SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Boł ręki, okolice bicepsa

Wysłana -
Cześć.

Mam od dłuższego czasu problem z lewą ręką. Borykam się już z nim prawie ponad pół roku.Ból jest w okolicy bicepsa ( coś ala mięsień trójgłowy ramienia ) Ponieważ cały czas ćwiczę ból mogę podzielić na 2 etapy (etap 1 tak jakby kontuzja była odnowiona - ból uciążliwy, ta jakby kłocie jak napinam biceps, albo ruszam przedramieniem w lewo i w prawo - moment w którym muszę pomijać pewne ćwiczenia, najbardziej takie które angażują biceps , polegają na przyciąganiu ciężaru do siebie i napięciu maksymalnie bicepsa ) i etap 2 - taki w którym co nieco tam się coś "naprawi" i mogę ćwiczyć (oczywiście z małym dyskomfortem, pomijając robienie bicepsa , ale ćwicząc na max ciężarach ) Chodzę cały czas na siłownie ale ciągle się z tym borykam ( już ponad pół roku ) Omijam np. drążek żeby znowu się to na "maxa" nie odnowiło. Zerwanie czy naderwanie mięśnia to chyba nie może być, bo bym nic nie podniósł. Nie chce przestać ćwiczyć ale też nie chcę rozwalić tego tak ,że już nie poćwiczę sobie bardzo długo. Co z tym najlepiej zrobić , od czego zacząć? Chirurg? usg ? Jaki magik w tym najlepiej pomoże ?
Dodam ,że miałem miesąc przerwy od ćwiczeń i dalej jest jak było...

Pozdr

Zmieniony przez - kekube w dniu 2017-08-19 22:10:35

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zaznacz gdzieś na przykładowym zdjęciu miejsce bólu, raz piszesz że ból jest w okolicy bicepsa innym razem trójgłowego ( a więc tricepsa). Początek dolegliwości pojawił na skutek urazu , jakiś nirpawidłowy ruch na siłownii coś poczułeś czy tak sam z siebie stopniowo zaczął się pojawiać ?
Wysłana -
Jest to ta okolica :

https://www.dropbox.com/s/otmh025o4nfwmgd/rek.jpg?dl=0

Raczej zaczęło to boleć w jakimś momencie, nie "nagle" podczas treningu. Teraz np mam tak że podczas nawet "przeciągania się" podczas wstawania i wyprostowaniu ręki i napięciu jest ukucie { choć też nie zawsze }. Jakoś ćwiczę mam ten dyskomfort ,mogę ćwiczyć np. rozpiętki i resztę ćwiczeń ale jak sobie to "dobije" to nie mogę zrobić nawet rozpiętek ponieważ jest za duże kucie w ręce i straszny dyskomfort.. W zasadzie jak teraz siedzę i prostuje i zginam ręke to czuć delikatne kucie. Czyli nie trzeba nawet jakiejś wielkiej siły użyć żeby to odczuć.

Zmieniony przez - kekube w dniu 2017-08-20 11:41:43

Zmieniony przez - kekube w dniu 2017-08-20 11:49:21

Zmieniony przez - kekube w dniu 2017-08-20 11:55:07
Wysłana -
Ewidentnie więc problem czynnościowy , udaj się z tym do dobrego fizjoterapeuty i powinno być ok
Wysłana -
tzn że pomasuje, poklepie i ból ma przejść ? :) ehm. może jakieś usg zrobić dla świętego spokoju?? czy na usg w przypadku wszelkiego rodzaju naderwania,naciągnięcia będzie widać??
Wysłana -
Jak pójdziesz do masażysty to pomasuje , jak pójdziesz do fizjoterapeuty to przeprowadzi terapię. Jak chcesz możesz oczywiście zrobić USG po tym prawdopodobnie raczej nic w nim szczególnego nie wyjdzie.
Wysłana -
Ok. Dzięki Bardzo za pomoc. Pozdrawiam !
Wysłana -
Spoko, powodzenia możesz dać znać w temacie jak się sprawa wyjaśni
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź