SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Biodro ucieka w przysiadach

Wysłana -
Witam!
Podczas wykonywania ostatnio przysiadów bez obciążenia zauważyłem, że przy schodzeniu w dół przechylam się na bok, inaczej mówiąc pionowa oś środka mojego ciała zbliża się do lewej nogi. Oprócz tego miewam bóle lewego biodra (pachwina, przód, czasem zewnętrzna część) i prawego kolana (w górnej części rzepki). Z obciążeniem efekt jest dużo mniejszy, ale i tak delikatnie zauważalny. Pilnuję techniki, rotacji w stawach i dobrej rozgrzewki. Oprócz tego zauważyłem dużą różnicę mobilności biodra w ćwiczeniach ze zdjęć. W leżeniu dużo gorsza mobilność w pozycji z lewą nogą z przodu, a przysiadzie na jedną stronę dużo gorsza mobilność w siadaniu na prawą stronę. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jeśli to możliwe co może być przyczyną? Niestety nie mam teraz zbyt dużej możliwości udania się do fizjoterapeuty.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jak masz takie różnice między stronami, to gorąco polecam zlać przysiad i przerzucić się na ćwiczenia unilateralne (jednonóż):
- bułgarskie
- wykroki
- zakroki
-rumuński martwy jednonóz
- Jefferson deadlift
- przysiad na jedną nogę ze stopami na ziemi
- pistol squat
- kickbacki na dolnym wyciągu/hip thrusty jednonóż itp mnóstwo tego i duży zabawy. Pomoże Ci wyrównać dysproporcje, których ciężko nie pogłębiać symetrycznym ćwiczeniem.

I jednoczesne poprawianie mobilności i rozciągnięcia tam, gdzie tego brakuje.

Zmieniony przez - xorton w dniu 7/3/2018 7:18:43 PM
Wysłana -
a pośladki spinasz?? np przy graniu w golfa 'otwiera się' biodra i dość nierówno to idzie.
Wysłana -
Ikszad

Podczas wykonywania ostatnio przysiadów bez obciążenia zauważyłem, że przy schodzeniu w dół przechylam się na bok, inaczej mówiąc pionowa oś środka mojego ciała zbliża się do lewej nogi. Oprócz tego miewam bóle lewego biodra (pachwina, przód, czasem zewnętrzna część) i prawego kolana (w górnej części rzepki). ..... Niestety nie mam teraz zbyt dużej możliwości udania się do fizjoterapeuty.

niestety ale wymaga to konsultacji ze specjalistą , same objawy o których piszesz (bóle czy ograniczenia ruchomości) są efektem danej dysfunkcji którą trzeba wyeliminować i przyczyn tego może być cała masa , we własnym zakresie możesz się rollować i rozciągać co może dać pewien efekt ale prawdopodobnie będzie to dalej obecne tyle że w mniejszym stopniu
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź