SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bjj Vs Sambo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Naczytalem sie o skutecznosci bjj naprawde wiele.A co powiecie o Sambo?
Jest rownie skuteczne?
Pytam,bo chcialbym sie na cos zapisac.Rozwazam jeszcze tajski box,bo podobno bjj na kilku przeciwnikow jest bardzo nieskuteczne,za to tajski box tak.Pewnie,ze najlepsza bylaby kombinacja jednego i drugiego,ale czas nie pozwala mi na trenowanie az dwoch sztuk walki.
Prosilbym o jakies rady.Jestem juz prawie na 100 % zdecydowany na bjj(
chociaz nie wiem,czy gdzies w Wwa zapisze sie,bo mamy juz pazdziernik:(
,ale moze sie myle.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
kondrah, sorry za spóźnioną odpowiedź ale moje zdanie jest takie, że różnice między stylami się zacierają i tak jak ktos wczesniej tu napisał - trenują nie tylko to co jest w sambo, ale wszystko co uwazaja za skuteczne w parterze, w bjj wzieli dzwignie na nogi z sambo, itp. itd. Rzeczywistosc jest taka, że kasety z walk NHB są ogólnie dostępne, więc generalnie mądrzy ludzie adaptują pewne techniki. Dlatego być może style te zostały stworzone do czegos innego, choc ja tam twierdze że obydwa do grapplingu ,no dobra, powiedzmy ze mialy inny zasob technik, taktykę walki, itp. ale teraz to czy będziesz potencjalnie dobrym fajterem zalezy głownie od tego na jakiego trenera trafisz, a nie od nazwy szkoły. Mówię potencjalnie bo mozesz na treningach swietnie sobie radzic, a na ulicy być ostatnia pupa pozdrawiam

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja kieruje do Was to samo pytanie.... Chodze caly czas na bjj, ale po wymianie "pogladow" z kolegami z sambo to tak troche cienko... no i zastanawiam sie nad zmiana bjj na sambo (co o tym myslicie ?)
Jestem z poznania...
Chodzi mi glownie o skutecznosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Sambo jest OK. Rosyjskie, militarne.... Nie wiem jak z instruktorami. Przez tyle lat pomimo bratniej miłosci z zaprzyjaznionym narodem jakos sambo się nie rozwijało w Polsce, więc nie należy przypuszczać, że nagle będzie super. Choć na Ukraine blisko....:)
Podstawową broń Sambo (prócz rzutów) dźwignie na nogi Roy już podłączył do BJJ jak przegrał z samboką i techniki te sa nauczane w BJJ Polska.
Podobnie jest nauczana stójka i ciosy (u mnie tak jest).
Co do paru przeciwników:
1. Jak będą wiedzieli co robią to i tak nie masz szans
2. Jak nie będą i tak wygrasz
3. I tak najważniejsze jest myslenie, a nie utarte schematy
4. Ogladasz za dużo chińskich filmów.
5. Może należy kupić giwerę?

Climb now, work later!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
grimper roy to raczej zapozyczyl z japonskich stylow walki a nie z sambo:)

Jezeli chodzi o kilku przeciwnikow to nic ci nie pomoze oprocz dlugich nog lub wlasnie giwery, jezeli chodzi o walke 1:1 to sambo wypada gorzej tzn (w walce sambo vs bjj). Sambo jest stylem kombatowym nastawionym na szybkie skonczenie przeciwnika, w bjj podstawa sa pozycje, jezeli dojdziesz do dobrej to praktycznie juz wygrales i dlatego ciezko jest komus trenujacemu sambo w konfrontacji z bjj, nie uda mu sie nagle i niespodziewanie dopasc do nogi i wyciagnac dzwigni bo my (trenujacy bjj) zdajemy sobie sprawe z tego czym grozi nie pilnowanie nogi

Generalnie to sambo mi sie podoba zeby nie bylo zaraz awantury ze gloryfikuje swoj styl;), jest na 100% skuteczne ale w konfrotacji z bjj... jw:)

KdH
[email protected]

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
moze odpowiem pokrótce, skoro nie moge skoczyc na trening.
Styl stylem, sekcja sekcją, a trener trenerem. Znaczy to tyle, że mozesz trafic na takie 2 sekcje bjj i sambo gdzie sambo da ci wiecej niz bjj, a mozesz na takie gdzie bjj da wiecej niz sambo. Obydwa style oceniam bardzo wysoko jesli chodzi o skutecznosc, natomiast b. duzo zalezy od tego kto prowadzi i z kim trenujesz. Byc moze to jest powód dla którego wymiana pogladowa z kolegami z sambo Che_G jest taka a nie inna. Che_G, radzę zmienic na sambo i zobaczyc co z tego wyniknie, potem najwyzej powrocisz do bjj.
I jeszcze jedna sprawa - poprzednik napisal o tym ilu mamy ekspertów z sambo. Z brazylijskim sytuacja jest podobna - jest w naszym pieknym kraju od 5(?) lat wiec sila rzeczy nie ma zbyt doswiadczonej kadry trenerskiej. Dlatego radzę moze pomyslec równiez o zapasach - ten piekny sport ma w naszym kraju spore tradycje. Pomysl rowniez o czyms uderzanym(najlepiej boks w naszym kraju)

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Akurat byłem przy tym jak Roy o tym opowiadał. Dla nie dowiarków polecam text Roya My journey. Do odnalezienia w Internecie.

Climb now, work later!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
Dzizus a nie sadzisz ze te dwa style sa po prostu stworzone do czegos innego? Bo jezeli chodzi o kwestie szybkie konczenie vs najpierw dojscie do pozycji, utrzymanie jej a potem dopiero technika konczaca to troszke tak jakby mowic o konfrontacji typa ktory za***iscie celnie strzela z komandosem wycwiczonym w walce w dzungli, strzelania to ten komandos moze by sie mogl nauczyc (macie za***iste dzwignie) ale ten celny moglby sie nauczyc poruszania (to tak apropos pozycji:)

Takie glupie porownanie przyszlo mi do glowy:) ale jezeli trenujesz sambo to napisz cos na temat pozycji, dochodzenia do nich, obrony...

KdH
[email protected]

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Różnica między systemem combat a sportowym nie polega na tym, że w pierwszym się kogos zabija od razu, a w drugim tylko z dosiadu itp.
Główną cechą systemów militarnych jest czas wyszkolenia - w krótkim czasie rekrut musi walczyć w miare sprawnie. Dlatego sprzedaje sie mu gotowe patenty. W nazwijmy to sportowych jest czas na nauke ruchu, czucia i dopiero z tego wynikaja jakies rzeczy.
Dla sportowca przejscie do combatu jest łatwe, w druga stronę może sie okazac nie możliwe - braki ruchowe mogą być nie do nadrobienia,a to co wystarczało na przecietniaków nie działa na dobrych zawodników.

Jak bedziesz umiał BJJ to załapanie paru sztuczek z sambo czy Krav Magi bedzie łatwizną.

Climb now, work later!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
krav maga tez jest nastawiona na szybki koniec, kombat 56 tez raczaj tak samo jak bas 3, z tego c mi wiadomo nie ma systemow kombatowych nastawionych na "kulanie sie" przez 5 min na polu walki, jezeli w sambo podstawa to dzwignie a nie ma tam raczej przywiazywanej wagi do pozycji (z tego co wiem) to jak ma wygladac "kulanie sie"?


Pozdro

KdH/BJJ/WWA

KdH
[email protected]

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Dobra pozycja to klucz. Ich techniki też na tym bazujam bo muszą - jak sie dobrze nie ustawisz to nie wykonasz techniki. Niestety nie kłada nacisku na odpowiednie czucie pozycji. Dobry zawodnik powinien z jednej pozycji wykonać parę technik - nieważne w jakim stylu. Problememe jest czas jakiego będzie potrzebował, by dojsć do takiego poziomu. 30 lat czy 2 lata.
W BJJ ten czas jest najkrótszy.

Climb now, work later!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm no nie wiem na poczatek zapraszam na http://sombo.org tam sobie poczytajcie stronki z linkow bo sambo sa 2 wersje:
-sportowe
-bojowe
Kadra w Polsce nie pozostawia nic do zyczenia w sekcji w Warszawie(tam cwicze) mamy trenerow z ukrainy z instytutu sambo. Poczatkowo mistrza europy teraz 4krotnego ukrainy i vce europy takze chyba niezla kadra :]]] n ajkims zlocie judo podobno rozwalili wszystkich pokolei (15 walk 0 przegranych). Jest duzo dzwigni na nogi, aczkolwiek wszyscy zdaja sobie sprawe z tego ze na samym sambo sportowym nie zalatwimy wszystkich akcji na ulicy :) dlatego tez rusza w sekcji dodatkowy trening kickboxa (ta sama kadra+trener KB, ci sami ludzie). Zapraszam :] Co do godzin, ceny, miejsca... www.sambo.pl

Sambo System Polska - www.sambo.pl 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Strach na ulicy

Następny temat

Bjj,gdzie sie zapisac i czy jeszcze moge.

WHEY premium