SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blizny-twarde zrosty pod skórą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 100
Miałem zabieg chirurgiczny i mam pod skórą twarde zrosty, blizna jest całe szczęście niewidoczna za bardzo ale za to pod skórą jest za duzo twardego. Masowałem blizny ze 2 miesiące maścią Contractubex, dosyc mocno, po 2-3 razy dziennie i za duzo to nie dało. Teraz kupiłem maść Dermatix za 180zł! i stosuje ją z tydzień, narazie zmian nie widac, mam nadzieje ze cos pomoze ale mam dylemat. Poniewaz....gdy masowałem codziennie blizny mocno Contractubexem po masazu były spoko, miękkie ale tylko na jakis czas, do kolejnego masazu a tą maść Dermatix tylko sie lekko smaruje blizne i pozostawia ją. Cos sie boje ze bez ostrego masazu to ta maść duzo nei da i czy nie wrócic do poprzedniej??? A moze jeszcze jakąś inną dobrą znacie? Pls o podpowiedź
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Zrosty pooperacyjne są wynikiem naturalnego, ale nieprawidłowego gojenia się tkanek po zabiegu operacyjnym. Między gojącymi się tkankami powstają zbliznowacenia zwane zrostami. Dane potwierdzają, że powstają one u blisko 90% pacjentów po operacjach. Wydawać by się mogło, że sam zabieg lub operacja jest najważniejsza. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę z tego, że powstające zrosty mają również bardzo istotne znaczenie w dojściu do pełnej sprawności.

Nieprzyjemnym efektem powstania zrostów mogą być bóle występujące w miejscu po zagojeniu się rany. Często ma to miejsce w okolicach brzucha. Czasami głębokie zrosty wymagają ponownej operacji ich usunięcia. Większość zrostów podskórnych można jedna usunąć w wyniku zabiegów z fizjoterapeutą, który masując miejsce rany oraz stosując specjalistyczne zabiegi, jest w stanie zniwelować powstałe zrosty lub uniknąć ich powstania. Dlatego też zdecydowanie warto po zabiegach chirurgicznych udać się do fizjoterapeuty, który pomoże nam uniknąć możliwych, późniejszych problemów.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
GOJENIE RANY OPERACYJNEJ PZREZ ZIARNINOWANIE NORMALNY PORECES ALBO POWSTAL CI ZROST JAK SZYLI MIESNIE JA NA ODZDZIALE OSTATNIO WIDZIALEM TAKA NA DWA PALCE ZIARNINE POD SKORA NIE ROZPUSCISZ JEJ BO TO NIE BLIZNA W SKORZE
1

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
gdzie ta blizna ?
widać coś na skórze ?
czy przeszkadza?

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 100
Miałem zabieg na ginekomastie. Blizn nie widac, takie kreseczki malutkie ale, właściwie nic. Za to troche twarde sutki przez to mam bo pod nimi jest blizna, pod skórą i troche je uwypukla nawet, tzn. leciutko. No i chce te blizny zlikwodowac, zmiękczyc i zmniejszyc. Poradzcie cos
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
wedlug mnie to jakas pozostalosc po gruczole albo ziarnina po szyciu z reszta blizny pod skora sie nie da usunac bo to jest ziarnina pod skora cepany i innen zabawki na blizny skorne
3

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 100
Co to są te Cepany??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cepan alcepalan - to kremy na blizny

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 41 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1489
hej Kolego!ja mialam operowana przepuklinę i powiem Ci, ze przez pewien czas to wydawalo mi się, ze mam jakis drut wszyty w pachwine ;/ beznadzieja. Nie wiem czym Ty sie w ogole martwisz,pphhii jakas blizna. Ja stosowalam cepan, ale szczerze mowiąc nie oczekuj cudów. Stsuj masaze nawet pod prysznicem. Na noc ewentualnie masaz i zostaw warstwe kremu, na to oklad z gazy i zalep plastrem. Skóra powina byc glladsza.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
operacja przepukliny metoda lichtensteina wsztywa sie siatke, bez napieciowa najlepsza

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 41 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1489
hejhej ! Powiedzieli mi, ze siatki mi nie wszyli, mam nadzieje, ze to włąnsie ta beznapięciowa;) THX A blizna jest hihi 7-szczebelkow ;)
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
teraz juz sie nie przeprowadza napieciowych bo sa bardzo niekomfortowe dla pacjenta siatki sa najlepsze

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

srodek na syfy

Następny temat

utrata głosu

WHEY premium