeciwnika. Macie jakies fajne filmy instruktazowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
wykonuje je bardziej ladnie lecz trace rownowage

Czyli, że kopiesz low kicka i się wywracasz na ziemie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Tracisz równowagę, bo wykonujsz kopnięcie nieprawidłowo technicznie. Musisz przede wszystkim stać solidnie na nodze, którą nie kopiesz. Skręć najpierw jej stopę o blisko 90 stopni w stronę kopnięcia, a później biodra i tułów przygotowując całe ciało na uderzenie. Nie kop jak piłkarz z woleja, lecz wyceluj najpierw kolanem nogi kopiącej w udo przeciwnika i dopiero wtedy wyprostuj nogę oczywiscie jednocześnie skręcajac całe ciało, aby nadać ciosowi siłę. I co również ważne wyobraź sobie, że chcesz przebić przeciwnikowi nogę tzn. nie uderzaj w taki sposób, aby Twoja noga tylko dotknęła jego uda, lecz wyobraź sobie, że cios kończy się zaraz za jego nogą.

I co równie ważne nie napinaj się przy uderzeniu, napnij mięśnie dopiero chwilę przed uderzeniem. W przeciwnym przypadku zawsze będziesz miał problemy z równowaga w dodatku męcząc się i nie nadajac ciosowi dynamiki. uderzaj również dolną częścią piszczela, nie stopą.

Tyle teorii, starałem sie to opisać w prosty sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 402 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2783
Nie przewracam sie na ziemie. Trener mowil ze pierwsza faza uderzenia jest perfekcyjna. Dopiero potem jakby lece na lewa strone ( jestem prawo nozny ). Moze skupiam za duzy ciezar ciala na nodze ktora nie kopie. No i po kopnieciu musze odskoczyc zeby sie nie przewrocic. Np nie bylbym w stanie uderzyc 2 low'ow pod rzad

Zmieniony przez - skaxskax w dniu 2012-05-30 17:58:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3131
Zastosuj się do powyższego, słuchaj też trenera. Na początku każdy kaleczy (choć wydaje się, że uderzenia to pikuś), z czasem nabierzesz wprawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 660
trener ci wszystko wytłumaczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1680
Ćwicz sobie na worku az nie będziesz tracił tej równowagi ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sportowy tryb życia Muay Thai

Następny temat

Typy z Bokser.org...

WHEY premium