SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak regeneracji!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
Witam. Nurtuje mnie jedna rzecz, trenuje około 6 lat głowie splitem, i ciągle po treningu przez kilka dni mam straszne tak zwane zakwasy. Jeśli ktoś trenuje systematycznie mięśnie powinny chyba mniej reagować na trening. Dodam że nie progresuje, specjalnie się nie przemeczam, fakt skupiam się na czuciu miesnoiowym i trenuje technicznie . Ma ktoś pomysł jaka może być przyczyną że po każdym treningu czuje się jak bym miał miesiąc przerwy w treningu? Zapomniałem dodać że mam niedoczynność tarczycy, dieta i suplementacja dopięte.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6493 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509

Regeneracja to ogół procesów naprawczych zachodzących w naszym organizmie. A jej upośledzenie oznacza po treningu siłowy dłużej utrzymujące się mikrouszkodzenia.
Powinniśmy przede wszystkim przyjrzeć się naszej diecie bo to ona w dużej mierze odpowiada za procesy naprawcze organizmu. Wiem, że to podstawa ale często osoby zapominają o kalibracji regularnej diety.
Po drugie sprawdzić czy nasz trening nie jest obciążający za bardzo i kiedy ostatnio była jakaś przerwa treningowa. Może skumulowało się nam zmęczenie i odczuwamy tego negatywne skutki.

Na regenerację wpływa cały szereg czynników i to jest minus bo trzeba wiele rzeczy sprawdzić, możemy mieć w ostatnim czasie więcej stresu lub mniej snu co przeniesie się na zmęczenie.

Na pewno nie będzie obojętne dla naszego samopoczucia i regeneracji problemy z tarczycą. Niestety, ale hormony tarczycy mają bardzo szerokie spektrum działania na nasz organizm i jeśli jest możliwość to trzeba z tym czym prędzej zrobić porządek u endokrynologa bo to nie tylko będzie mieć negatywny wpływ na naszą formę sportową ale na całe nasze zdrowie.

Polecamy również: Jak poprawić regenerację




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-16 16:47:49

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
bys moze to Twoja reaklcja osobnicza lub zbyt mocno forsujacy trening.
co stosuejsz ze suplementacji?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 266 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30162
Na początku cieszyłem się z tych zakwasow bo myślałem że trenuje dobrze ,dużo uszkodzonych włókien itd. Ale efekt jest taki że stoję w miejscu z siłą i masą. Wydaje mi się ze nawet bez diety i supli miesnie powinny przyzwyczaić do systematycznego wysiłku. Z supli leci glutamina ,bcaa,kratyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wklej cały trening + dodaj ankietę. Jak ze snem? Kiedy robiłeś jakąś dłuższą przerwę od ćwiczeń?


Zmieniony przez - Viren w dniu 2017-06-17 21:11:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
jw tutaj potrzeba sporo danych aby mozna bylo namierzyc jakis "problem"
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Analiza diety przy pierwszej redukcji , analiza i wskazówki .

Następny temat

FBW- Więcej powtorzeń ?

WHEY premium