SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Bolące stawy barkowe i łokciowe

Wysłana -
Mam problemy ze stawami barkowymi i łokciowymi, bolą mnie jak wykonuje większość ćwiczeń na triceps , klatke i barki. Robiłem długie przerwy w treningach, brałem suplementy pobudzające produkcje kolagenu, reumatolog przypisał mi lek - niezmydlające się frakcje oleju awokado - niestety to nic nie dało. Miał ktoś podobne problemy albo wie jak sobie z tym poradzić?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
witaj, przede wszystkim trzeba namierzyc przyczyne,
czy to stan zapalny, czy bledna technika treningowa, czy stan przeciazeniowy
dopiero pozniej wlaczyc suplementacje
http://www.sfd.pl/[ART]_Strzelanie,_przeskakiwanie_i_bóle_stawów__suplementacja-t1141379.html 
Wysłana -
Dzięki za artykuł, ja mam praktycznie cały czas strzelanie, przeskakiwanie itd. w barkach. Wystarczy że lekko podniosę rękę do góry albo zrobię krążenia ramion. Podczas treningu jak robię barki to mnie nie bolą dopiero podczas np. wyciskania sztangi na ławce lub przy pompkach boli mnie przedni akton. Z łokciami nie mam żadnego strzelania tylko mnie bardzo bolą jak robię dipy, wyciskanie francuskie i za głowy. Na barki rozumiem, że stretching powinien pomóc? Tylko co z łokciami? Proszę bardzo o pomoc, z góry dziękuję!
Wysłana -
Dodam jeszcze że robiłem badania reumatologiczne RF, CRP, OB jak i morfologie krwi i wszystko było w porządku, więc raczej stawu zapalnego nie ma.
Wysłana -
co do barkow, faktycznie moze byc problem ze zbyt mocno napietymi strukturami, stad jest typowe strzelanie itd, ale moze tez byc niestabilnosc stawu, a tutaj wykorzystanie strecthingu juz niewiele dapodobnie kwestia lokcia, trzeba by bylo zbadac co sie dzieje ze stawem, czy nie ma np dysbalansu pomiedzy zginaczami a prostownikami
Wysłana -
Czyli mam do lekarza iść? Bo ten odsyła mnie do reumatologa, który jest wg. mnie beznadziejny
Wysłana -
poszedlbym do fizjo
Wysłana -
Muszę przyznać, że bardzo mnie Pan zmartwił tą odpowiedzią. :(
Wysłana -
Właśnie też planuję pójść do fizjo od jakiegoś czasu, a jak to nic nie da to do innego lekarza, póki co będę ostrożnie trenował. Poza tym ja zawsze ćwiczyłem małymi ciężarami i zawsze robiłem poprawnie technicznie. Może to kwestia genów...

Mam 18 lat ektomorfik, 80kg wagi drobna budowa kostna - chude nadgarstki - myślę, że geny są w dużej mierze przyczyną.
Bóle już mam od dłuższego czasu

Zmieniony przez - Searned w dniu 2018-04-07 23:07:46
Wysłana -
Lepiej się przejść do fizjo, który sprawdzi ruchomość w poszczególnych stawach, trzeba zobaczyć też na technikę podstawowych ćwiczeń bo może też w niej być problem. Ale dmuchaj na zimne bo jesteś młody więc warto o to zadbać.
Wysłana -
Czym się tu martwić ? Większośc z nas ma jakieś mniejsze lub wieksze problemy ze stawami.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź