SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie po posiłku.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Czy biegać na czczo, rano, czy po posiłku takim, jak przed siłką? W trakcie biegu występuje poważny katabolizm mięśni, czy nie lepiej go zminimalizować poprzez przedtreningowy i potreningowy posiłek? Ja jem przed biegiem podobny posiłek, co przed treningiem siłowym, po biegu węgle złożone o wysokim IG z białkiem(a może węgle proste? ale czytałem, że po aerobach złożone). Fakt, że gdy biegamy na czczo dobrze spalamy tłuszcz, ale za to też mocno spalamy mięśnie, więc pytam. Jem tak od pewnego czasu i efekty nie są złe. Chcę wiedzieć, co sądzą specjaliści :)

Niechaj masa będzie z Wami

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
biegania na czczo nie poleca się od bardzo dawna.
jedz tak jak masz rozpisane w diecie.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
A ja się upre na bieganiu na czczo.

Sam robiłem to przez 3 ostatnie miesiące, polecił mi to BodyLine.

Przy odpowiedniej suplementacji miecho jest pod kontrolą. Trzeba równiez robić odpowiednio areoby, czyli przy umiarkowanej intensywności itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Dzięki. Czyli rozumiem, żeby jeść tak, jak napisałem wyżej. Tylko jeszcze pozostało mi pytanie. Po biegu węgle proste, czy złożone(po treningu na siłce jem proste)? Aeroby wykonuję wieczorem w dni nietreningowe. Nie biorę suplementów.

Niechaj masa będzie z Wami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
po aerobach nie ma potrzeby ładowania węgli prostych.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2319
To ja też dorzucę swoje pytanie, przed bieganiem np ryż brązowy + kurczak, 1.5 h przerwy, bieganie. Po biegach ryż brązowy/kuskus/makaron/odżywka białkowa(q.n.t whey protein delicious). Jesli odzywke to jak to zrobic? Odrazu po powrocie odzywke, 30 min przerwy i obiad tak jak po normalnym treningu silowym? Na koniec zeby było jasne, czasem biegam sobie normalnie lub HIIT-em, w zaleznosci od tych roznych treningow posilki beda wygladaly chyba inaczej? Zagmatwane troche, mam nadzieje ze zrozumiecie

Uzależniony od biegania .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
odżywka po aero/hiit, po 30-60 min normalny posiłek.
po hiit <już w posiłku> ewentualnie trochę węgli prostych.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2009-08-17 12:41:08

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Koniu, więc czemu skreśliłeś bieganie na czczo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jeżeli w Twoim rozumieniu na czczo, jest bieganie po 30g odżywki białkowej, czy 15-20g BCAA - takich aerobów nie skreślam <pomijając już samą średnią skuteczność w walce z tłuszczem>, natomiast bieganie całkiem na pusto<bez supli> - jak w przypadku autora...sam chyba wiesz.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Na czczo - na pusty żołądek

aminokwasy żołądka nie obciążają (nie ulegają trawieniu), więc bcaa jak najbardziej - o odżywce białkowej bym polemizował.

Czemu bieganie na czczo jest mało skuteczne Twoim zdaniem?

Zmieniony przez - MolderDist w dniu 2009-08-17 16:41:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
chodzi mi o wątpliwą skuteczność aerobów w ogóle - czy to na czczo, czy po posiłku - temat poruszany 10 razy choćby przez Tykę - https://www.sfd.pl/-t230835.html .

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chce się odchudzić. Proszę o rady do planu.

Następny temat

"CKD - pare pytań. do qazara"

WHEY premium