SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boże ześlij masę

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1667
łaże tu po forum od dosyć dawna i coraz bardziej się zastanawiam o co chodzi z tą całą masą. Nie zrozumcie mnie źle że chcę tu kogoś prowokować czy obrazić, sport to dla mnie ważna sprawa, sam chodze na siłownie od jkaiegos 1,5 roku i uważam, że to świetna sprawa. Lubie tam trenować i są jakieś postępy, chociaż na przyrosty raczej nie moge liczyć, bo dla mnie siłownia uzupełnia sport wytrzymałościowy. Widzę, ze trening ma mnostwo dobryhc stron, na siłowni (na forum zreszta też) widzę ludzi cierpliwych, pakowanie jak każdy sport wyrabia charakter. Jednak z drugiej strony widzę jakąś obsesję związaną z robieniem masy. Jak się pochodzi po forum to widac to wszędzie, pełno jest tekstów "bez masy nie masz klasy" itd. W poście o celach treningowych trzy czwarte mówi tylko ile kilo chce zrobić i kiedy. Zaczynasz mieć wrażenie że cała kulturystyka to wielkie plecy i 5 dych w łapie.
Jasne, ze jakies przyrosty to podstawa tego sportu, chudy nie ma czego szukać itp, tylko że jak jestem na siłowni to widzę pewną zależność - im większy i bardziej zmasowany gość, tym więcej ćwiczy na masę. Czesto przy tym traci proprcje - standardowo słabe nogi coraz więcej tłuszczu zero definicji itp. Widuje się też naprawdę dobrze zbudowanych gości ale nie zawodowców, którzy po pewnym czasie nagle zaczynają brac koks. Nie chcę moralizować, rozumiem że zawodowiec daleko bez tego nie zajdzie, rozumiem że mozna dla wyniku wiele poświęcić (jak mógłbym zrobić 1:45 na 800m to pewnie też bym się zastanowił czy czegoś nie przyjąć ,ale są goście którym masa zaczyna określać świadomość. Zresztą wielu zawodowców też tak ma - dobrze wyglądają, a nagle idą w jakiś synthol itp. Nie rozumiem takich klimatów. Zresztą w "archiwum kulturystyki" wiele osób pisze podobnie.
Chodzi mi o to ilu gości zapomina po co w ogóle zaczęło się w to bawić? Ilu od rana myśli tylko że są za mali. Przecież nie chodzi o laski - wszystkie bardziej przytomne boja się karków, mało którą obchodzi ile masz w łapie czy ile bierzesz na ławeczce. Może chodzi o respekt na ulicy - tylko że do tego nie trzeba 60 cm w bicepsie. I to ze ktoś schodzi z drogi nie oznacza wcale zawsze szacunku. Nie jestem przeciwny treningowi, ale uważam że trzeba odpowiedziec sobie "po co?". Zajrzyjcie do zdjęć na wątek Maciek696 - gość jest spory, a ilu ludzi tam pisze, żeby robił masę. Tylko nikt nie pisze po co i dla kogo ma ją robić. Może nie rozumiem tego sportu, ae dla mnie szafa, która nie przebiegnie 2 km to nie jest sportowiec. Zastanawiam się dlaczego niektórym od chodzenia na siłownie nagle od*****a akcja pod tytułem "Boże ześlij masę" i nic juz nie ma znaczenia, a nawet ich kobieta już tylko koliduje. Hehe no trochę się rozpisałem ale może mi powiecie o co tu chodzi i skąd się to bierze. Mam nadzieję że nikogo nie obraziłem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1929 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30754
nie rozumiem zabardzo sensu twojego postu
kulturystyka to nie szachy , jezeli ktos sie zdecydował cwiczyc to chce miec jak najlepsze efekty i dlatego robi mase , czy cos w tym złego ?
po masie oczywiscie powinno sie rzezbic jednak nie wszystkim sie chce

Rece nie pala mi sie do roboty nie bede robił za te pare złotych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
fajny tutuł posta

chodzi o to,ze zbliza sie jesien/zima.w tym czasie wszyscy robią mase,zeby potem zrobic rzezbe.w wakacje kazdy chce dobrze wyglądac na plazy,itp,wiec zima jest najlepszym okresem do powiekszenia miesni

a po drugie chyba wiekszosc osób chodzi na siłke zeby byc wiekszym/silniejszym od innych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 4191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102834
masy chca tylko ludzie którzy kiedys byli mali i słabi

a któremu ze tak powiem grubasowi jak mi zalezy na masie jest to znikomy %

Zmieniony przez - pawerty w dniu 2004-09-26 20:01:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20949
facet jakbys wazyl tyle co ja to tez o masie tylko bys myslal

===>...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===
_____________________________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
ja to robie dla siebie,bycie duzym sprawia mi autentyczna przyjemnosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 4191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102834
no własnie do tego pije drmartens
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
oj masz rację,wielu przesadza z masą,swego czasu na forum ,w dziale ze zdjęciami pokazywał się koleś o ksywie 'detektyw' czy coś takiego.Nie ma co,kawał chłopa,ale ja szczere mówiąc to nie chciał bym tak wyglądać.Jednak prawie wszyscy chwalili jego masę - i on i jemu podobni są jakby ucieleśnieniem marzeń pewnie połowy forum.Ja wolałbym być zwinniejszy,bardziej wytrzymały,owszem siła też ważna, ale masa?Wiadomo,że musi troche pujść w górę,żeby dalej zwiększać osiągi,ale żeby była sama w sobie celem?
Poatym jeśli masa to tylko jesień/zima.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
wiesz dobijesz kiedys do duzych rozmiarow to moze zrozumiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taka prawda, bez masy są same leszcze, alex kiedys dobrze pisał chudzi mogą iść na ryby, masa sie liczy ale nie sadło i 50 cm w łapie to mój cel a nie tam jakies założenie rodziny czy inne ******ły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
ZKS15 i kloper, świetnie to ujęliście, a szczególnie Ty kloper. Popieram i zgadzam się.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak samemu zrobić ?

Następny temat

=Tapety=

WHEY premium