SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bjj najlepsze na ulicy ?????????????

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41263

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 294
Bjj z tego co wiem, widzialem jest stylem ktorego zalozeniem jest sprowadzenie przeciwnika do parteru. Dalej balacha, mata leo albo inne techniki. Spotkalem sie na tym forum wiele razy z opinia ze jest to najskuteczniejszy styl na ulicy. Dlaczego??????????
1 Kto na ulicy zamierza rzucac sie na kolana, plecy, i turlac sie z gosciem po chodniku.
2 Czy bjj ma jakies techniki z bronia, gosc wyskakuje z kosa a ty co?
3 Jestes w tramwaju, autobusie, korytarzu - malo miejsca co?
Nie chce podwazac niczyjego zdania, jezeli sie myle prosze mnie wyprowadzic z bledu. Osobiscie uwazam ze najlepsze na ulice jest combat ju jitsu oraz niektore combaty np. polski 56. Jestem teraz w USA i mam kontakt z Mijama Ryu Combat JU JUTSU - Rewelacja (niestety nie mamy tego w polsce) Jezeli ktos zna podobna szkole w Warszawie prosze o adres. Pozdrawiam ZYGI
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Obejrzyj vale tudo.
1
. Ten ktory sie tam znajdzie jak pokazaly zawody bez regol walka prawie zawsze konczy sie na ziemi.
2. Jak gosc wyskakuje z kosa to juz zadne combaty Ci nie pomoga mozesz tylko uciekac.
3. Jesli jest malo miejsca BJJ sprawdza sie bardzo dobrze.

Poczytaj archiwum!!!

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...
1

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Z byle leszczem to nie musisz sie tarzac po glebie.

Ale co jak trafisz na kogoś wiekszego itd??? Takiego najlepiej do parteru i tam udusić.Przeciez nie bedziesz wymieniał ciosów z jakimś ogromem?? No chyba że trenujesz box to juz inna historia heeh



Z obserwacji widze ze wlasnie na ulicy czesto walka 2 kolesi konczy sie tak czy siak na glebie.


A na ulice to nie tylko bjj.

Ja jakoś mam sentyment do zapasów (wolne).Do tego kilka technik konczacych z bjj i jestes gosc.
Trzeba trenowac to co skuteczne i to co nam z tych "lepszych" styli bardziej odpowiada.
Nie masz ochoty sie tarzac na glebie idź na kika,box itd. Sa rózne warianty a to co wybierzesz MUSI pasować do Ciebie.


ale jesli masz zamiar trenować styl żurawia na ulice to......hmmm lepiej chodź z kolegami w wiekszej grupie i nie trenuj nic. Wtedy tez bedziesz bezpieczny )

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2723 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15849
ten temat byl juz wiele razy walkowany, zajrzyj do archiwum

Dragon Ball Z jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 294
Kask dzieki za odpowiedz ale niczego ciekawego sie nie dowiedzialem. Widzialem walki bez regul, widzialem tez ulice. Odnosnie noza, jestes z laska na imprezie gosc robi wyskok z kosy a ty *******lasz? To wlasnie jest ulica dwoch gosci, butelka, noz. I nie wciskaj mi tu ze jak jest dwoch gosci to biegi sa najlepsze, 95% ulicznych fighterow to laicy w kwestii MA. Co do tego ze bjj sprawdza sie w malych pomieszczeniach to wytlumacz mi bo ni moge zczaic, autobus,korytarz itp. Ja trenowalem kick-boxing, tego posta pisz bo zastanawiam sie nad bjj.Pozdrawiam ZYGI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
te walki bez regól maja jednak reguły nie raz widziałem jak sędzia odciagał jednego kolesia który albo naparzał i nie chciał przestac albo dusił i tez przestac nie mógł , nie wspominając juz o chwytach ala kravmaga
palce w oczy itp .

"sztuką jest żyć a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejsć na psy "

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2723 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15849
jak sedzia odciaga zawodnika oznacza koniec walki, innaczej pozabijali by sie

Dragon Ball Z jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Jeżeli mowimy o walce na ulicy to najbardziej zblizone do niej sa walki bez regol. Żadna sztuka waki nie zapewni Ci tego ze obronisz się przed przeciwnikiem z nozem czy tulipanem. Żadne techniki nie dadza Ci 100 procentowej pewnosci, ze noz nie wyladuje na Twoim gardle. Sa pewne zachowania, co robic by zminimalizowac taki atak np. owiniecie reki kortka robienie krzyku i blokowanie ciec chroniona reka. Ale to i tak jest duze ryzyko dla Twojego zdrowia. Na ulicy nie wiesz z kim masz do czynienia. Dlatego jeżeli koles na imprezie wyciaga do Ciebie noz to nie proboj kick boxingu czy Combatu tylko za******l go czyms wiekszym, na ulicy np. smietnikiem itp. A jeśli jestes sam to uciekaj, chyba ze chcesz być posmiertnym bohaterem. W obronie osob Ci bliskich możesz nawet wyciagnac spluwe jeśli posiadasz. Nie napisalem ze na dwoch biegi sa najlepsze. Biegi sa najlepsze na uliczny noz. Przynajmniej ja tak uwazam.
2 gosci możesz jedynie pokonac przy duzej roznicy pzoziomu techniki itp. Ale na ulicy nie wiesz kim sa Twoi przeciwnicy.
W malych pomieszczeniach gdzie ciezko jest się poruszac ciezej będzie tez uderzac. To wlasnie do uderzen potrzebujesz wiecej miejsca niż do chwytow. Dlatego sa one lepszym rozwiazaniem .
Ulica to ulica i trudno by bylo stworzyc taki turniej.
Tez trenuje kickboxing.


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W walce w klatce jest dwóch gości przygotowanych do walki, z zakazem gryzienia, kopania w jaja, bez noży .... i z sędzią.
Tutaj wygrywały style chwytowe, dziś wygywają ci którzy są dobrzy we wszystkim.
Na ulicy jest inaczej - tutaj są prawdziwe walki bez reguł, niespodziewany strzał z bańki, różne narzędzia, no i przede wszystkim nie ma zasady 1 na 1.
I tutaj prośba do BJJ-owców, nie ośmieszajcie sie twierdząc że walka w parterze to sposób na więcej niż jednego przeciwnika na ulicy bo jak ktoś to przeczyta to mu brzuch ze śmiechu pęknie ))))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2723 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15849
Tak masz racje Sofranos styl modliszki jest lepszy na kilku
z iloma chcialbys sie bic z 10 to nie film, jak wyskakuje tylu chlopa na ciebie to trzeba *******lc.

Dragon Ball Z jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hej Vithalos,
tego nie powiedziałem,
natomiast wydaje mi się oczywiste, że oprócz szybkiego biegania umiejętność strzału w ryja czy kopa w jaja będzie w takim wypadku bardziej potrzebnie niż zakłądanie duszenia w parterze
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Goldberk w NHB

Następny temat

Do lubińskich fighterów !! :)

Wiecej