SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blog ''metamorfoza 2010/2011 by buildmass''

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6233
Wstęp

Witam wszystkich serdecznie w moim nowym blogu. Zdecydowałem się na założenie go ponieważ chcę dzielić się z Wami moimi doświadczeniami związanymi ze sportem, a raczej stylem życia jakim jest dla mnie Kulturystyka.

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z żelaznymi zabawkami miałem zupełnie inny cel. Mianowicie chciałem po prostu wyglądać lepiej i być atrakcyjniejszym młodym chłopakiem. Od zawsze coś trenowałem, jednak zawsze były to sporty drużynowe takie jak: piłka nożna, ręczna, koszykówka. Pierwszy raz przyszło mi się sprawdzić w indywidualnym jeszcze na tym etapie CZYMŚ. Nie miałem bowiem zielonego pojęcia czym jest kulturystyka.


Trafiłem do pewnej osiedlowej siłowni, która była bardzo niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Wszedłem w jej progi jako nieśmiały, niepewny, lekko przerażony chłopak mający zaledwie 15lat. Czułem się wyobcowany i zupełnie nie pasujący do tych ludzi, którzy podnosili ogromne (wtedy były to ogromne) ciężary. Mimo wszystko powiedziałem sobie, że jeśli już tu jestem to poćwiczę sobie, najwyżej jak mi się nie spodoba to przestanę chodzić.

Szybko jednak okazało się, że wkręciłem się w podnoszenie ciężarów. Nie ukrywam, że początek był taki sam jak u wielu innych ludzi, to znaczy klata, biceps i do domu. Szybko jednak podszedłem do właściciela owej siłowni i poprosiłem go o pomoc w treningach. Od tej pory dobre 6-8miesięcy trzaskałem obwodowy trening 3x w tygodniu. Jednak wciąż nie miałem pojęcia o dietetyce a tym bardziej suplementacji. Zaczynałem jednak poznawać kulturystykę od środka. Kupiłem magazyn kulturystyczny, poszukałem w internecie. Zaczynałem czerpać wiedzę na temat Kulturystyki jako sportu i szukałem czegoś więcej o jej wielkich postaciach.

Natknąłem się na jako pierwszego Arnolda oczywiście. Byłem zafascynowany tym jak znany mi wtedy jedynie jako aktor gościu wyglądał. Jednak największe wrażenie i jako największego mojego idola uznaję Doriana Yatesa. Jest on dla mnie wyznacznikiem, kwintesencją kulturysty.

Ciągle rozwijając swoja wiedzę na temat diety, treningów, suplementacji ale również podchodząc do tego sportu od strony psychiki dowiaduję się co raz więcej i co raz lepiej potrafię to wszystko wykorzystywać by kiedyś osiągnąć swoje cele.


Jak się mają sprawy aktualnie?

Aktualnie jestem na trochę ponad 7 dni przed swoim debiutem na scenie. Pieczołowicie przygotowywałem się do tego by móc wyjść na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce Klasycznej Juniorów. W przygotowaniach pomagał mi mój trener i myślę, że z czasem już kolega Akop Szostak, a moimi barwami klubowymi jest Efekt Toruń.
Tutaj chciałbym zaznaczyć jak ogromnie wdzięczny jestem Akopowi za poświęcanie mi godzin na telefonicznych łączach i za słowa które sprawiają, że chciałoby się zapierdzielać jeszcze ostrzej. A i spotkania z nim należały do przyjemnych i bardzo dużo z nich wynosiłem nowinek. Także Akop wielkie dzięki i mam nadzieję, że skopię pare tyłków za tydzień

Trochę o mnie:
imię: Michał
wiek: 18 lat
staż treningowy: tak jak wspominałem zacząłem w wieku 15 lat
wymiary: i tu klops, bo nie mierzę się ;p Wyleczyłem się z tej manii i radzę to każdemu!
wzrost: 184cm
waga: limit startowy w juniorach 88kg- jak będzie zobaczymy
motto: Rób konsekwentnie to co sobie założyłeś.


Dieta:
Tutaj muszę Was przetrzymać jeszcze tydzień, bo w tym etapie zmienia się ilość wszystkiego co 2-3dni więc nie ma sensu tego wypisywać

Ogólnie ujmując dieta przez ostatnie 16 tygodni była redukcyjna. Zmiany wprowadzał mi Akop czasami raz na tydzień, czasami co dwa tygodnie, a czasami nie zmienialiśmy nic dłużej, bo nie było takiej potrzeby. Jak to mówi Akop: Jeśli jest ok to nie ma o kombinować!

Suplementacja:
Opieram się na absolutnych podstawach
Aminokwasy proste, BCAA, witaminy i minerały, omega3, tribulusy, ZMA, Carbo, termogeniki, kreatyna (jabłczan)

W tej chwili spożywam najwięcej aminokwasów. Wiadomo chodzi o utrzymywanie organizmu jak najdalej od katabolizmu. Kreatynę stosuję prawie cały czas i uważam, że powinno się ją brać systematycznie, czy to na redukcji czy na masówie. Tak samo jeśli chodzi o carbo po treningowo. Pamiętajmy, że węglowodany proste (carbo) uzupełnia glikogen w mięśniach i ułatwia dostarczanie składników odżywczych po treningowo do komórek mięśniowych.

Trening:
W trakcie przygotowań opierałem się na dwusetach, treningi 5x w tygodniu w systemie rotacyjnym. Brzuch wykonywałem 3x w tygodniu także w dwusetach. Wykonywałem 14-16serii na duże partie mięśniowe i 9-12 na małe partie. Liczba powtórzeń wahała się między 12-8 nie licząc łydek i brzucha.




W tym temacie mam zamiar zamieszczać relacje ze swoich treningów ale nie tylko. Postaram się również o jakieś filmiki, zdjęcia i inne ciekawostki Na dzień dzisiejszy jestem jak już wspominałem tydzień przed pierwszym wyjściem na scenę, tak więc postaram się pokazać troszkę od kuchni ten ostatni czas przed zawodami.

Teraz lecę do kuchni robić ostatni posiłek dzisiejszego dnia. A będzie to:
7białek jaj
łyżka oliwy z oliwek
pomidory

Jeszcze spokojnie mogę używać soli i przypraw. Oczywiście sól morska, a przyprawy to nie żadne gotowe kompozycje! To bardzo ważne, bo przyprawy typu 10 w jednym jest glutaminian sodu i często cukier.

Ok kuchnia wzywa Potem już tylko suple na noc (ZMA, 10g aminokwasów prostych, 5g BCAA, 5g glutaminy) i do spania. Rano zerknę, czy ktoś coś mi tutaj napisze wogóle ;p I oczywiście jeśli macie jakieś pytania do mnie to piszcie będę starał się odpowiadać każdemu.

Trzymajcie się!

You want something?
Go and get it.
Period.



>>>BodyBuilding<<<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Ciekawa historia, fajnie że zdecydowałeś się założyć dziennik

Skoro na kilka dni przed debiutem to forma musi być super !

Przydało by się kilka zdjęć, ewentualnie filmików .
Wymiary i może jakieś maksy .

Pozdro.

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
Kreatynę stosuję prawie cały czas i uważam, że powinno się ją brać systematycznie, czy to na redukcji czy na masówie.

chodzi ci o stałą suplementację? czy cykliczną na redukcji i masie?
Będę właśnie zaczynał suplementację kreatyną i chciałem wejść na stałą.
jak proponujesz dawkować w stałej?(jeżeli o tę ci chodzi i tę stosujesz)

PS
wklej zdjęcia przed debiutem

Zmieniony przez - dabadu w dniu 2010-10-08 23:02:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Bardzo ciekawie piszesz, zastanów się nad zmianą branży ;)

Oczywiście powodzenia w starcie i w osiąganiu dalszych celów i czekamy na pierwsze relacje..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6233






Zdjęcia na 2 tygodnie przed. Aktualniejszych na razie nie mam

Zmieniony przez - buildmass w dniu 2010-10-08 23:13:40

Zmieniony przez - buildmass w dniu 2010-10-08 23:13:54

You want something?
Go and get it.
Period.



>>>BodyBuilding<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6233


a to 3,5 tygodnia przed

Więcej fot zacznie się pojawiać w przyszłym tygodniu! Do tego pewnie jakieś filmiki Na razie nie mam opcji zrobienia foteczek nawet.

Idę spać Dobranoc.

You want something?
Go and get it.
Period.



>>>BodyBuilding<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6233
dabadu
0,6g na 10kg ciała to dobra opcja na 1 dawkę. Poleciłbym brać porcję rano, przed i po treningu. Zwykle jadę 4-6 tygodni, 2 tygodnie off i znowu. Testowałem też raz coś takiego: 10g rano 10 przed 10 po treningu przez 2 tygodnie, później tydzień off i znowu 2tygodnie po 10g x3. Ładnie też działało

You want something?
Go and get it.
Period.



>>>BodyBuilding<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
buildmass
Tak jak podejrzewałem czyli zayebiście
Widać że znasz się na rzeczy a i trener cię dobrze prowadzi do celów.

Napisz coś więcej o tej systematycznej podaży kreatyny .
O już napisałeś .

Sog za foty.

Zmieniony przez - demolub w dniu 2010-10-08 23:21:53

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12695
ja rowniez bede zagladal

forma super jak dlamnie

powodzenia w dazeniu do celu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6233
demolub i rr-28
Wielkie dzięki za uznanie! To dla mnie bardzo ważne i motywuje mnie do dalszego działania!


Dzisiaj mam dzień pełen zajęć (min. trening). Wieczorem postaram się Wam zrelacjonować wszystko. Teraz czas na rutynę dnia codziennego, czyli kuchnia i szykowanie jedzenia na cały dzień, ponieważ zwykle spędzam całe dnie poza domem.


Pozdrawiam!

You want something?
Go and get it.
Period.



>>>BodyBuilding<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2777 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26262
szacunek zdrowia bede zagladac forma bardzo dobra

Wychowany na Polskiej ziemi mych korzeni sie nie wypre

http://www.sfd.pl/Moje_Skromna_Domowa_Siłownia-t754975-s3.html#post11 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana treningu.. na co tym razem??

Następny temat

Klatka max

WHEY premium