SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektów w diecie na masie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Są różne sposoby podbijania kaloryczności (bo kaloryka to nauka o cieple tak btw), śmietana akurat nie jest złym źródłem tłuszczu - zemuglowany tłuszcz mleczny jest jak najbardziej ok, masła orzechowe już mniej - arachidowe w ogóle, gdyż najczęściej produkowane są z prażonych orzechów.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flex1976
Problem w tym ze kolega nigdy nie miał prawdziwej diety , wiec takie doradzanie jest troche nie na miejscu . Brak diety = brak efektu

Widać mamy trochę różne podejścia. Sam jestem zwolennikiem by na początku zaczynać od drobnych zmian w diecie (dotychczasowym stylu odżywiania). Ponieważ jest to dużo łatwiejsze a równie skuteczne. Wystarczy robić to z głową i wszystkie zmiany dokonywać na obserwacji reakcji własnego organizmu zamiast wyliczeniach, które jak sam pewno wiesz na początku wcale takie dokładne nie są i nie jeden na nich tracił czas (min ja) stojąc w miejscu lub łapiąc za szybko masę z czego większość smalcu.

Diety w stylu "kurczak ryż" dopięte na 100% są dobre ale dla profesjonalistów, jak komuś wystarczy 15% fatu, czy robienie masy bez zbędnego zalewania nie widzę sensu tak się katować. Jeszcze warto też zaznaczyć, że autor nie ma tu możliwości na 100% "prawdziwą dietę" jak to napisałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Prawdziwa dieta to nie „ kurczak i ryz” prawdziwa dieta to urozmaicone posiłki . Utrzymywanie +- zapotrzebowania kalorycznego i odpowiedniego bilansu kalorycznego . Znam osoby które twierdzą ze dużo jedzą a jak się to wszystko zliczy to się okazuje ze nadal jest deficyt kaloryczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
deja vu
Są różne sposoby podbijania kaloryczności (bo kaloryka to nauka o cieple tak btw), śmietana akurat nie jest złym źródłem tłuszczu - zemuglowany tłuszcz mleczny jest jak najbardziej ok, masła orzechowe już mniej - arachidowe w ogóle, gdyż najczęściej produkowane są z prażonych orzechów.


Wiadomo, że masło z orzechów arachidowych odpada miałem na myśli raczej masło z orzechów nerkowca czy też masło migdałowe.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem Flex jak wygląda prawdziwa dieta, tylko nie okłamujmy się jak to jest u początkujących jak sami układają. Nikt za darmo tu mu nie pomoże ułożyć z odpowiednim doborem stosunku kwasów tłuszczowych, ilością mikroelementów, jeszcze na parę dni.
Pseudo dietetyków na internecie czy siłowniach też jest sporo i nawet jak kupi tą dietę może tak samo być do kitu w sensie kopiuj wklej i wyglądająca właśnie na śniadanie owsianka, dalej chleb pełnoziarnisty +szynka z kurczaka, reszta posiłków kurczak+ryż+oliwa a na kolację twaróg+ oliwa...

Tu z tym jak niektórzy jedzą i deficytem kcal masz w pełni rację, ale wyliczeniami się do końca tego też nie załatwi. Przy tej samej wadze zapotrzebowanie u 2 różnych osób w praktyce może się sporo różnić i zaznaczenie w kalkulatorze duża/mała/średnia aktywność w ciągu dnia wcale tego nie załatwi. Masa stoi to i trzeba podbijać powoli liczbę kcal w diecie aż do skutku, nie trzymać się sztywno kalkulatora. Sam właśnie siedziałem kiedyś patrząc ślepo na wyliczenia marnując czas na siłowni. Pół roku zmarnowałem...


Zmieniony przez - Hades123 w dniu 2018-02-11 19:47:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Od tego jest właśnie ten dział ,żeby pomoc początkującym zacząć prawidłowością odżywiać . Jeżeli od początku nauczy się prawidłowych nawyków to potem bedzie mu zdecydowanie łatwiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ważne żeby zrozumieć podstawowe zasady zdrowego żywienia, a nie trzymać się schematów nie wiedząc co i jak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Hades123
Jak nie potrafisz przejeść daj białko ~1,5g na kg masy, zetnij węglowodany a wzamian dodaj tłuszczu- zawsze mniejsze objętościowo. Ewentualnie możesz też zamiast węgli i białka przyciąć tłuszcze do ~50g i resztę dobijać węglowodanami w sumie wiesz dla jednej osoby lepszy będzie pierwszy sposób, dla drugiej drugi. Węgle też nakręcają metabolizm pozwalając więcej zjeść, z kolei białko i tłuszcze tłumią ale pożywienie na wysokich tłuszczach jest lepiej wykorzystane i nie po trzeba go tyle.
Napisane w dużym skrócie i uproszczeniu.

aha jak nie rośniesz znaczy po prostu że za mało jesz.
Tłuszcze możesz prosto podbijać jakimiś słodkimy śmietanami, czy sosami majonezowymi no i ocywiście masłem lub oliwą. Węgle polecam suszone owoce, mała objętość a dużo węglowodanów.


Że co? skąd wytrzasnąłeś tą teorię?
Faktycznie, świetna porada - dobijaj kalorię syfem.

@Autorze - nie wiem co w Twoim słowniku znaczy brak efektów. Proces budowy masy mięśniowej jest czasochłonny, potrzeba do tego zmiany stylu życia - nie kilku tygodni pochodzenia sobie na siłownie i jedzenia kurczaka z ryżem. W Twoich wypowiedziach można dostrzec jedynie narzekanie, wstaw pełną ankietę działu, dietę w zalecanej formie jak i zdjęcie sylwetki.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-02-12 10:39:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dudee
Hades123
Jak nie potrafisz przejeść daj białko ~1,5g na kg masy, zetnij węglowodany a wzamian dodaj tłuszczu- zawsze mniejsze objętościowo. Ewentualnie możesz też zamiast węgli i białka przyciąć tłuszcze do ~50g i resztę dobijać węglowodanami w sumie wiesz dla jednej osoby lepszy będzie pierwszy sposób, dla drugiej drugi. Węgle też nakręcają metabolizm pozwalając więcej zjeść, z kolei białko i tłuszcze tłumią ale pożywienie na wysokich tłuszczach jest lepiej wykorzystane i nie po trzeba go tyle.
Napisane w dużym skrócie i uproszczeniu.

aha jak nie rośniesz znaczy po prostu że za mało jesz.
Tłuszcze możesz prosto podbijać jakimiś słodkimy śmietanami, czy sosami majonezowymi no i ocywiście masłem lub oliwą. Węgle polecam suszone owoce, mała objętość a dużo węglowodanów.


Że co? skąd wytrzasnąłeś tą teorię?
Faktycznie, świetna porada - dobijaj kalorię syfem.

@Autorze - nie wiem co w Twoim słowniku znaczy brak efektów. Proces budowy masy mięśniowej jest czasochłonny, potrzeba do tego zmiany stylu życia - nie kilku tygodni pochodzenia sobie na siłownie i jedzenia kurczaka z ryżem. W Twoich wypowiedziach można dostrzec jedynie narzekanie, wstaw pełną ankietę działu, dietę w zalecanej formie jak i zdjęcie sylwetki.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-02-12 10:39:32

Jak widać dla Ciebie z przysłowiowej d... teoria. Skoro nie wiesz jaki wpływ ma rotowanie makroskładnikami na metabolizm i apetyt przynajmniej się nie wyśmiewaj.
Jeśli oliwę, masło, żółtka jaj, i śmietanę uważasz za śmieci... heh przypuszczam że dla Ciebie prócz oliwy reszta to "niezdrowe tłuszcze".
Chyba że suszone owoce pewno też uważasz za złe źródło węglowodanów, skoro tak wyjaśnij mi czemu? Tylko mi nie wyskakuj z IG i że carbo z pudła lepsze + witaminy z blistra.

Nie wiem jakbym mu jakąś kolę czy słodycze polecał, ale w tej chwili na prawdę nie ogarniam o co Ci biega.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Słuchaj no kolego troche pokory , osoba która Ci doradza ma większa wiedzę w tej dziedzinie wiec może przestaniesz się wymądrzać ??? Tak się składa ze Twoje posty na forum zostały już zlustrowane , powinienes nadal pisać w dziele dla początkujących . Skończ tutaj wprowadzać zamieszania bo zostanie nałożony ban .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna, a wieczorne aeroby?

WHEY premium