SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolące stawy barkowe i łokciowe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 730
Mam problemy ze stawami barkowymi i łokciowymi, bolą mnie jak wykonuje większość ćwiczeń na triceps , klatke i barki. Robiłem długie przerwy w treningach, brałem suplementy pobudzające produkcje kolagenu, reumatolog przypisał mi lek - niezmydlające się frakcje oleju awokado - niestety to nic nie dało. Miał ktoś podobne problemy albo wie jak sobie z tym poradzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62219 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776874

Niestety w każdy sport, nawet na amatorskim poziomie, wpisane jest ryzyko kontuzji. Trening siłowy nie jest w tym względzie inny, mało tego z racji, że trenujemy siłowo często się nam przytrafiają kontuzje stawów barkowych, łokciowych czy kolanowych.

Nie zawsze mamy na to w pełni wpływ gdyż czasem mamy pewne predyspozycje genetyczne do jakby to nazwać "słabszych stawów". Jednak nie zawsze jest tak, że ta kontuzja musi nam się przytrafić bo możemy im w konkretny sposób zapobiegać.

Pomijam w tym momencie różnorakie suplementy wspomagające stawy bo różnie się pisze w literaturze naukowej o ich skuteczności. Możemy natomiast odpowiednio przygotować się do wysiłku.
Poprawna rozgrzewka jest tutaj bardzo istotna gdyż odpowiednio przygotowane do treningu mięśnie, stawy, ścięgna zmniejszają ryzyko kontuzji.
Kolejnym elementem jest technika ćwiczeń. Nasze ciało jest w stanie wytrzymać spore przeciążenia jednak długotrwały trening ze złą techniką doprowadzi w końcu do kontuzji. Dlatego tak istotna jest technika wykonania ćwiczeń.

Powinniśmy dbać o naszą postawę, wszelkie patologie sylwetki obciążają mocniej konkretne obszary ciała.

Nie możemy przewidzieć wszystkiego ale świadomym podejściem do treningu możemy ryzyko kontuzji mocno ograniczyć.

Polecamy również: Problemy ze stawami - co robić?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-03 15:58:56

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
witaj, przede wszystkim trzeba namierzyc przyczyne,
czy to stan zapalny, czy bledna technika treningowa, czy stan przeciazeniowy
dopiero pozniej wlaczyc suplementacje
https://www.sfd.pl/[ART]_Strzelanie,_przeskakiwanie_i_bóle_stawów__suplementacja-t1141379.html 
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 730
Dzięki za artykuł, ja mam praktycznie cały czas strzelanie, przeskakiwanie itd. w barkach. Wystarczy że lekko podniosę rękę do góry albo zrobię krążenia ramion. Podczas treningu jak robię barki to mnie nie bolą dopiero podczas np. wyciskania sztangi na ławce lub przy pompkach boli mnie przedni akton. Z łokciami nie mam żadnego strzelania tylko mnie bardzo bolą jak robię dipy, wyciskanie francuskie i za głowy. Na barki rozumiem, że stretching powinien pomóc? Tylko co z łokciami? Proszę bardzo o pomoc, z góry dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 730
Dodam jeszcze że robiłem badania reumatologiczne RF, CRP, OB jak i morfologie krwi i wszystko było w porządku, więc raczej stawu zapalnego nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
co do barkow, faktycznie moze byc problem ze zbyt mocno napietymi strukturami, stad jest typowe strzelanie itd, ale moze tez byc niestabilnosc stawu, a tutaj wykorzystanie strecthingu juz niewiele dapodobnie kwestia lokcia, trzeba by bylo zbadac co sie dzieje ze stawem, czy nie ma np dysbalansu pomiedzy zginaczami a prostownikami

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 730
Czyli mam do lekarza iść? Bo ten odsyła mnie do reumatologa, który jest wg. mnie beznadziejny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
poszedlbym do fizjo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 730
Muszę przyznać, że bardzo mnie Pan zmartwił tą odpowiedzią. :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 730
Właśnie też planuję pójść do fizjo od jakiegoś czasu, a jak to nic nie da to do innego lekarza, póki co będę ostrożnie trenował. Poza tym ja zawsze ćwiczyłem małymi ciężarami i zawsze robiłem poprawnie technicznie. Może to kwestia genów...

Mam 18 lat ektomorfik, 80kg wagi drobna budowa kostna - chude nadgarstki - myślę, że geny są w dużej mierze przyczyną.
Bóle już mam od dłuższego czasu


Zmieniony przez - Searned w dniu 2018-04-07 23:07:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62219 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776874
Lepiej się przejść do fizjo, który sprawdzi ruchomość w poszczególnych stawach, trzeba zobaczyć też na technikę podstawowych ćwiczeń bo może też w niej być problem. Ale dmuchaj na zimne bo jesteś młody więc warto o to zadbać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Czym się tu martwić ? Większośc z nas ma jakieś mniejsze lub wieksze problemy ze stawami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamiana ćwiczeń w treningu góra dół

Wiecej