SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie i redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2410
Witam serdecznie,
Jest to moja pierwsza wypowiedź na forum. Mam nadzieję, że dzięki pomocy doświadczonych użytkowników spalę zbędne KG. Przeszukałem forum i doszedłem do paru wniosków.

Przedstawię swoją sytuację:
- mam nadwagę (podam wam dokładną wagę i wzrost w poniedziałek bo w tym momencie nie mam dostępu do działającej wagi :/ także sorry za to)
- chciałbym zredukować tłuszcz nie tracąc przy tym znacznie na mięśniach
- biegam codziennie po 25-30 minut
- zawsze rano ćwicze na brzuch kilkanaście minut.
- dieta hmm. jem normalnie ale nie wiem czy dobrze jak na mój wiek (15 lat): śniadanie mleko;płatki, obiad: 1 danie, ryż;makaron; kartofle do tego jakieś mięso - wiadomo normalne jedzenie gotowane przez mamę, kolacja: staram się nie obżerać na wieczór - jem zazwyczaj 2 kanapki albo sałatkę warzywną.

Chodzi mi o pomoc i nakierowanie mnie na odpowiednią aktywność fizyczną. Czy aby spalić lepiej biegać szybciej i mniejsze dystanse czy wolniej i dłużej? Czy w moim wieku trudniej czy łatwiej jest zredukować wagę?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Red.

1910

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo dobrze, że się ruszasz. Bieganie to dobry pomysł, trenowanie skłonów na brzuch nie jest ćwiczeniem wspomagającym redukcję. Lepiej ten czas poświęć na robienie pompek. Podwyższysz wytrzymałość, wzmocnisz obręcz barkową i poprawisz wygląd większej ilości mięśni. Jeśli masz możliwość, zamontuj drążek i zacznij się podciągać. To świetne ćwiczenie rozwijające dużo grup mięśniowych.
Jeśli chodzi o odżywianie, to pod moim postem masz linka do 10 przykazań. Wiem, że mamy gotują obiady dla wszystkich i tu akurat nie masz wielkiego wyboru. Ale jeśli poprosisz mamę np o razowe pieczywo czy płatki owsiane to na pewno nie odmówi Ci zdrowego jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2410
Aha, rozumiem. Będę robił pompki. Drążek? hmm na lekcjach WF z podciąganiem miałem pewne problemy ale może jakoś dam radę. Dzięki za rady na pewno z nich skorzystam.
Pozdrawiam Red.

1910

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak nie dasz rady się podciągać, to podstaw taboret i pomagaj sobie trochę nogami. Z czasem siła i wytrzymałość wzrosną i będziesz mógł taboret odstawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1128
Lub rób powtórzenia negatywne (moment w którym opuszczasz ciało na drążku).
Z czasem będziesz robił co raz więcej powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Zajrzyj w link pod moja wypowiedzią... Właśnie na temat redukcji tk. tłuszczowej

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2410
Mam jeszcze pytanie czy jest sens kupowania pulsometru w moim przypadku.
Czy te na allegro w cenie poniżej 50 zł spełniają swoją rolę i wytrzymują więcej niż tydzień?

1910

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Nigdy nie biegałem z pulsometrem, a jakoś na efekty nie narzekałem.
Biegnąc staraj się utrzymywać takie tempo byś mógł rozmawiać, ewentualnie śpiewać pod nosem.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
j/w... ale jeśli będzie Ci zależało na kupnie takiego gadżetu, to radzę zainwestować w coś porządnego, bo za 50zł to wiesz co może być...

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 156 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2410
Rozumiem, właśnie obawiałem się zakupu takiego za 50 zł, bo pobiegałbym kilkanaście razy i ciach - strata kasy. Na razie sprawię sobie drążek, później pomyślę o pulsometrze.

1910

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem strata kasy, zbędna rzecz a można lepiej pieniądze wydać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening z samego rana - co zjeść przed?

Następny temat

oliwa

WHEY premium