SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks początki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Cześć! Mam 20 lat.Od pewnego, czasu mam zamiar zapisać się na jakiś sport walki.Najbardziej korci mnie Boks, problem w tym że słabo u mnie z kondycją i wytrzymałością.Boje się przez to, że zajadę się już na pierwszym treningu. Mógł by, ktoś podać jakiś dobry trening ogólnorozwojowy pod boks do domu? Generalnie, mam zamiar ćwiczyć boks rekreacyjnie. Jednak Chciałbym brać, również udział w sparingach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Zapisując się na boks trafisz do grupy początkującej gdzie nie forsuje się tempa i treningi są przygotowane pod osoby ze słabszą kondycją. Każdy od tego zaczyna. Trudno powiedzieć jaka jest Twoja kondycja i wytrzymałość bo nie podałeś żadnych swoich wyników.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zacznij po prostu sobioe biegac po dworzu, jakąś tabatę w domu mozesz robić, obwody, w formie pajacyków, skipów, pająka, itp.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć! Mam 20 lat. Od pewnego, czasu mam zamiar zapisać się na jakiś sport walki.Najbardziej korci mnie Boks, problem w tym, że nigdy nie wygrałem żadnych Mistrzostw Polski, nawet Pucharu nie zdobyłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Tak zajedziesz się na pierwszym trening, może nawet nie przetrwasz rozgrzewki i co z tego? Tam ma 99% świeżaków. Idziesz na sekcje rekreacyjną, nie musi się do treningu przygotowywać. Wytrzymałość i inne cechy motoryczne wyrobisz właśnie an boksie. Jak nabierzesz doświadczenia, to sam sobie ułożysz dodatkowe treningi pod swoje słabe strony. Ale najpierw, po prostu zasuwaj na sekcję, bo masz ogromne szanse nigdy tam nie dotrzeć, jeżeli zaczniesz się do tego jakoś specjalnie przygotowywać. A nawet ja dotrzesz to i tak stracisz tylko czas robiąc treningi pod boks zamiast go trenować od razu na sekcji. Piszę to z perspektywy osoby która na boks ćwiczy od tych 9-10 lat. Takie są moje obserwacje.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Nie ma treningu, który w 100% przygotuje cię na trening jakiegoś sportu walki. To jest na tyle specyficzny wysiłek, że tutaj ciężko jest cokolwiek zrobić. Trzeba po prostu przyjść i jakoś przetrwać tę godzinę czy półtorej. Jedno jest pewne - ledwo to przetrzymasz. Ale o to w tym wszystkim chodzi! U mnie, mimo, że wszyscy od kilku lat regularnie trenują bardzo często wychodzą na czworakach z treningów (włącznie z trenerem) i z bananem na ryju. Bo to jest właśnie piękne. Wychodzisz z domu z uczuciem że nic ci się nie chcę, a najbardziej trenować, a wychodząc z treningu masz tak ogromny wyrzut endorfin że masz ochotę na wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Pewnie że się zajedziesz, ale przecież o to chodzi!
To świetne uczucie. To jest normalne, zdrowe uczucie zmęczenia. Ja nie mam satysfakcji z treningu, który mnie nie przyciska do granic możliwości.

Poza tym przez przesady z tym zajechaniem - po prostu będziesz bardzo zmęczony, a potem odpoczniesz i będzie OK.
Trening polega na tym żeby Cię przygotować do wysiłku i zbudować wytrzymałość, więc nie przygotowuj się do samego treningu, to bez sensu.

Sparringów nie będziesz miał od samego początku, minimum za kilka miesięcy kiedy opanujesz podstawy.




Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-06-25 10:46:46

FLUCTUAT NEC MERGITUR

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sport walki dla mnie najlepszy?

Następny temat

Wydolność na treningach, a wydolność na zawodach

WHEY premium