SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak przyrostów i porażka z dietą

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 63 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2422
Trenuję splitem klasycznym od września, zeszłego roku, ale nie odnotowałem absolutnie żadnego przyrostu w masie mięśniowej. Stałe 31 cm bicepsa przez prawie rok. Jakiś czas nawet korzystałem z diety, ale pewnego dnia po ryżu i kurczaku oraz płatkach owsianych, dostałem takich wzdęć i obstrukcji, że trzymały mnie przez dobrze ponad tydzień i od tamtej pory, jak tylko myślę o ryżu, kurczaku, indyku i pochodnych, to dosłownie mnie mdli, a brak wiedzy o substytutach, zawyrokował koniec diety. Poza nią, co może powodować ten brak przyrostu ? Odkąd nie jestem na diecie, to i tak staram się jeść sporo rzeczy, bogatych w tłuszcze, białka, węgle, w odpowiednich ilościach.
Mam 16 lat, 64,6 kg, 171 cm wzrostu.


Zmieniony przez - Czarniecki w dniu 2018-05-06 21:35:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Przyrosty w formie masy mięśniowej są podyktowane trzema głównymi czynnikami, które nie dość, że muszą zaistnieć to jeszcze muszą zajść jednocześnie. Brak któregokolwiek z nich może doprowadzić do tego, że będziemy stać w miejscu i nie będziemy się rozwijać.

Pierwszym czynnikiem jest dieta. Tutaj nie ma mowy o przyrostach mięśniowych jeśli nie będziemy mieć prawidłowo ułożonej i przestrzeganej diety. To podstawa podczas kształtowania sylwetki, oczywiście może ona początkowo sprawić problemy bo nie jest to łatwa tematyka, ale mamy dostęp do takiej ilości informacji, że nie będzie z tym problemu. W internecie znajdziemy wszystko od wzorów do policzenia zapotrzebowania, przez gotowe posiłki po zamienniki produktów jakie możemy spożywać.

Druga kwestia to trening. Wzorowanie się na treningach osób zaawansowanych jest najczęstszym błędem braku przyrostów. Trening powinien być dostosowany do zaawansowania i naszych możliwości. Odpowiednia dobrana częstotliwość, objętość, ćwiczenia to klucz do sukcesu.

Trzecia kwestia to odpowiednia ilość snu i szeroko pojęta regeneracja. Nasz mięśnie rosną gdy odpoczywamy i wszystko należy prawidłowo zrównoważyć. Odpowiednia ilość pracy na siłowni i odpowiednia ilość snu i czasu poświęconego na regenerację.

Polecamy również: Jak zacząć trening siłowy - rozpiska i przykłady. Poznaj ćwiczenia początkującego.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-02-19 19:51:46

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136788
Może trening był za mocno przeładowany, może za mało spałeś, może za mało jadłeś. Milion powodów

Ja obstawiam że miałeś za mocno objętościowy trening, przez co nie dawałeś sobie czasu na regenerację, nie progresowałeś z ciężarem no i wyszło jak wyszło

Sam sobie odpowiedz, który z powyższych czynników zdecydował
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 63 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2422
Gats 2
Może trening był za mocno przeładowany, może za mało spałeś, może za mało jadłeś. Milion powodów

Ja obstawiam że miałeś za mocno objętościowy trening, przez co nie dawałeś sobie czasu na regenerację, nie progresowałeś z ciężarem no i wyszło jak wyszło

Sam sobie odpowiedz, który z powyższych czynników zdecydował


Śpię ok 6-7 godzin, jem sporo, trening, to split klasyczny na tym forum, nie progresowałem z ciężarem, bo nie byłem w stanie więcej dołożyć
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Jedź 5x5 fbw, zbuduj mocne podstawy w głównych bojach (siady/martwy/wyciskanie na płaskiej), jak zbudujesz dużo siły i zaczniesz bić głową o ścianę to dopiero modyfikuj plan.
Druga sprawa to nie musisz jeść tak 100% czysto. Stopniowo sobie dokładaj zdrowsze jedzenie, nic na siłę. Najważniejsze jest to ile jesz kcal i jakie makro w siebie ładujesz a jakość posiłków spada na ostatnią linię. Tylko nie popadajmy też w skrajności. Primo to musisz czerpać z tego przyjemność, nie forsuj się na chama bo się wypalisz z takim nastawieniem. Chcesz jeść czipsy czy lody to jedz, tylko wliczaj je w bilans kaloryczny i trzymaj się odpowiednich B/T/W. //tylko też wszystko z umiarem no.



Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-05-06 22:22:19

Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-05-06 22:23:10
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Weź rozpisz typowy dzień jedzenia, bez oszukiwania. Może jednak za mało jesz, za mało białka. Jakoś mi się wydaje, że możesz być niejadkiem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Wszystkie czynniki sie na raz pewnie zebrały, słabe odzywianie, trening i wyszło jak wyszło.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Jak nie masz dobrej, dopracowanej diety to choć byś miał najlepszy trening świata to przyrostów nie uświadczysz niestety.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

okres po treningowy

Następny temat

Pytanie świerzaka

WHEY premium