SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol szczeki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 526 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2180
Przeszlo tydzien temu dostalem na treningu prawego sierpa - az mi cos w karku strzyknelo. Od tego czasu szczeka mnie boli - kiedy mocno otworze albo ja przesune w lewo. Mozecie doradzic jakis lek na to (masc albo cus) czy od razu isc do lekarza ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4421 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
eeeee, tak to jest, że po uderzeniu szczęka boli,
jeśli podejrzewasz, że coś się stało poważnego, to idź do lekarza, a jeśli nie - musisz pocierpieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 526 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2180
no zgadzam sie taki sport, ze bez kontuzji sie nie obejdzie. tylko troche martwi mnie ze to juz przeszlo tydzien...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4421 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
żuchwa (bo sądzę,że to żuchwa Cię boli) to ruchoma część, zawsze kiedy jesz - pracujesz zuchwą, co na pewno nie przyśpiesza gojenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
możliwe że coś się uszkodziło (to jest zawsze możliwe)
bardziej możliwe jest ze jak dostałeś - to nadal masz pyszczek stłuczony i boli ...
co do leków : mozesz stosować to co w sasiednich topicach sie przewija
przeciwzapalne przeciwbólowe itp
a jak chcesz odwiedzić lekarza to polecam bardziej swiatłego stomatologa , chirurga szczekowo twarzowego albo jakiegos podobnego GADA

a na własną rękę sprawdź sobie ruchomość w stawie skroniowo-żuchwowym
poruszaj żuchwą do przodu do tyłu na boki i góra-dół
ręką dotknij w okolice przyczepu żuchwy do szczęki (możesz też włożyć palce do otworów słuchowych (te co sie nimi słyszy) poruszaj zuchwą , wyczuj mozliwe przeskakiwanie , sprawdź kiedy boli ....

a co do zaleceń : nie gadaj zaa duzo , itp

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 526 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2180
Thx.
No rzeczywiscie jedzenie nie przyspieszy gojenia - musze tego unikac
Szczegolny bol zauwazylem jak bylem w robocie na nockach - tak jakby szczeka juz byla wkurzona ze musi 24h/dobe pracowac i nie ma kiedy odpoczac w koncu. Poki co psikam to elmetacinem - taki fajny aerozol. Pomogl mi na zbita lape, wiec moze i tu zadziala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4421 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
jeść musisz, ale pokarmy w płynnej postaci, kaszki, ryż (dobrze wygotowany), zupki, nic stałego, twardego, co wymaga gryzienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no właśnie - o tym zapomniałem - słuchaj JAKRYCA !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 526 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2180
Tzn na szczescie az tak tragicznie nie jest. Jak gryze cos lekko i nie otwieram mocno szczeki to nie boli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Operacja kośći łudeczkowatej.

Następny temat

Niski puls

WHEY premium