SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks + parter

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Cześć. Mam pytanie.. Chciał bym trenować boks ale uzupełnić go o parter zapaśniczy. Znaczy się chodzi mi o to żeby w stójce bym miał techniką bokserską bez kopnięć, kolan itd tylko do tego umieć się bronić przed obaleniem do parteru. Jakieś doświadczenie zapaśnicze jednym słowem bez dzwigni itd. Znacie może jakiś styl który jest tak ukierunkowany ? Jeśli nie to co radzicie ? Trenować boks a po jakimś czasie przerzucić się na zapasy ? Jestem z Poznania wiec mam dostep do jakieś tez szkoly mma. macie jakiś pomysł ? pozdr

Zmieniony przez - tey w dniu 2011-02-13 04:16:39

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
chce trenować w tyg x3 SW x2 siłownia na utrzymanie masy mięśniowej ,nie typowy trening pod sporty walki bo bardziej zależy mi na utrzymaniu tego co wypracowałem na siłowni. Wybrałem jednak jeden z klubów mma w poznaniu. Sport walki traktuje jako rozrywkę i rozładowanie nadmiaru energii a nie jako priorytet bo nastolatkiem już nie jestem więc zawodnikiem już i tak na pewno nie zostanę.

Zmieniony przez - tey w dniu 2011-02-21 19:32:05

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Najlepszym wydają się MMA, bo nauczą płynnie przechodzić od uderzania do grapplingu, stójka czysto bokserska słabo się przydaje do walki zapaśniczej, a zapaśnicza do bokserskiej. Potrzebna jest pewna pośredniość, a tę się nabywa w MMA.

Tak czy siak,zajrzyj tu , zajrzyj tam i wybierz to co Ci się spodoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Moze sanda, masz tam stojke z obaleniami, ale bez parteru.

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale co do cholery jest Twoim celem? Chcesz dobrać treningi z myślą o MMA, czy chcesz być bokserem który w razie próby obalenia sobie będzie mógł troche poradzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1075
idz na boks potem na jj i bedzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Chcę boksować bo to lubię najbardziej, ale w walce nie czysto sportowej w razie potrzeby chciał bym umieć obronić się przed sprowadzeniem do parteru. Patrzyłem na stronę jednego klubu mma z Poznania ale widzę że tam b. duży nacisk kłada na bjj a nie o to mi chodzi.

Zmieniony przez - tey w dniu 2011-02-13 14:18:23

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcę boksować bo to lubię najbardziej,

czyli boks

ale w walce nie czysto sportowej w razie potrzeby chciał bym umieć obronić się przed sprowadzeniem do parteru.

czyli zapasy



No to odpowiedziałeś sobie na pytanie sam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3593
chodź na boks 2-3 razy w tyg i daj 1-2 zapasy albo mma

war Fedor! war Carwin! war Werdum!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
na treningi SW będę mógł chodzić max x3 w tyg bo do tego jeszcze 2x w tyg planuje trening wszystkich partii miesni na siłowni w celu utrzymania tej masy która udało mi się zdobyć. (ok 20kg. Przy wzroscie 181 ważę 96kg teraz a kiedyś bywało i 73 nawet. Jakbym stracił te 3kg to tragedi by jeszcze nie było)

Tak więc narazie skupie się chyba tylko na samym boksie pózniej po jakims tam czasie moze troche poluzuje boks i dołożę zapasów.

tak że chyba od pon do piątku boks+ na zmiane z siłką a w weekand 2 dni regenracji. Dieta do tego i mam nadzieje że jakoś to się uda


ok. dzięki panowie

Zmieniony przez - tey w dniu 2011-02-13 20:55:20

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 678 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5910
Rób sobie zapaśniczy wyrzut nóg w tył. Ćwiczenie zapaśnicze do obrony jak ktoś Ci w nogi wchodzi




Rób na sucho bez partnera w dużych ilościach. Gratis taki że to jest świetne ćwiczenie na poprawe kondycji

"Walcz z sercem ale używaj tez głowy"
Zapasy - Stoczonych Walk : 10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
znam tą technike zapaśniczą z walk mma tylko powiedz mi ją można ćwiczyć na sucho bo nie bardzo to widzę.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strikeforce:Fedor vs Silva - WALKI

Następny temat

Strikeforce: Fedor vs. Silva - wyniki i dyskusja po gali

WHEY premium