SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blokada stawu barkowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 135502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 21 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732
Witam

Na początku maja miałem wykonany zastrzyk Depo Medrolem (jeśli dobrze pamiętam nazwę) w staw barkowy, czyli miałem zrobioną popularnie nazywaną 'blokadę'. Będąc wcześniej prywatnie dowiedziałem się że stożek rotatorów etc. jest w porządku i jedynie zachodzi podejrzenie o uszkodzenie powierzchni stawowych.
Mało ważne o moją historię 'leczenia', ale ostatecznie trafiłem do lekarza z NFZ, który ten zastrzyk wykonał.
Chciałem zapytać czy ktoś miał podobną historie i czy mogę wrócić po 3-4 tygodniach do normalnego siłowego treningu? Sam lekarz przestrzegł przed pływaniem, wieszaniem firanek (serio ) itp. przez najbliższe 3 tygodnie. Sam nie wiem co z tym do końca zrobić, z tego co wyczytałem to nie jest to po prawdzie lek przeciwbólowy, ale jako lek z grupy sterydów może mieć podobne, oprócz przeciwzapalnego, działanie. Po prostu nie chce się obudzić po, powiedzmy pół roku, kiedy działanie blokady przestanie działać z jeszcze większymi kłopotami z barkiem.

Pozdrawiam!
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Blokada stawu barkowego polega na precyzyjnym podaniu leku w miejsce dotknięte zmianami chorobowymi. Oznacza to, że lekarz, wykonując iniekcje, wstrzykuje zazwyczaj lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, posiadającym dodatkowo pewne funkcje rozkurczające. Głównie wykorzystuje się tutaj środki oparte na niesteroidowych lekarz przeciwzapalnych lub kortykosteroidach.

W jakim celu stosuje się blokadę?
Blokadę ortopedyczną stosuje się ze względu na mocne ognisko zapalne, by w jak najszybszym czasie dostarczyć leku w miejsce bólu. Oznacza to, że sposób ten skutecznie omija drogę pokarmową, trafiając bezpośrednio staw. Niesie to za sobą pewne pozytywne działanie, ze względu na ominięcie metabolizmu wątrobowego, ale nie zawsze. Dodatkowo wykazuje wydłużone działanie, dając ulgę na dłuższy czas.

Iniekcje dostawowe należą do jednych z najbardziej skomplikowanych metod leczenia bólu. Czasem miejscem podania leku jest nie tylko sam staw, może być to również iniekcja w powięź lub mięsień. Sam zastrzyk oprócz znaczenia terapeutycznego posiada również znamiona diagnostyczne.

Po wykonaniu iniekcji należy powstrzymać się od treningów, nadmiernej aktywności, jak i zabiegów fizjoterapeutycznych. Powiązane jest to z metodą ingerencji w tkanki, które muszą zareagować na lek, jak i ulec wygojeniu, odbudowaniu.

Czy przynosi ulgę?
Tak. Wstrzyknięcie leku powinno już po 2-3 dniach od iniekcji przynosić wyraźną poprawę samopoczucia. Zmniejszenie napięcia w obrębie tkanki, jak i uśmierzenie bólu barku. Działanie to związane będzie ze zwiększoną możliwością ruchową, ze względu na brak ograniczenia bólowego. Jednak nie oznacza to, że można wrócic do treningu stricte siłowego.

Czy leczy stawy?
Działanie blokady wykazuje stricte wsparcie przeciwbólowe. Oznacza to, że iniekcja z leku nie wyleczy stawu, a daje pewne możliwości. Jakie?
Działanie kortykosteroidów wykazuje silne i długotrwałe działanie przeciwbólowe, co ma za zadanie ułatwić proces rehabilitacji. Oznacza to, że samo wykorzystanie blokady i oczekiwanie poprawy mija się z celem. Po wykonaniu zastrzyku powinna być wdrożona (po okresie kilku dni) intensywna rehabilitacja, której celem będzie przywrócenie funkcji stawu.

Zazwyczaj wykorzystuje się takie techniki iniekcji jak:
-blokady nerwowe
-wstrzykiwanie leku w punkt spustowy
-iniekcje nadtwardówkowe


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Blokada to takie leczenie, które czasem pomaga, czasem nie, na krócej lub dłużej. Sporo zależy co konkretnie dolega, niestety nikt Ci tego nie powiedział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
mam rwę barkową jak nowy pomysł leczenia po kilku tyg rehabilitacji i lekach przeciwbólowych, -zapalnych jest blokada stawu barkowego. Wiem co to jest, wiem jak to się robi ale nie wiem czy się na to zgodzić?? Pomocy, mile widziane odpowiedzi:D
13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Rwa barkowa kolego zadnej blokady !!!!
Przyczyna rwy barkowej jest w kregoslupie szyjnym a objawy sa z powodu ucisniecia korzeni nerwowych na wysokosci C5, C6, C7 czyli 5,6,7 krag szyjny. Leczenie to terapia manualna i odblokowanie szyjnych kregów a bol w rece minie odrazu. leczenie to kolo 6 wizyt w gabinecie rehabilitacji. Około 5-6 tygodni i wszystko wraca do normy

Co do wczesniejszej wiadomosci to uszkodzenie pierscienia rotatorów ( a w ogole pierscien rotatorów zeby bylo wiadome jest to zespól 4 miesni : nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy obly mniejszy i podłopatkowy, stabilizuja one staw ramienny) jest w wyniku zwapnienia miesnia nadgrzebieniowego z regóły i ciasnowy podbarkowej, spowodowane to jest u czesci l;udzi zla postawa, to znaczy barki sa za bardzo wysuniete do przodu i glowa kości ramiennej czesto ma malo miejsca w przestrzeni pomiedzy wyrostkiem barkowym a wyrotkiem kruczym brzmi to moze skomplikowanie , ale tlumaczac to na chlopski rozum chodzi o to ze miesnien nadgrzenieniowy caly czas jest dociskany do wyrostka barkowego i ulega uszkodzeniu, dociskanie ma miesce gdy unosi sie reke powyzej 90 stopni jak to ma miesce w plywaniu, wieszaniu zasłon itp. Duzo plywaków na to cierpi
Jezeli chodzi o leczenie to tez blokade odradzam. Trzeba rozciagnac tylna czesc toregki stawowej bo jest przykurczona, spowoduje to wiecej miejsca dla kości ramiennej i nie bedzie bólu
8

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Dzięki za wiadomości i radę przydadzą się na pewno
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
W jaki sposób rozciągnąć tą tylną część torebki stawowej
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Samemu trudno potrzebna terapia manualna która posługuje sie wykwalifikowany terapeuta
3

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
rozumiem, ale czy po blokadzie którą miałem miesiąc temu również jest potrzebne rozciągniecie tej torebki. Lekarz coś wspominał o tych rotatorach i zlecił blokadę. Gram w piłkę siatkową, nie zawodowo tylko tak rekreacyjnie i zaczął mnie od pół roku boleć bark. Wspominał coś o jakiś laserach, co będzie odpowiednie dla mojego zdrowia, tak abym grając nie odczuwał bólu
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Blokada czasowo uzmiezy ból ale w konsekwencji nie doleczonego urazu spowoduje ze dojdzie do zwyrodnienia i zwapnienia w pierscieniu rotatorów. Taki stan może doprowadzić do osłabienia wytrzymałości scięgna mięśnia najczęściej nadgrzebieniowego i przy gwałtownym ruchu jego zerwaniu a to ciezka sprawa kończąca się najczesćiej operacja.

Proponuje rehabilitacje składajacą się z laseroterapii, ultradzwieków oraz terapii manualnej i cwiczenia obnizające połozenie głowy kości ramiennej.
5

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2
Cześć
moje doświadczenie zaczyna się jak miałem 13 lat.
sport wyczynowy do droga do kalectwa ale:
blokada pomaga w 90 % do puki nie zniszczysz stawu ja jestem po 6 operacjach na kolana, mając 36 lat moje lewe kolano czeka endoproteza i nic innego, co do barku to przej**an.. mjałem mieć robione ale szanse na udany zabieg są gorsze niż żyd miał podczas okupacji bez urazu,
Najlepsze blokady usunięto z polskiego rynku, załatw sobie z zagranicy 10 sztuk jest taki na K ale nie pamiętam i będzie ok ale koszty są duże.
jak nie dasz rady to załatw sobie tramal tylko wtedy 0 alko i jedziesz
17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
WYKOPKI DEKADY Sorry, wszedłem tu przez google i temat idealnie opisuje mój problem. Może utrzymuje mi się zamułka związana z urazem, iniekcją i lekami p-bólowymi, ale nic nie znalazłem na 1 stronie działu.
Wczoraj dostałem zastrzyk w kaletkę podbarkową. Już była praktycznie zaleczona, kończyłem fizykoterapię i zaczynałem myśleć o terapii manualnej.
w nocy musiałem urazić bark i wszystko się odnowiło, a ortopeda gdy zobaczył jakie ruchy sprawiają mi ból, z miejsca zaordynował zastrzyk sterydowy.
Ortopeda powiedział mi że dziś powinna być odczuwalna już ulga, ale jak na razie słabo z tym wygląda. To kwestia 2-3 dni, jak piszecie? A co potem?
Dziś mam przedostatni seans ultradźwięków i lasera i od 2 dni jadę na ibuprofenie żeby jakoś funkcjonować. I jestem w cięzkiej d... bez pojęcia co robić w takiej sytuacji. Ktoś mi podpowie co powinienem teraz robić oprócz kontroli u ortopedy za tydzien?




Zmieniony przez - Jodan w dniu 2018-05-24 09:59:19

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2018-05-24 10:01:33

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2018-05-24 10:02:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOS

Następny temat

Zesztywniające Zapalenie Stawów Kregosłupa

WHEY premium