SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boli w krzyzu :(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2704
Czesc
Miesaic temu podczas robienia przysiadow ze sztanga w 2 seri nagle poczulem straszny bol w krzyzu.Od tego czasu dalej nei moge cwiczyc bo bol nei ustepuje,stosowalem juz rozne masci fastum algesal tabletki najpierw ibuprom pozniej od lekarza mydocalm i bylem na 10 zabiegach solux lampa i interwen(takie prady)a bol jak byl tak jest.Co moglo mi sie stac? czy to cos powaznego? moze znacie jakies metody zeby sie wyleczyc.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Zdecydowanie powinien odpoczywac. Zabiegow manualnych nie stosuje sie czesciej niz dwa razy w tygodniu ze wzgledu na to, iz tkanki miekkie sa ponaciagane. Musza one miec szanse sie nieco zregenerowac, wrocic do swojego naturalnego stanu. Tak wiec trening tez nie powinien teraz byc prowadzony. Spokojnie- przyjdzie na to czas. Czynna rehabilitacja jest nawet wskazana, ale nie od razu.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2704
dodatkowo czuje bol w miednicy boli nawet jak leze i przerwracam si e zboku na bok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no niestety nabawiłeś się jakiejś kokntuzji
moim zdaniem to jakies badania były by potrzebne ...
moze coś na coś uciska
mozliwe ze lekami to sie za bardzo nei wyleczysz

mozesz chodzić na basen , ale nei cwiczyć czasami przysiadów

a co do ich wykkonywania to :
-czy m,iałeś proste plecy , pas , jaki był ciezar , w której fazie zaczęło 1 raz boleć ?
czy boli jak leżysz na bolu (jesli tak to na którym) , na plecach , brzuchu
czy jakies czynności wywołują ból (np jak leżysz i podnosisz nogi do góry )

co powidział LEKARZ czy był swiadom skad wziela sie twa kontuzja - siłownia -
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2704
Co do wykonywania to nei mialem pasa ciezar byl w sumie lekki bo 80 kg.Prawdopodobnie odchylilem sie do przodu przy wykonuwaniu i obcizylem kregoslup:( slyszalem o jakims gosciu co leczy takei sprawy masazem i podobno pomaga co o tym myslisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
masaż PRAWIDŁOWO wykonany z takim powiedzmy "nastawianiem" nie zaszkodzi pod warunkiem ze robi to osoba która wie co robi ! co do samego masażu to można tez poprosić kogoś

do tego :
basenik , jeziorko , morze = pływanie
troche sie porozciągać !

warto tez porady lekarza zasięgnąć (najlepiej kilku ! )

poczytać różne posty , popytac ludzi !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
"co do samego masażu to można tez poprosić kogoś"
Nie wiem co miales na mysli, ale to mnie wiecej tak jakbym ja powiedzial: "wyrwac zabka to moze kazdy, bo plombowac to trzeba umiec..."
Naprawde postepowanie w masazu klasycznym jest scisle ustalone zaleznie od jednostki chorobowej. Nie moze "mietolic" osoba niedoswiadczona, chocby z prostego powodu, ze wykonujac np.ugniatanie poprzeczne zamiast podluznego (dla laika nie do odroznienia) pobudzi miesien zamiast go rozluznic- a to moze byc zgubne...
Pozdrawiam

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
nie chodzi o TAKI PRAWDZIWIE FACHOWY MASAŻ - tylko o taki normalny prosty rozluźniająco-relaksujący !! jeśli oczywiście ktoś wie o co chodzi !

1) poczytaj sobie jakie są moje uwagi odnośnie masaży (itp) w innych postach / topicach
2) nie wiem po co ta zgryźliwość !
3) pod stomatologię podchodza bardziej zawiłe przypadki niż ekstrakcje czy usuwanie zmienionej zebiny - złamania kości , urazy stawów , często zmiany w stawie skroniowo żuchwowym - manifestujące się bólem w okolicy obr barkowej a nawet biodrowej (naukowo opisane przypadki)
nie wspominając o nowotworach (w obrębie twarzoczaszki nawet niezłośliwy guz może bardzo dużo złego narobić ...) tak więc nie pisz mi tu o swoich przemyśleniach tylko odpowiedz potrzebującemu w taki sposób żeby mu pomóc (no chyba że nei masz powołania)

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Bron Boze nie bylo zgryzliwosci w mojej wypowiedzi. Nie wiem gdzie sie jej doszukales..? Jesli tak to odebrales to przepraszam.
Co do masazu. Po prostu stwierdzilem, ze masazem nie moze zajmowac sie osoba, ktora nie ma o tym pojecia. I tu nie chodzi tylko o masaz profesjonalny...
"taki normalny prosty rozluźniająco-relaksujący !! jeśli oczywiście ktoś wie o co chodzi !" Sam przyznales, ze trzeba miec pojecie.
A takie "zwykle" masowanie moze robic osoba niedoswiadczona tylko pod warunkiem, ze masuje osobe zdrowa. W poscie jest pytanie od goscia, ktorego boli krzyz. Nie uwazam zeby dorym pomyslem bylo proszenie kogos, zeby go pomasowal, bo jak mowie, wiecej szkody moze narobic. Zanim sie dotknie druga osobe trzeba miec podstawowe wiadomosci typu: wplyw calkowity masazu, przeciwwskazania, kierunek masazu, czas trwania, etc.
W ogole jesli ktos chce masowac w domu to polecam mu wszelkiej masci kursy, ktore sa organizowane. Trwaja one czasem nawet tylko 3 miesiace (lol) do roku. Umiejetnosci jakie sie tam zdobywa wystarczaja akurat swietnie do tego zeby masowac w domu. Przy zbiegu okolicznosci mozna nawet zabic tesciowa...
Raz jeszcze powtarzam, ze nie bylo zgryzliwosci w mojej wypowiedzi. Po prostu przestrzegam przed "zabawa" masazem.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
hehe a nie można troche podenerwować
p.s tego i tak nikt nie czyta

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Cos w tym jest...

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
z tym masowaniem też coś jest ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ręce - twardy naskórek i odciski

Następny temat

Rogowacenie skory

WHEY premium