SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biszkopt z jeżynową galaretką by MissInvincible

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Biszkopt z jeżynową galaretką by MissInvincible








Składniki:

Biszkopt:
- 5 dużych jaj
- 30g skrobii ziemniaczanej
- 30g mąki pszennej
- 40g mąki gryczanej
- 20g wheya szarlotkowego
- pół łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 łyżki erytrolu

Masa czekoladowa:
-30g wheya czekoladoweog
-10g kakao
-50ml mleka
- 3 wafle kukurydziane

Galaretka:
-galaretka truskawkowa bez cukru (u mnie 23g)
-ok 300ml ciepłej wody
-200g jeżyn/jagód/malin


Wykonanie:

Białka ubić na sztywną pianę. Dodać słodzidło a następnie żółtka i dalej ubijać. Powoli dodawać miks mąk, wheya i proszku do pieczenia cały czas miksując. Gotową masę przelać do wysmarowanej tłuszczem/wyłożonej papierem do pieczenia formy i włożyć do nagrzanego do 170 stopni piekarnika. Piec ok 15minut.
Owoce dokładnie zblendować i połączyć z rozrobioną w ciepłej wodzie galaretką. Wstawić do lodówki do schłodzenia.

Upieczony biszkopt wystudzić. Rozrobić wheya z mlekiem i kakao. Dolać wody jesli masa jest zbyt gęsta. Masą wysmarować wierzch ciasta a następnie posypać pokruszonymi waflami. Na to wyłożyć schłodzoną galaretkę owocową i wstawić na parę godzin do lodówki.

** jesli chodzi o pieczenie to jak zawsze zastrzegam, że ja obserwuję ciasto w trakcie - mam dziwny piekarnik i nigdy nie piekę tak jak jest w oryginalnym przepisie podane.


Gotowe

Makro:

Dla jednego kawałka (1/8 ciasta) :
145,0 kcal
B:11,0 g
W:15,0 g
T:4,5 g



1

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wygląda przepięknie :) od razu czuć wiosnę, że zaczną się ciacha i desery ze świeżymi owocami a co najważniejsze niedługo truskawki i zacznie się truskawkowy festiwal u mnie w kuchni :D
z początku sądziłem, że węgli będzie dużo dużo więcej a tymczasem bardzo przyjemnie makro wygląda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
makro jest dobre jak na takie ciacho ja tylko czekam aż pojawią się truskawy i wtedy będę żyć tylko na owocach
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysokobiałkowy omlet owsiany!

Następny temat

Brak inwencji (chwilowy)

Wiecej