SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolący odcinek lędźwiowy podczas ćwiczeń..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 823

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 56
Witam, w tamte wakacje kupiłem na fabryce siły diete + plan treningowy, wszystko było super dopóki nie poszedłem 1 raz na siłownie w dniu w którym miałem ćwiczenia na brzuch.

W niektórych ćwiczeniach było wyraźnie napisane ''DOCIŚNIJ ODCINEK LĘDŹWIOWY'', problem jest taki, że ja nie mogę się położyć prosto. Zawsze gdy kładę się na plecach, odcinek lędźwiowy jest uniesiony, a nie potrafie po prostu go dać do dołu, jedynym sposobem na dociśnięcie go do ziemi, jest podniesienie lekko klatki i spięcie brzucha, ale wtedy mnie tam boli. Gdy nawet docisnę ten odcinek i zaczynam robić jakieś ćwiczenie, po prostu mnie tam rwie i nie mogę kontynuować. Co mam zrobić w tym momencie, dodam że mam 20 lat - mam udać się do specjalisty, czy są jakieś ćwiczenia które mi go naprawią, bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Ból odcinka lędźwiowego to chyba jeden z najczęstszych dysfunkcji naszych pleców i wynika on z różnorakich przyczyn. U jednych osób wynika z długiego czasu spędzonego w pozycji siedzącej i braku ruchu, u innych ze zbyt intensywnego treningu, a jeszcze u innych od wad postawy, które z czasem dają objawy bólowe.

Dlatego tak istotna jest profilaktyka bólu kręgosłupa, należy jak najwięcej się ruszać, a jak najmniej siedzieć choć w praktyce to nie jest łatwe.

Natomiast jeśli już podjęliśmy decyzję aby trenować siłowo do wszystkich ćwiczeń od samego początku podchodzimy z dużą dozą ostrożności. To, że mamy rozpisany konkretny plan treningowy wraz z ćwiczeniami nie znaczy, że jesteśmy w stanie wykonać je poprawnie technicznie bez bólu.
Gdy wykonujemy jakieś ćwiczenie i czujemy, że gdzieś nas boli lub nie jesteśmy w stanie go wykonać to nie robimy go na siłę. Przyczyna jest prosta, nasza aktualna forma nie pozwala nam na wykonanie danego ćwiczenia bez bólu. Wówczas możemy zastosować inne ćwiczenie siłowe angażujące daną partię bądź konsultujemy się z fizjoterapeutą lub trenerem czy nie mamy przeciwwskazań do treningu.

Pomijam tutaj kwestę rozróżnienia bólu mięśniowego od faktycznego bólu kręgosłupa.

Polecamy również: Ból w dole pleców, przyczyny i leczenie bólu w odcinku lędzwiowym




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-03 16:20:21

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Jesli odczowasz bol to dobrze by bylo skonsultowac to z lekarzem. Podejrzewam ze masz hiperlordoze, cwiczenia miednicy I wzmacnianie miesni glebokich moglyby ci pomoc, ale tak jak mowie dobrze skonsultowac sie z jakis ogarnietym fizjoterapeuta, lepiej wczesniej niz pozniej cierpiec.. sam mam problem z odcinkiem ledzwiowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
na pewno niw ykonuj cwiczen ktore Ci nie sluza
jedynie przez internet tyle mozemy podpowiedziec, reszta w rekach pomocy specjalisty
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Hmm ja moge powiedzieć tyle ze czasami przy siadzie czy martwym bolay mnie lendzwie przez pare dni. Odkad przed i po treningu rozciagam sie czyli zwis na drazku poczym za pomocą lawki wypinam biodra do przodu tak by krzyz sie zaokraglil dopoki tak fajnie nie szczyknie to nie mam juz z bolem problemu. Nawet przy jezdzie dluzszej na rowerze 2-3 h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Bo najważniejsze jest zachowanie pozycji technicznej podczas ćwiczeń wówczas są bezpieczne. A ból po przysiadach czy mc nie jest po prostu bólem mięśniowym?

Leżąc na plecach nie możesz docisnąć do podłoża odcinka lędźwiowego na ugiętych nogach?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 56
@rion10

Na ugiętych nogach mogę docisnąć odcinek lędźwiowy ale jak biore miednice lekko do góry.. I lekko spinam brzuch, na ugiętych nogach jest łatwiej na wyprostowanych ciężko..
Ja w ogole jak się kładę na plecach na podłodzę to zawsze odcinek lędźwiowy mam w powietrzu, mogę tam wsadzić dłoń, tylko jak sam z siebie go docisne, wtedy jest przy ziemi.


Zmieniony przez - vellg w dniu 2018-04-09 12:15:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Zrob takie cwiczenie jak jaskulka, poloz sie na podlodze i dociagnij kolana do brzucha, po kilku kolysaniach powiny miesnie ledzwiowe uledz rozluznieniu.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

FBW dla młodego

WHEY premium