SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bokserskie kombinacje uderzeń

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4226
Cześć! Panowie bokserzy, podzielcie się fajnymi kombinacjami uderzeń, jakie stosujecie podczas walk i sparingów. Nie chodzi mi tylko o same uderzenia: mogą być uderzenia kombinowane z zejściami, doskokami, unikami itp., itd. Wiem, że był kiedyś taki post, ale technik kombinowanych tam nie opisano.
PS Możecie dorzucić też jakieś opisy zadaniówek z treningów, sparingów. Proponuję napisanie odpowiedniego posta pt. „bokserski sparing" lub coś w tym stylu, albo-ostatecznie-wrzućcie to do tych nieszczęsnych "technik boksu".


Errare humanum est

A g....!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6255 Napisanych postów 75951 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754400
Należy pamiętać, że każde uderzenie w boksie używane jest do osiągnięcia określonego celu. Technika boksu rozróżnia trzy podstawowe ciosy: prosty, sierpowy oraz cios z dołu. Każdy z nich można wykonywać dwoma rękoma i kierować je w stronę przeciwnika, na jego głowę, czy tułów. To daje nam 12 podstawowych kombinacji, np.: cios prosty lewą w głowę, kolejność cech może być różna, ale określa ten sam rodzaj ciosu. Oczywiście technika ciosów może się różnić, wiele zależy od doświadczenia i umiejętności boksera.
Wyróżnić możemy np.:

- cios z dołu lewą ręką w głowę z krokiem przenosząc ciężar ciała na lewą nogę do przodu,
- cios sierpowy prawą ręką w tułów z miejsca przenosząc ciężar ciała na prawą nogę,
- cios prosty prawą ręką w tułów z krokiem przenosząc ciężar ciała na prawdą nogę do tyłu.

Najważniejszą cechą dobrego ciosu jest wyczucie przeciwnika i szybkość, z jaką wykonamy uderzenie. Bokser powinien na tyle wyczuć moment, by uderzać przeciwnika, gdy jest np.: odsłonięty lub rozkojarzony, wtedy jest szansa na nokaut.
Jeśli lubimy tą dyscyplinę sportu, warto pomyśleć o szkole bokserskiej, gdzie trener nauczy nas wali z przeciwnikiem, zasad, trików, które być może będziemy mogli kiedyś wykorzystać na ringu.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Ja lubię lewy prosty, prawy prosty, lewy sierp, doskok+prawy hak, lewy hak, odejście, prawy sierp

Kto się śpieszy ten się potyka.

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 529 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5360
a ja lubie polska wisniowa

"Quot me nutrit me destruit"

"Quot me nutrit me destruit"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4226
Moją ulubioną kombinacją są ciosy: prosty lewy, prosty prawy,lewy sierp(albo podbródek) - to na głowę, kolejno: sierp na korpus, sierp na głowę(tą samą ręką) i prosty; często jest to prosty z odejściem.
Widzę, że tylko Konio potraktował ten post poważnie... Co jest, wstydzicie się? A może boksu nikt nie trenuje...? Wydawało mi się, że nieraz czytałem w postach teksty w stylu: "trenuję w Gwardii, trenuję tu i tam, trenowałem boks 5 lat(...) Zwłaszcza w tekstach rodzaju "bokser vs karateka" ujawniało się wielu bokserów...
Lubię boks i chciałbym go ćwiczyć profesjonalnie, lecz teraz niestety nie mam gdzie. Dopiero w październiku będę mógł. Miło byłoby dowiedzieć się czegoś więcej o treningach bokserskich: metodyce ćwiczeń, poszczególnych elementach z jakich składa się trening, i wreszcie o tym co mnie i pewnie wiele innych interesuje najbardziej - ciosach, sparingach, zadaniówkach. Chodzi o inspirację, która może być pomocna w treningu.
Jak wiadomo, materiałów o boksie w necie nie ma za wiele, lecz na forum są chyba osoby ćwiczące boks od kilku dobrych lat... Można by się sfotografować i wkleić parę zdjęć instruktażowych...
Co Wy na to?
Pozdrawiam!


Errare humanum est

A g....!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19774
Był już taki post po prostu i dlatego nikt nie odpowiada. Lewy, prawy, lewy sierp to klasyk. Fajne są kombinacje po np. zbiciu ciosu prostego. np. prawą ręką zbijamy lewy prosty i robimy piwot na zewnątrz od niego, później lewy sierp, prawy sierp, doskok i lewy łokieć albo lewy podbródkowy. Z drugiej strony można wykonać podobną akcję...

Tą stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/
K.O.WAL Muay Thai K.O.WAL Muay Thai K.O.WAL Muay Thai K.O.WAL Muay Thai K.O.WAL Muay Thai K.O.WAL Muay Thai

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4789
Ja najbardziej lubie prawy prosty "zaczepny" odpowiedz jest przwaznie prosty, i wtedy przez zejscie na zewnatrz z lekkim podejsciem i sierp.

Pierwszy cios musi być mocny, zaoszczędzisz sobie wielu następnych.
- przysłowie perskie

Marzy mi sie czarny lincoln lecz jak go wyrwac wilkom, rozumiem wiec Czemu czasem chlopaki biora winstrol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moje ulubione to Prawy prosty lewy prosty i na koniec prawy sierp

powolutku a dojdziemy do skutku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10
słabiutkie coś te wasze kombinacje, a gdzie uniki? to podstawa.. rotacje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1666 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31865
Myślę że po siedmiu latach poznali już zdecydowanie lepsze, z rotacjami i unikami ARCHEOLOGU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9419
zakk01 - pierwszy post na SFD i od razu mocne wejście. tylko żeby ci do głowy nie przyszło napisać coś do każdego wątku z ostatnich 7 lat

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów-S.Lem
Ale nie można im o tym mówić - szczególnie na SFD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 573 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4651
no ładnie 7lat temu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CZy bjj można stosować na więcej przeciwników??

Następny temat

Capoeira-samoobrona?

WHEY premium